Jump to content

The "Tributes" by Jeff Bagby


Nesic

Preporučeni Komentari

nisam mislio discovery seriju vec revelator i iluminator. prevelik bi iznos bio. kontaktirao sam Bobana pa cu videti za sledecu turu. A i Kairos je interesantan od sb acoustic a tu su drajveri takodje skuplji.uvek je zgodno kad neko drugi organizuje grupnu kupovinu, nemas mnogo cimanja i nerviranja pa sam hteo da uskocim u tu grupu ali kad je vec pozamasna kolicina cekacu sledecu. Cak sam razmislajo da Bobanu dam da mi sklopi kutije, on to radi vrlo pedantno i brzo. A i ima zelju da proba uvek nesto novo. Stalozen i sistematican. Meni bi sklapanje trajalo do penzije. Tako da ako se Boban slaze za neku sledecu nabavku ja bih utrcao sa 4531/6600 ili komplet za kairos

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 years later...
  • 3 months later...
59 minutes ago, Zen Mod said:

si pitao tipa na YT?

 

ili pitaj JB direktno

Tip na YT ima kompletnu dokumentaciju koju je ostavio na linku ispod i nije loša.
JB-a nisam, izgleda da mu je stanje baš loše...

Ja sam napravio kutije, ali izgleda da sam malo preterao sa litražom kutije, nekako mi je previše basa. Nađoh na forumu nekom, mada kasno, da je lik testirao i da je išao do 22l i kaže da sve preko toga mu je malo bumi. Moje su 28l.
Negde pročitah ovde da je neko već pravio ili se pripremao da radi pa rekoh da pitam za podatke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a dobro , to je vec poznato , radjeno - od cigala do balona punih vode (zavisno sta i koliko je trebalo ) 

secam se , jednom i boce od mineralne 2L, napunjene peskom

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo korisne informacije, možda će još nekome koristiti.

TECHTALK.PARTS-EXPRESS.COM

Want a second or third opinion about your speaker cabinet design or other audio...

Post #45, Jeff jasno kaže:

"I apologize that I don't have dimensions, but exact dimensions are really not that important here. The cabinet volume was about 14 liters. The port was 2" in diameter and 7.5" long. The cabinet doesn't have to be trapezoidal if you don't want it to be, it won't change much of anything if it was just a rectilinear box. Using a round-over will be fine. A baffle of 8.5" - 9" wide x 15" high would be fine and the performance would be the same as shown in the write-up. There is really quite a bit of flexibility here."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kao prvo da pozdravim sve vas na forumu posto sam novi clan. Skupio sam sve za realizaciju ovog projekta pa bih imao par pitanja. Nisam bas bez znanja posto mi je hobi zvucnici i izgradnja. Sve sam spakovao u 14l uradio skretnicu po semi al mi faza ne ide kako treba. Po semi visoki idu u kontra polaritet al meni pravi rupu od 20db. Jel neko radio ovaj projekat?Jeste imali ovaj problem?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...