Jump to content

LGA 775 to XEON (771)


grone

Preporučeni Komentari

Citajuci svasta po netu naso sam ovaj mod:

 

http://www.overclock.net/t/1431723/mod-lga775-support-for-lga771-xeon-cpus

 

Xeon procesori starije generacije su dosta brzi i sa dosta cash memorie,

Sto je najvaznije ima ih dosta sa kikiriki cenom 

Jedino treba adapter koji je isto kikiriki na ebay:

 

http://www.ebay.com/itm/Intel-CPU-LGA-771-to-775-socket-Adapter-MOD-sticker-Xeon-Quad-to-Core2-upgrade-/151592225205?hash=item234b99c9b5:g:Q~EAAOSwZVhWSOBH

 

Mada to moze neko i sam ako ne moze cekati.

Veceras sam to uradio na HTCP desktopu winX startuje za 7-8 sec....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

ma mani to...bilo koji dualcore pentium na platformi sa ddr3 memorijom je brzi od Xeona54xx...

ja licno imam Xeon5430 i to radi  otprilike kao pentium g645...

Mod je za LGA775

G645... je za LGA1155.

Ne mesaj babe i svabe!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ako neko kupuje nov (polovan) komp, svakako je nova arhitektura bolje resenje. Ima za 100ak evra ploca I ram I cpu g645 (polovno).

Al za nas sa platformom sa procesorom sa odlicnom Core arhitekturom, Xeon sa 4 jezgra je lepo resenje.

A evo zasto volim Core arhitekturu:

uporedjivanje mog CPU sa I7!

(gornji grafik - uporedba po jezgru)

post-834-0-66888600-1456439028_thumb.png

Da bi razumeli oni koje ne prate, ovaj I7 (referenca) je izasao 2013. godine a moj proc je 2008. godiste, a razlika u brzini u ovom testu je 1% :D

 

I meni ovih dana stize Xeon.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ako neko kupuje nov (polovan) komp, svakako je nova arhitektura bolje resenje. Ima za 100ak evra ploca I ram I cpu g645 (polovno).

Al za nas sa platformom sa procesorom sa odlicnom Core arhitekturom, Xeon sa 4 jezgra je lepo resenje.

A evo zasto volim Core arhitekturu:

uporedjivanje mog CPU sa I7!

(gornji grafik - uporedba po jezgru)

attachicon.gifi7.png

Da bi razumeli oni koje ne prate, ovaj I7 (referenca) je izasao 2013. godine a moj proc je 2008. godiste, a razlika u brzini u ovom testu je 1% :D

 

I meni ovih dana stize Xeon.

S kojim procesorom je poređen taj i7-4558U ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja odlucio da zamenim moj Barton 2600. Jadnik na Asus V880 dual chanel ploci radi od 2004 sa originalnim Eurocase kucistem i napajanjem i nece da crkne. Danas mi stigao G1820, sutra mi stize ssd 120, wd blue 1tb, 2x4gb cl9 a ploca h87 i enermax bronza su vec tu. Samo kuciste vijam neko lepo nize desktop pa ako neko ima visak da mu stoji, mozemo napraviti dogovor. Moze i manje mada u tom slucaju moram staviti B85 plocu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

skrstic, jeste malo, na 4g, ali bez dizanja napona....znaci, komp I dalje necujan itd...

A zavrsava sve poslove....kao sto je I u zadnjih, ne znam, 8-9 godina...nikad mi toliko dugo nije trajao jedan komp

Dok god zavrsava to sto treba - ne menjam! Win10 I svi programi rade odlicno....

Dobice upgrade procesora u vidu Xeona; efektivno, ovaj moj e8400 pa sve ide puta 2 (4 jezgra, duplo kesa...).

Sa tvojih linkova, donji rezultati na svakom linku objasnjavaju zasto.

 

Ko planira da menja komp, neka to uradi uskoro, zbog windowsa10.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja odlucio da zamenim moj Barton 2600. Jadnik na Asus V880 dual chanel ploci radi od 2004 sa originalnim Eurocase kucistem i napajanjem i nece da crkne. Danas mi stigao G1820, sutra mi stize ssd 120, wd blue 1tb, 2x4gb cl9 a ploca h87 i enermax bronza su vec tu. Samo kuciste vijam neko lepo nize desktop pa ako neko ima visak da mu stoji, mozemo napraviti dogovor. Moze i manje mada u tom slucaju moram staviti B85 plocu

Nije ti taj G1820 baš najsrećnije rešenje.

Traži negde na oglasima polovan i3 ili i5 ako ga nađeš povoljno.

 

Kućište imaš od mene gratis, ali nije baš niže nego serverski Chieftec bez napajanja. Poslaću ga po zajedničkom prijatelju kad navrati kod mene ako ti odgovara.

 

Kad sam već u ovoj temi..

Ima li neko viška jedan taj adapter uz odgovarajuću novčanu nadoknadu?

Mrzi me da naručujem... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ploca podrzava i i3, i5, i7 ali za moje potrebe i ovaj g1820 je dovoljan sa integrisanom grafikom. Racunar mi je za internet i seme i plocice. Hvala za kuciste, napajanje mi ne treba. Ima li neka slicka kucista? Prijatelj je danas stigao za So pa do sledece nedelje nista.

 

I3 350 imam u zeninom laptopu i nesto me i ne odusevljava. Graficka je riknula vrlo brzo pa mi je stalno resetovala racunar. Onda sam odneo kod prijatelja na bga lemaljku da je skroz izbaci i od tad nemam problema, radi na slabijoj grafici ali ne pravi probleme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK. Ako si procenio da će ti završiti posao.

Ja nešto nisam baš bio oduševljen njime i veoma brzo prešao na i5.

 

Trenutno nemam slike tog kućišta zato što mi nije kod kuće, ali ću ti uskoro poslati slike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...