Jump to content

Man cave pomoc


kurgan999

Preporučeni Komentari

Ne ložite čoveka da puca pare na kablove dovoljno je puko na uređaje, nadam se da sviraju dobro kao što i izgledaju.

 

Zašto ne valjaju i trebaju bolji kablovi, u kom smislu bolji, cenovno? Što bi reko jedan lokalni audiofil apropo strujnih kablova, "to se čuje samo na skupljim sistemima"

 

U stvari ste u pravu, izvinjavam se, kad vidim ovu sliku jasno mi je da trebaju "bolji" kablovi

 

post-1773-0-89818300-1460059155_thumb.pn

 

I da uživajte u sistemu muzici i veselo vam bilo :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mamlaze,

 Ne lozim nikoga. Iskreno to mislim. Ne u hiljadama vec nekoliko desetina E.

Lokalnog gurua ne poznajem, Kurganu sam cista srca cestitao. Ne prenosi zlu krv i ovde, Kurganov sistem to ne zasluzuje. Jed ostavi za lokalnog gurua i tvrde usi.

Kurgan, izvini na off-u.  I dalje mislim da ti je sistem u najmanju ruku predivan. Ponovo, sve najbolje i puno lepe muzike i mira sa sistemom. Nema ih bas puno takvih. Plus domaca pamet. Pozdrav  :wave:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ehej drustvo,

jeste malo neobicno da se na ovakvom sistemu stave kablovi od 500din [emoji3], covek koji je montirao sistem i koji je zaduzen za komplet elektroniku mi je rekao da uzmem ove kablove.hteo sam da uzmem "bolje" , "skuplje", "high end" kablove , covek mi iskreno rekao nemoj da pucas pare , drzao sam i koristio kablove u poljskoj na hi end sajmu od 30k evra , sviraju isto kao i ovi tj.ja nisam mogao da cujem razliku.tako da sam se odlucio za ovu varijantu za sad [emoji3].

Sada kada su se slegli malo utisci , u ovako ogoljenoj prostoriji ovo zvuci veoma ozbiljno i dobro. Malo je reci dobro, ne zelim da bude svaki ciga hvali svoga konja, ali da pustis 5-6 pesama za redom i da te tokom trajanja pesama jeza hvata stvarno je neopisiv dozivljaj.

Krenuli smo sa michael jackson lady diana , preko hotel california, high hopesa, who wants to live forever itd. neverovatan osecaj stvarno. Kao da je Fredy,michael itd.oziveo i imao koncert ispred mene.

Opet ne zelim da svaki ciga hvali svoga konja, ali sam dobio i vise od onoga sto sam ocekivao. Zeleo sam da dobijem zvuk kao da sam na koncertu i to je poslo za rukom.

Javicu jos utiske kada se to jos usvira.

Sledeci korak je sredjivanje sobe , posto jos nije sve zavrseno i apsorberi i bas strapovi itd.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

što zla krv,

 

sistem je lep

 

hostesa još lepša :hyper:

 

a još bolje što je vlasnik svestan uticaja kablova, znači te pare bolje slupati u rezervni komplet lampi,

 

 

taj lokalni nije guru nego je bio "normalan" audiofil pa su ga gurui doveli tu gde je, ne jedi me nego mi je smešan kanda mi i žao ali nečista krv :diablo:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ehej drustvo,

jeste malo neobicno da se na ovakvom sistemu stave kablovi od 500din [emoji3], covek koji je montirao sistem i koji je zaduzen za komplet elektroniku mi je rekao da uzmem ove kablove.hteo sam da uzmem "bolje" , "skuplje", "high end" kablove , covek mi iskreno rekao nemoj da pucas pare , drzao sam i koristio kablove u poljskoj na hi end sajmu od 30k evra , sviraju isto kao i ovi tj.ja nisam mogao da cujem razliku.

 

Ako nije prevelika muka i bol,zamoli doticnog,coveka da na sledecem sajmu slika kablove koje ce drzati i koristiti.

Verujem, da ce biti ovi od 500din.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako nije prevelika muka i bol,zamoli doticnog,coveka da na sledecem sajmu slika kablove koje ce drzati i koristiti.

Verujem, da ce biti ovi od 500din.

Ne kapiram?

Covek je na pojacalu koristio ovaj kabl od 500din(i dan danas ga koristi kod sebe kuci)dosao ino partner za potrebe sajma sa kablom od 30k evra, covek postavio i nije cuo razliku...lepo sam napisao sta mi je rekao da uradim za svoje dobro i evo ceo sistem radi bez problema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Alo čovek predstavlja svoj novi siste a vi se uvatili za kablove, zaista... drugo kaže da mu je savetovano da uzme te kablove a vi ga pitate jesi li ti  čuo razliku... 

 

Bravo majstore, sistem pucka prava, još soba da se skocka da bude estetski na nivou sistema.

 

Mene više interesuje šta izlazi iz zvuja, obzirom na jako male drajvere, kako pumpa basove?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam kupio svoj DIY sistem od Sipija. On me je isto savetovao da sistem kabliram sa običnim kablovima, šta više za zvučničke me je savetovao da stavim UTP. Ovi saveti su se kasnije pokazali kao greška.

 

Verujem da niko ovde nema loših namera kad se daju saveti. Ja nisam proizvođač kablova niti imam neki na prodaju.

 

Znam ljude koji vole da slušaju sisteme u skoro praznoj sobi, dok ubedljivo najveći broj ljudi sluša muziku u akustički neobrađenoj sobi. Možda je i on jedan od tih. Zašto savetuješ čoveka da radi nešto vezano za sobu ako tako već sluša sistem? Možda je zadovoljan sa postejećim stanjem jer ga je ipak skupo platio. Po čemu je tvoj savet bolji od mog?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kurgan, ušesa nisu rekla svoje ali očima definitivno prija ovaj sistemčić :)

 

 

Ako nije prevelika muka i bol,zamoli doticnog,coveka da na sledecem sajmu slika kablove koje ce drzati i koristiti.

Verujem, da ce biti ovi od 500din.

 

Možda i budu, samo provučeni kroz baštensko crevo u fensi bužiru...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka čast ovom Aurisu, ljudi su ga zaista razvalili, ja nemam reči... Mogu samo da zamislim kako se čuje.

 

Kurgane zavidim ti, da bog da ti miš pregrizo te kablove od 500 din pa morao da kupiš bolje :D

 

Šala mala, s'uživanjem da sredite akustiku sobe pa da slušate :oke:

 

 

Mene više interesuje šta izlazi iz zvuja, obzirom na jako male drajvere, kako pumpa basove?

 

Ovo je Boenicke fazon, long throw bass driveri u kutijama manje zapremine od preporučene - neverovatan efekat, mali zvučnici umeju da reprodukuju nestvarno veliku zvučnu sliku.

Auris sarađuje sa njim, kolko vidim...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E  na to sam mislio, na gornjim slikama nisam video veće drajvere. 

Elem pitao zato što sam slušao Nola zvučnike na sajmu nakačene na najvećeg Karan-a. Svira to srednje i iznad fantastično ali neme tu basa sem nečeg komprimovanog da podseća na bas.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ehej drustvo,

Hvala svima i na komplimentima. Posto pisem sa telefona , i dalje ne mogu da se konektujem na forum preko kompa, pokusacu da malo docaram celokupunu sliku nakon dva dana preslusavanja sistema. Takodje ne mogu da multiquotujem preko telefona pa cu napisati generalan post.

Jeste auris i boenicke saradjuju , mislim da je sam boenicke uradio presek za ove kutije samo za auris exclusive,ali nemojte me drzati za rec. uglavnom ima veze sa celom pricom.

Zvucnici i ceo sistem imaju neverovatan balans i neku toplinu , mekocu i agresivnost ako je potrebno. Sto je jos bolje , soba je veoma losa sto se tice akustike ogroman eho, nakon dva dana po 6 h slusanja muzike brat i ja nismo imali onaj efekat zujanja u usima i bol kao posle koncerta recimo.

Jednostavno zvuk je pun , nista ne bih dodavao nista ne bih oduzimao,mislim da je perfektan balans odradjen na celom sistemu kako im je poslo za rukom nemam pojma.

Sistem koji sam imao u sobi pre ovog mi je pravio poteskoce i desavalo mi se da mi zuje usi posle 5 6 h slusanja muzike . Nije bio neki bog zna sta sistem , ali desavalo se , gde bih morao da smanjim volume do skoro minimums kako bi mogao da slsuam.

Soba u kojoj je sadasnji sistem postavljen je prepuna eho-a, unutra su bukvalno samo zidovi, sistem i dve stolice . Pored svega toga sistem zvuci sjajno.

Preslusao sam sve i svasta od doorsa, preko pink floyda, queena, black sabbatha,michael jacksona, preko adele, tony brexton , tine turner, pat benatar, pa sve do metallice, slayera , rammsteina(plus jos neki moji metal bendovi) , pa onda opet faithless, prodigy, 2unlimited , pa do filmske muzike connan the barbarian, gladiatora, terminstor2, halloween, dobar los zao, zavrsio sa carmina buranom itd.

Pored toga sam pustao live snimke metallica s&m , roger waters the wall iz australije, jimmy hendrix monterey, pink floyd pompeii, london philharmony plays led zeppelin , i sl.

Sve nabrojano zvuci veoma uigrano, dinamcno i punog zvuka , pojacate na vise od 60% vi sedite u sobi i dalje mozete da pricate bez da vicete , glasno je ali jako prijatno za slusanje. Nema onog efekta da vam bas probija stomak ili da vam visokotonci izbijaju bubne opne.

Ja sam se bavio organizacijom inostranih koncerata skoro 7 godina (tool, skunk annensie, wasp, blind guardian, mike patton, tarja turunen ex.nightwish, su samo neki od bendova koje sam promovisoa) i imao sam prilike da cujem mnogo toga( sto kod nas sto u inostranstvu) i da vidim mnogo toga iz muzckog sveta.Radio sam iskljucivo sa berar studijom iz novog sada i za bendove koje sam dovodio obezbedjivao sam uvek top topova sto se tice p.a i ostalih tehnikalija(plus sam putovao na koncere u ino).Tako da mislim da sam kompetentan da stvarno realno kazem utiske i da kazem da li je to dobro ili ne.

Meni je bio cilj da dobijem sto je moguce priblizninji zvuk live koncertima i sto privlizniji zvuk kakav je bend u studiju nakon snimanja albuma hteo da dobije. Mislim da sam uspeo u toj potrazi i stvarno skidam kapu celoj ekipi iz aurisa kako su uspeli ovo da ukomponuju.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nisam samo to rekao , rekao sam da ima pun , cist , kristalan zvuk koji ne umara , koji je topao i agresivan po potrebi( znaci moze da se pojaca i da se uziva), da sam imao osecaj kao da je freddy mercury izasao ispred mene da odrzi koncert, da kada je krenulo welcome to the machine da sam imao utisak da sam odleteo u neku drugu dimenziju , da kada je krenula dirty diana nisam mogao da se odjezim , kada je krenuo soundtrack iz konana i terminatora zvuk bolji nego u kinoteci i uscu , carmina burana kao na izvodjenju uzivo kada sam imao priliku da slusam itd.

Poenta price je da u tako ogoljenoj prostoriji gde je eho ogroman, ja imam vrhunski osecaj i dozivljaj i to mi je najbitnije.

Nisam samo ja odusevljen brat , koji mi je najveci reper u zivotu, takodje deli moje misljenje. To je sve sto je bitno.

Ovde sam samo hteo da dam neki utisak i podelim sta mislim o svom novom sistemu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sistem je dobar kolko ga glasno moreš slušat , a da ne zamara ? :)

 

Meni to jeste jedan od jako bitnih faktora ocene kvaliteta sistema. Čak sam tvrdnje da je sistem posle kog ti zuji u ušima - neispravan... gubi se poenta, u muzici se uživa, a zujanje u ušima nije uživanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...