Jump to content

Loewe T-8000 potpuno blesav projekat


Gox co.

Preporučeni Komentari

Desetak puta sam u svojoj dosadasnjoj praksi lampizirao, pravio cevne izl. stepene u raznim uredjajima,uglavnom CD plejerima. Koristio sam razne lampe,nekad po zelji narucioca a ponekad na moju preporuku. Ali jednu stvar nisam nikada uradio a to je: Nikad nisam stavio cevni buffer u tjuner. Razloga ima vise, uglavnom jer u kutijama nema dovoljno mesta a i nedostatak vremena nije dozvoljavao igranje od dva dana ili vise... Blesav je projekat jer su cene tjunera toliko niske da cena samog buffera uveliko prevazilazi cenu samog uredjaja. A i programi koji se emituju su siromasnog kvaliteta,tako da opravdanja nema bas nikakvog... :-)

Skoro mi je do ruku dopao jedan tjuner iz naslova koji je izvorno (trebalo bi da bude) Philips-ov projekat ali sudeci po Hitachi elektronici, neki od OEM proizvodjaca je to prodavao brendovima. Sam tjuner ima varijabilni izlaz pored fiksnog ali pored togai ogromnu praznu kutiju u kojoj je mesta onoliko za razne skalamerije. Cenim da je ista koriscena i za risiver i kao tjuner vecprema potrebi. Zvuk samog tjunera je odlican,lep i pun. Malo je izrazeniji prezens nego sto bi prijalo mom sluhu ali je to veoma malo i ne smeta kod duzeg slusanja. Krenuo sam u radove tri meseca kasnije i rezultat je na slikama. Sta sam dobio kao rezultat: Totalno neisplativi projekat,odlicno prosiren zvuk,poboljsanu dinamiku,poravnat prezens i tjuner koji se najverovatnije nikad nece prodavati jer mu je cena visa od najnenormalnije cene na svetu! :-)

 

P.S Umalo da zaboravim, morao sam da se poigram sa svetlom za skalu i VU metre, brzo su stradavale sijalice jer se originalne ne mogu vise nabaviti. Koristio sam zeleni filter za rasvetu i LED traku,toplo belu. Zanimljivo svetli...

post-238-0-48175500-1454063336_thumb.jpg

post-238-0-94320700-1454063344_thumb.jpg

post-238-0-95134200-1454063355_thumb.jpg

post-238-0-31008300-1454063363_thumb.jpg

post-238-0-28112400-1454063373_thumb.jpg

post-238-0-47755000-1454063385_thumb.jpg

post-238-0-61262400-1454063397_thumb.jpg

post-238-0-58975500-1454063406_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 4
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Gorane, to sigurno nije racionalan potez, ali i sam unaš kojiko audio i racionalnost nemaju veue jedno sa drugim. Ako je vlasnik zadovoljan, budi i ti.

 

Oko siromašnog formata radio programa - uglavnom se slažem, mada ima i prijatnih iznenađenja tu i tamo. Par puta mi se desilo da sasvim slučajno nabasam na čak izuztno kvalitetan materijal, iglavnom na Bgd 202, čak toliko da me je nateralo da pogledam da ja to ipak ne sluašm neki moj CD. Srećom, moj reVox B760 tjuner može da prenese i tako kvalitetan program (nije čačkan, samo je osvežen, ali koristim aktivnu antenu, pa je signal podosta iznad proseka koji se dobija sa komadom žice).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...