Jump to content

Receiver i FM prijem


WTF

Preporučeni Komentari

Pozdrav!

U garaži imam stereo receiver (Yamaha rx496) koja nema zvuka kad je podesim na tačnu FM frekvenciju. Ako je to npr. 96,50, na displeju izađu RDS podaci. Kad pomerim na 96,55 dobijem stereo zvuk ali bez RDS-a. Antena je improvizovana ali je do sada sve radilo kako treba. Nije da mi nešto smeta, uređaj je tu samo da mi olakša muke dok radim ali me, eto, interesuje šta se to moglo dogoditi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 4
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

interesuje šta se to moglo dogoditi.

 

1998. Eto to se dogodilo... Posle sedamnaest godina kanda su se neki delovi malo umorili što od stajanja što od rada pa su se tu i tamo neke vrednosti (elektrolita npr) malo promenile pa su se i radne tačke malo pomerile i eto ti ga...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh po ko zna koji put isti problem. Vec postoji neka tema na ovom forumu gde smo diskutovali o tom problemu.

Ako ne mislis da ga saljes za Nis postavi neku sliku unutrasnjice pa da pokusamo da ti pomognemo da sam resis problem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zahvaljujem na pomoći!

Pročitao sam navedeni post ali mislim da kod mene nije o tome reč, FM radi kako treba (stereo, bez šuma) kad mu se doda 0.05 MHz. RDS mi i inače nije nešto mnogo potreban. Obzirom na kvalitet radio programa, u poslednje vreme sve češće priključujem mobilni, tako da ne bih to popravljao, posebno što mi to nije primarni sistem.

(Yamaha je kupljena 2003, nova, i radi sasvim OK ono čemu je sada namenjena - da mi olakša rmbačenje u radionici.)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...