Jump to content

Kupujem manji integralac


vdzele

Preporučeni Komentari

Poštovanje svima,

 

Kupujem manji integralac koji bi mi zamenio moj trenutni Dayens Ampino ( http://www.dayens.rs/eng_ampino.html). Mora da bude manjih dimenzija jer će mi stajati na radnom stolu. Kritična mera mi je širina, pa dubina, dok visina nije bitna. Iz ovog se vidi da se obraćam Vama samograditeljima. Može i neka firma ako je manje. Hteo bi da izbegnem ova dva tipa:

 

- Lapmaško jer ne mogu da stavim ništa na njega. Mada može integralac koji ima sakrivene lampe i to u pretpojačanju. Ovo bi mi bilo jako interesantno.

- D klasu jer imam skepsu kako sviraju. Mada ako je muzikalniji od Ampina onda sam otvoren.

 

Pojačalo bi guralo kutije od Nenada Napijala. 2x40W, 8 ohma, dvosistemac (Aca ribon i 5,5"). Spreda je bas refleks. Širine 18, Visina 30, Dubina 30cm

 

Vladimir

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vladimire , pozdrav. Ove aktuelne D klasice jesu male, ne greju se i lepo zvuče, ali... 1. Nešto nisam siguran da su i bolje od Ampina, 2. stekao sam utisak da im treba neki bafer na ulazu, lepo su se pokazala ona kineska predpojačalca. lampaši,jbga...možda bi završio posao i Jfet bafer.Na FAKu smo slušali Skrstic-ev tpa3116 sa i bez lampaškog preampića, i bilo je-Lepo,baš fino..., pa -Vraćaj preamp!

Zašto menjaš Ampino'? Možda je bolje da se pozabaviš izvorom zvuka i da tu poboljšaš muzikalnost sistema? Meni se čini da je kombinacija, Ampino plus ti NN zvučnici, više nego transparentna za svako poboljšanje front enda. Daj još neke podatke, kolika je soba, šta ti je izvor zvuka, kakav je razmeštaj zvučnika... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako su zvucnjaci od NN sa Acinim ribonom gore , onda zasluzuju ihaj amplifikaciju

 

bas da se zadesi da neko ima viska DIY integralcic ............ a od fabricke konfekcije tesko sta ce tu da odgovara

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

- Kao izvor koristim PC koji mi se kači na Bladelius USB Dac ( http://www.bladelius.com/products/bladelius/usb-dac/ )

- Koristim NN interkonekt (izuzetan)

- Zvučnički su mi Van Den Hul CS 12

- Iza zvučnika i iza stolice imam apsorbere.

- Zvučnici stoje na stolu i imaju svoja mala postolja tako da mi je ribon u visini ušiju.

 

 

Kad kutije nakačim na moj veći sistem koji je napravio Siniša Mijailović Sipi (njegovo pojačalo i DAC) onda je zvuk nekoliko klasa bolji. Nažalost on više nije u Srbiji.

 

@Zen - U kom smislu ihaj amp? Da li po snazi ili po kvalitetu?

 

Zvuk definitvno može bolje da ide, u to sam se uverio. I složio bi se da domaća radinost tu ima prednost. Samo mi trebaju ponude.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......

 

@Zen - U kom smislu ihaj amp? Da li po snazi ili po kvalitetu?

..........

 

 

s obzirom da ih koristis kao near field monitore , snaga nije kriticna

 

svejedno sam mislio prvenstveno na kvalitet

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

s obzirom da ih koristis kao near field monitore , snaga nije kriticna

 

svejedno sam mislio prvenstveno na kvalitet

 

To sam i pretpostavio. Zen ako imaš neke predloge, javi....

 

Eto izazova za samograditelje. Mislim da je ovo smer u kome treba dopuniti ponudu jer ima jako puno ljudi koji žele da imaju nešto manje. Nenad Napijalo je posle mnogo godina ovih meseci dao nešto tako u svojoj ponudi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ffl rece zanimljiv amp , ali 320E je previse za to

 

sve preko 250E je pljacka , jos narocito ako treba odraditi recap i malo odrzavanja ( a treba ako nije skoro radjeno) a ono sto sigurno treba je izbacivanje line stage sekcije i sitna prerada u skladu sa tim

 

sem toga - A1 kuva na poklopcu , pa nema stavljanja nicega na njega

 

ne snam , za slucaj DIY ........ ono sto je uvek zanimljivo ( od hladnijih ampova ) je genericka Hitachi sema iz app. papira za njihove 2SJ/2SK mosfete

 

gomila ampova je uradjena po toj bazicnoj semi - Sugden , Magnum ..... i jos mnogo sto americkih sto brit proizvoda

 

moze to kulturno da se uradi a da zvuci lepo

 

ili da pazaris neku Mini iteraciju FW ampa , kad se pojavi ovde .......... super je sto bi garant dobio na probu , da vidis da li ti odgovara vise od Ampina

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto izazova za samograditelje. Mislim da je ovo smer u kome treba dopuniti ponudu jer ima jako puno ljudi koji žele da imaju nešto manje. Nenad Napijalo je posle mnogo godina ovih meseci dao nešto tako u svojoj ponudi.

 

Skroz si u pravu.

 

Uskoro... kompletno rešenje za mali kvalitetan integrisan pojačavač.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK momci. Ja ću svremena na vreme da osvežim ovaj post pa nek neko vidi da ima neko zainteresovan za kupovinu manjeg integralca.

 

Vi u međuvremenu razglasite. Trebaće mi ipak da ga i testiram, bez toga ništa. Ampino je visoko postavio lestvicu, ali znam da može i bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ffl rece zanimljiv amp , ali 320E je previse za to

sve preko 250E je pljacka , jos narocito ako treba odraditi recap i malo odrzavanja ( a treba ako nije skoro radjeno) a ono sto sigurno treba je izbacivanje line stage sekcije i sitna prerada u skladu sa tim

sem toga - A1 kuva na poklopcu , pa nema stavljanja nicega na njega

XA1 je AB klasa, 50w po kanalu

A1 ne bih preporučio zbog pregrevanja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bem li ih

 

dok ne vidim konkretan amp , ne mogu da se snadjem u MF nomenklaturi

 

svejedno , osim A1 i derivata istog , ne svidjaju mi se , ni zvucno ni konstrukciono

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

' Kritična mera mi je širina, pa dubina, dok visina nije bitna.'

 

Hebiga, čoveku treba zvuk A klase upakovan u ovakvo kućište 

 

Pa Sipijev snagaš koji je 2x25W u A klasi - on mi se ne greje puno. Njegova temperatura bi mi odgovarala, pogotovo što ja to uglavnom tiho slušam. Cenim da bi mi možda trebalo 2x10W u a klasi, nisam stručnjak. Mada znam takve koji su previše vrući, to nikako.

 

NN mali zvučnici su nešto extra. Stvarno dobri. Na moj nagovor je krenuo u tom pravcu i veoma je zadovoljan što ih je napravio. Prodaja je jako dobra.

 

Mislim da bi i mali integrelac bio isto tako dobar potez. NN kutije su dovoljno referentne da testiraju vaš rad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Vdzele,

Koji su drajveri u tom malom NN acoustics zvucniku?

Nema tog modela na svom sajtu...

Koja mu je cena?

 

Zvučnici nisu na sajtu. Konstruktor od informacija daje samo ono što sam napisao, za razloge zašto ne i više - morate njega pitati.

 

Cena im je 600 eura.

 

Daću slike kasnije, posle 17h.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...