Jump to content

The "Tributes" by Jeff Bagby


Nesic

Preporučeni Komentari

56 minutes ago, stefaca said:

Auuu, lepo. Vidim Ivanovi stalci?

PS.
Moze proces farbanja? Spric kit radio?

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 

Ivanovi, poručio sam ih od njega još kad je krenuo raditi. :)

Dobro si me podsetio, evo detalja kutija:

Medijapan 19 mm, prednja ploča 30 mm, spajano tiplovima.
Skretnica je odrađena sa Mundorf MCap EVO Oil kondenzatorima, kalemove radio drugi Ivan iz Niša. :) PCB sam poručio sa JLPCB-a, imam još 3 komada jer je minimalna porudžbina 5. :laugh1tooht:

Jensen žica za ožičenje.
CMC konektori.
Proces farbanja je špric kit kao podloga, pa akrilna farba i na kraju mat lak. Ja sam samo radio podlogu ostalo je radio moj drugar koji radi automobile, ako te baš detalji interesuju mogu da mu zatražim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Superica. Bat, tim skidanjima oko visokih si promenio njihov odziv. Jesi li menjao nešto oko skretnice po tom pitanju (što je u ovom slučaju simetrične ne baš jednostavan posao)? Jeff pokojni nije bio veverica što se tiče kutija, te je znao odraditi xover prema izabranoj bafle.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, Nesic said:

Superica. Bat, tim skidanjima oko visokih si promenio njihov odziv. Jesi li menjao nešto oko skretnice po tom pitanju (što je u ovom slučaju simetrične ne baš jednostavan posao)? Jeff pokojni nije bio veverica što se tiče kutija, te je znao odraditi xover prema izabranoj bafle.

Nisam menjao ništa na skretnici. U početku sam jesam jer je bilo problema sa previše basa, manje visokih i to na kutijama bez ove obrade na prednjoj strani. Vremenom se sve dovelo u normalu pa sam i ja vratio originalnu skretnicu.
U slušanju, obzirom da sam ih slušao jedno mesec dana bez ovih obrada, nisam primetio razliku. Nisam merio, nemam opremu još uvek, ali pretpostavljam da ne bi trebalo da bude neke velike razlike. A i Džef je napravio kutiju trapezoidnog oblika, pa je ovo manje/više neka "simulacija" toga. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Krenuh i ja da pravim iz dosade kutije zapremine 13 lit s bas reflexom pozadi , pa kad budu gotove ... Koristio bi istu kombinaciju drajvera . Pitanje je od koliko oma da izaberem drajvere jer bi volio da tjuning bude negdje od 43-45 hz , da to nekako upakujemo . Nadam se da ćete mi bit od pomoći kad je skretnica u pitanju . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Par dana rade , otvorili su se zvučno i mogu reći da im je balans izuzetan . Zamjenio sam mjesta kondovima tako da je px na basu a esa na visokima , kratkospojnici do zvučničkih terminala su od Andrejevog monokristala kao i žica na visoke u pamuku dok je na mid bas jantzen posrebrena awg 16. Ja prezadovoljan 👍🥂

Izmenjeno od genius
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Update 😉 ugradjena auric žica 18 awg

 

WWW.AUDIOHOBBY.EU

Audience AV, Auric, Hookup, wire, 18 AWG

koju preporučuju za kit komplete sa sb drajverima i to sad zvuči fenomenalno . I batalite se sa predimenzioniranjem žica za zavojnice , to kod sb ne prolazi . Uzdravlje 🥂

Izmenjeno od genius
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...