Jump to content
Zen Mod

High End Audio konektori i kablovi

Preporučeni Komentari

Znam da nisu a nisu ni daleko, ali se ne moze reci ako se cuje razlika izmedju kablova sistem je neispravan. Ako se primeti razlika izmedju guma na autu, auto je neispravan. A svi prozivdjaci kablova i guma od nas prave magarce pa dajemo previse para na nesto sto mozemo kupiti i za mnogo manje.

ja sam kupovao jeftine gume i proklizavao na putu. ako je auto neispravan zasto sa sadasnjim ne prolazim tako.

Cipele sebi uvek kupujem kvalitetne jer mi mnogo znace i osecam se u njima odmorno ceo dan. Na garderobu n epolazem toliko ali ne mogu reci da ljudi koji osete razliku u garderobi nisu ispravno i da im nesto fali zato sto to meni ne znaci.

Ako neko ceo zivot slusa neispravan sistem i neuskladjen i ne moze da cuje razlike onda ne treba da skriveno kaze da su svi ostali u krivu jer cuju razliku u svom sistemu

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

sećam se da mi je dejan dobrin jednom rekao da ne bi bilo loše da nabavim dobar ic za povezivanje ampa i preampa i ako ikako može da ne bude duži od 0,5m.

mislio sam, a i po fami na fifiju, da je timijev kabl dovoljno dobar. nije.

na žalost, to saznajem nekoliko godina kasnije, ali nema veze, sad kao da imam nov sistem pa sam miran neko vreme :)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kablovi su mi Mogami, napravljeni u Akustiku u Dragoslava Jovanovića str. Nikada neću imati ni bolje ni gore kablove jer od kabla očekujem da je dobro zalemljen, da ne prekida i to je to.  

Na mnogim prezentacijama sam slušao razne kablove, posebno je bila interesantna Radišina prezentacija kablova u rasponu cena od 300 do 700 evra, svojevremeno u Leili. Razlike zaista ima, ali je u mom univerzumu nebitna. Ne znam ni koji mi je od tih zvukova bio bolji - svetliji ili tamniji, brži ili sporiji. Zavisi od muzike i snimka a ja slušam sve i svašta. Navikao bih se na svaki za 15 minuta. Radije bih sprcao tih 300 ili 700 evra u bolju glavu ili phono preamp.

Your milleage may vary ;)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Znam da nisu a nisu ni daleko, ali se ne moze reci ako se cuje razlika izmedju kablova sistem je neispravan. Ako se primeti razlika izmedju guma na autu, auto je neispravan. A svi prozivdjaci kablova i guma od nas prave magarce pa dajemo previse para na nesto sto mozemo kupiti i za mnogo manje.

ja sam kupovao jeftine gume i proklizavao na putu. ako je auto neispravan zasto sa sadasnjim ne prolazim tako.

Cipele sebi uvek kupujem kvalitetne jer mi mnogo znace i osecam se u njima odmorno ceo dan. Na garderobu n epolazem toliko ali ne mogu reci da ljudi koji osete razliku u garderobi nisu ispravno i da im nesto fali zato sto to meni ne znaci.

Ako neko ceo zivot slusa neispravan sistem i neuskladjen i ne moze da cuje razlike onda ne treba da skriveno kaze da su svi ostali u krivu jer cuju razliku u svom sistemu

Ponovo poređenja...

Niko nije rekao da je sistem neispravan, ili da je auto neispravan, sve je to slobodna interpretacija čitalaca.

Što se automobila tiče, vidim da dosta volite ta poređenja, to koliko će gume uticati na stabilnost, proklizavanje itd. u mnogo čemu zavisi i od trapa, od kočionog sistema, težišta automobila, suspenzije, međuosovinskog razmaka, težine. Ako je sve to "upeglano" (analogija sa pojačavačem) razlike između guma će biti mnogo manje. To tvrdim kategorički, i iz ličnog iskustva. Zašto neki auto iste težine, pri istoj početnoj brzini, sa identičnim gumama, ima veći trag kočenja?

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

ko vam je taj timi koga obilato tovarite od jutros?

Niko ga nije "tovario" do nezadovoljnog vlasnika njegove radionice kabla.

Ja ga jos branio. :angel0:

Btw, ne mogu ti dati link za kabl by Timmy jerbo je upropascen search kod Ljube novim dizajnom foruma. ;)

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Radije bih sprcao tih 300 ili 700 evra u bolju glavu ili phono preamp.

:hi: 

Te pare bi pametno sprcane bilo gde u sistem donele višestruko poboljšanje neg sprcane u žice.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

da imam sistem od više desetina hiljada evra svakako bih imao i kablove od 300-700e, po komadu

ne vidim tu ništa neobično, niti ima mesta nekom zgražavanju.

kimber hero je na kp 80e, a inače je duplo skuplji od pbj kabla

timijev kabl 0,75cm je bio 35e, a kablovi sa pijace 10e i sad bih voleo da znam šta je tu bačena para a dobio sam veliki pomak? čak i da sam uobrazio i gluv na jedno uvo opet imam kimber, pa šta...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je diy zajednica. Ne znam da napravim pojačalo, nemam pojma o tvikovanju cd plejera, ali znam da napravim vrhunski kabl (koji god) držeći se osnovnih principa i naučnih činjenica. Svaki bolje čujno svira od brenda makar 10 puta veće cijene i to treba da je tako. Nema smisla ni upoređivati.

Moje je mišljenje da sa sistemom nešto nije u redu ako se ne čuje razlika među žicama.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Nisam bas mislio na neispravan sistem, to se cuje  a cesto i vidi. Vise sam mislio na osetljivost komponenti na karakteristiku kabla. Neki uredjaji ne trpe kapacitivno opterecenje, mozda su skloni oscilovanju.

Pre neki dan listam ponude da pazarim neki koaks, ne bas za audio i svidi mi se kod kanibala neotech 6001, izrada, cena,sve dok nisam pogledao pdf

Na 20KHz atenuacija 12 i kusur dB, kabal radi kao low pass filter, i to dobar. :)

Sto se ne bi reklo po samom kapacitetu kabla..oko100pFpo metru...

http://www.kanibal.co.rs/pdfspec/15022005_pdf.Pdf

I sad, da li ce se cuti neka razlika, mislim da hoce, s tim sto ce razlika biti raznolika..Negde ce da odgovara, nekome ce da zamuti visoke, ocito da ovaj kabal unosi dodatni kolorit u sistem.

Ja to licno ne volim, volim da kabal propusti sve sto mu je zadato, a ne da se mesa u signal.

Mislim, otpao je u startu zato sto mi treba fleksi koaks za 100KHz, a ne filter, cisto ga spominjem kao primer uticajnog kabla visoke verovatnoce. 

Nemam ni zelju da ga probam.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
Na 20KHz atenuacija 12 i kusur dB, kabal radi kao low pass filter, i to dobar. Sto se ne bi reklo po samom kapacitetu kabla..oko100pFpo metru...

Procitaj malo bolje sta pise u tom datasheet-u, inace postoji jos jedna bitna "promenljiva", dakle tvoja karakterizacija ovog kabla kao "otpao u startu" pa neka je i za 100KHz je nebulozna. Mislim da bi bilo dobro da izbegavas da svoje neznanje ili povrsnost prezentujes u javnosti...

Da ti nije DVV neki rod,(takav "nonsarlantno znalacki" tip pisanja se tesko klonira :) )? 

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Procitaj malo bolje sta pise u tom datasheet-u, inace postoji jos jedna bitna "promenljiva", dakle tvoja karakterizacija ovog kabla kao "otpao u startu" pa neka je i za 100KHz je nebulozna. Mislim da bi bilo dobro da izbegavas da svoje neznanje ili povrsnost prezentujes u javnosti...

Da ti nije DVV neki rod,(takav "nonsarlantno znalacki" tip pisanja se tesko klonira :) )? 

ne razumem zašto odmah đonom...ako je čovek pogrešio ili ne zna, a ti objasni, ispravi, šta god.

čemu takav ton i vređanje?

i ti napadi na dvv-a...ne kapiram

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...