Jump to content

DIY USB DAC - da/ne :)


stefaca

Preporučeni Komentari

Raspyplay4 je zvučno gori od lampucere. 

Pošto ja imam Raspyplay4, a nisam ga upoređivao ni sa  jednim DAC-om voleo bih kad bi malo objasnio to "zvučno gori"... Šta je to što ne valja? Kako ste poredili? Nije "pod moranje" - samo ako te ne mrzi da pišeš...

 

Ja inače puštam fajlove sa RPi2 sistemske kartice, koja kad se proširi ima oko 5,5Gb, i USB čitača sa 8Gb karticom, Plejer je "Moode 2.5 Test Release 3" i ja sam baš zadovoljan...

post-852-0-98988700-1455888022_thumb.jpgpost-852-0-18360200-1455888036_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto ja imam Raspyplay4, a nisam ga upoređivao ni sa  jednim DAC-om voleo bih kad bi malo objasnio to "zvučno gori"... Šta je to što ne valja? Kako ste poredili? Nije "pod moranje" - samo ako te ne mrzi da pišeš...

 

Pa to se najbolje utvrdjuje uporednim testom na istom sistemu. Stime da treba dati iste uslove prilikom testa za oba ili više DACa. Pod ovim mislim da oba treba kačiti na iste interkonekt kablove, pa i na isti strujni ako je on od nekog kvaliteta.

 

Sobzirom da kačiš pijačarce interkonekt na DAC ti si onda na samom početku priče.

 

Razlike se više uočavaju što je sistem bolji. Iskusno uvo može odmah da prepozna razliku i na slabijim sistemima. Iskusni graditelji ti mogu odmah dati neku procenu kvaliteta i na osnovu slike koje si dao.

 

Zvučno bolji DAC ima i svoju cenu. DAC-ovi od 10000 eura i više imaju razlog zašto su tako skupi. Treba ući u taj svet i shvatiti zašto je to tako.

 

Ovde ljudi sklapaju DAC-ove tako da za uloženi novac dobiješ daleko više nego za isti od firmiranih. DAC koji je Impuls sklopio pre neki dan ima muzičku vrednost 10 puta više nego što je uloženo para.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram samo da napomenem da ova usb kartica koju ja koristim ne saradjuje bas najbolje sa Wasapijem. Asio i Kernel rade odlicno bez greske dok se preko Wasapija Foobar jednostavno ukoci i ni tamo ni vamo dok se racunar ne restartuje,operativni sistem je Win7.Probano na dve masine i ista stvar, mozda je stvar drugacija sa drugim OS i nekim drugim plejerom, ja nisam probavao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto ja imam Raspyplay4, a nisam ga upoređivao ni sa  jednim DAC-om voleo bih kad bi malo objasnio to "zvučno gori"... Šta je to što ne valja? Kako ste poredili? Nije "pod moranje" - samo ako te ne mrzi da pišeš...

 

Ja inače puštam fajlove sa RPi2 sistemske kartice, koja kad se proširi ima oko 5,5Gb, i USB čitača sa 8Gb karticom, Plejer je "Moode 2.5 Test Release 3" i ja sam baš zadovoljan...

attachicon.gifRaspyPlay4.JPGattachicon.gifDSC04449_.JPG

Puštao iste stvari preko RPIa+Raspy4, WDTV+lampucere i PC+lampucere. Meni je lampucera bolje zvučala i nisu bile nijanse.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Puštao iste stvari preko RPIa+Raspy4, WDTV+lampucere i PC+lampucere. Meni je lampucera bolje zvučala i nisu bile nijanse.

OK, hvala!

Možda je radilo lošije ako je bio prvi RPi a ne RPi2. Kažu da je RPi2 dosta bolji od prvog (da sad ne dodajemo kakvo je bilo napajanje, itd, itd... :) da ne kvarimo temu).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...