Jump to content

DIY USB DAC - da/ne :)


stefaca

Preporučeni Komentari

Pozdrav dobri ljudi dobre volje,

 

Dugo sam bio odsutan sto ne znaci da nisam u problemu :). Uzeo sam bio Raspberry Pi 2 da se malko igram i kao digao media centar (OSMC + Ubuntu za eto neko ne slusanje muzike) ali zvuk je da ne kazem nema zvuka :D. Vezao ga bio na pojacalo i to je kao da slusam neki tranzistor iz bureta. Mislio se da uzmem neki DAC pa nasao nesto tipa ovakvo. Imao li je neko neka iskustva sa kinezima u tom pogledu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav dobri ljudi dobre volje,

 

Dugo sam bio odsutan sto ne znaci da nisam u problemu :). Uzeo sam bio Raspberry Pi 2 da se malko igram i kao digao media centar (OSMC + Ubuntu za eto neko ne slusanje muzike) ali zvuk je da ne kazem nema zvuka :D. Vezao ga bio na pojacalo i to je kao da slusam neki tranzistor iz bureta. Mislio se da uzmem neki DAC pa nasao nesto tipa ovakvo. Imao li je neko neka iskustva sa kinezima u tom pogledu?

Pozdrav i od mene! :)

 

Ja imam komplet Raspberry Pi 2 i RaspyPlay4 od domaćeg autora i domaćeg proizvođača, i vrlo sam zadovoljan. Vidi link, pa sam odluči... Znam da si pitao za "kineza" ali eto...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav ljudi, 

 

Evo me. Nisam nesto bio aktivan bas duze. Da se vratim na temu. RPI je blagi uzas sto se audio izlaza tice. Blagi horor. Zato se i razmisljam o nekom DACu koji se mora uzeti :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve vise gledam ovaj AK4495EQ. Ima li neko nekih iskustava da li ovo radi na RPI2 (OSMC)? Iskren ne bih da se nesto mnogo majem. Vise bih nesto da "ubodem" i vozim :)

 

Ja sam slušao taj DAC koji ima član tuturutu ovde. Dobro se pokazao na mom malom sistemu, doduše nije još bio usviran. Preko videnda ćemo ga slušati na velikom.

 

Upgrade je uradio Impuls. Mislim da vredi svaku paru ako neko može da ga doradi. Nisam siguran da je dobar bez toga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vredi svaku paru naravno, osetno bolje svira posle modifikacije.Mnogo vise para bi se moralo odvojiti za ovu klasu zvuka ako se kupuje gotov brendiran uredjaj.Detaljnije cemo posle usviravanja mada je vec sad odlican.

 

Koji USB to I2S receiver/adapter koristiš? Može link. Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koji USB to I2S receiver/adapter koristiš? Može link. Hvala.

To sam i ja hteo da pitam. Kontam da nesto necu moci direktno da nabodem DAC na RPI. Jeste da ima onaj GPIO cesalj ali koliko sam citao nesto mora nauka da se koristi da to mozda poteras. Tako da, koji adapter?

Sent from my HM NOTE 1LTE using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam ovo http://www.aliexpress.com/item/YJ-32BIT-384K-SA9227-USB-card-for-YJ-all-DAC-Completed-board/32336863562.html?spm=2114.01020208.3.2.s2b4nb&ws_ab_test=201407_5,201444_5,201409_4 mislim da i turu ima istu.

 

Gledo sam i ovu http://www.aliexpress.com/item/YJ-32BIT-384K-XMOS-U8-USB-card-for-YJ-all-DAC-Completed-board/32336891111.html?spm=2114.01020208.3.2.d4PWGB&ws_ab_test=201407_5,201444_5,201409_4  i bila je cenovno skuplja. Bilo je ako bacim pare bacio sam manje.

 

Moram da napomenem da kolega s goruma ima i dual mono varijantu.

 

Obe su kupljene od naših ljudi. Pogledajte dole istoriju i fidbek.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je bilo otprilike najjeftinije ali da ima xmos i ak4490 :)

 

Nema nekih infirmacija vezano baš za ovu pločicu (sem nekoliko rusa na stranici). Par ljudi na diyaudio.com rekoše da je zvučno odlična, ali da ima nekih tehničkih propusta, tipa izbora filtera, nekih pinova zaključanih...

 

Sutra ću je detaljno slikati, pa možda neko pomogne oko nekih apgrejda... ako budu potrebni :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...