Jump to content

The "Tributes" by Jeff Bagby


Nesic

Preporučeni Komentari

Čitao malo po netu vezano za SB Acoustics drivere, pre svega za "Satori" liniju drivera, i ljudi imaju samo reči hvale. Interesantno je da su mišljenja nekih konstruktora pozitivnije okrenuta ka "classic" seriji - sjajan odnos uloženo/dobijeno i da je rad sa njima izuzetno jednostavan.

 

Evo jednog projekta od simpatičnog brke :)

On je već pominjan na ovom forumu, pre svega vezano za PCD softver.

 

http://audio.claub.net/software/jbabgy/jbagby.html

 

The "Tributes" by Jeff Bagby

 

A two way system designed for and winner of the 2014, Indian DIY event "Ludicrosity". The theme for the DIY event centered around Series crossover design and Jeff entered his design as a tribute to Irving "Bud" Fried, a proponent of series network design.

 

100_4505_zpsb9f63233.jpg

 

 

100_4504_zpsfa198ac9.jpg

 

 

 

Driveri:

 

http://www.sbacoustics.com/index.php/products/tweeters/dome/sb26stac-c000-4/

 

SB26STAC-C000-4.jpg

 

http://www.sbacoustics.com/index.php/products/midwoofers/sb-a-mfc/sb17mfc35-8/

 

6in-SB17MFC35-8.jpg

 

U prilogu je i reč samog autora.

 

The_Tributes.pdf

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neke cene SBA drivera, audiocomponents.nl (bez VAT):

 

SB26STAC-C000-4                   23.83

SB17MFC35-8                          38.86

 

---

 

SB17NRXC35-8                        37.28

SB29RDC-C000-4                     29.45

SATORI MW16P-8                    95.45

SATORI TW29R BLACK            78.28

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neke cene SBA drivera, audiocomponents.nl (bez VAT):

 

SB26STAC-C000-4                   23.83

SB17MFC35-8                          38.86

 

---

 

SB17NRXC35-8                        37.28

SB29RDC-C000-4                     29.45

SATORI MW16P-8                    95.45

SATORI TW29R BLACK            78.28

je li ovi ili oni skuplji imaju u membrani ugradjen neki papirus, ili tako nesto ...Mada pored pregrst pozitivnih komentara, nailazio sam i na one druge, mozda su previse ocekivali. U svakom slucaju u odnosu na SS, Seas i vecinu drugih izvikanih su i po ceni i kvalitetu najpovoljnija varijanta. Da ne otvaram temu, a nadam se da ti nece smetati, da li je neko radio ( ili ih cuo ) sa drajverima mark alpair, konkretno model 12 sp?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ih još nisam čuo kako sviraju. Nadam se uskoro. Da, Satori imaju pomenuti dodatak u membrani.

 

Inače, Rolph (audiocomponents.nl) daje i popuste:

 

DISCOUNTS: If the total of ordered items reaches 10 pieces (mixed!)

of the brands Scan-Speak, Vifa, Peerless or DACT, and the order is
payed in advance by means of a banktransfer, a discount of 10%

will be given on all units of these four brands.
Other speakerbrands get 5% discount for 9+ (mixed) quantities.

 

- with any creditcard, this is only possible by using PayPal.

  Therefore please visit the website www.PayPal.com and use

  [email protected] as benificiary email address.

  PayPal payments are preferred for orders < € 300,00

- or by payment in advance on our bankaccount; you'll pay for the

  bankcosts in your country. For orders exceeding € 300.00 we'll

  give a discount of 5% on the overall if all bankcosts are payed for.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zanimljiva skretnica. Ti visokotonci imaju malo problema sa distorzijom na 2 kHz, on je sekao vrlo blizu, na oko 2.3k, verovatno zna šta radi.

Ti 6.5" midbassi bi trebali da imaju fantastičan mid, ali malko više distorzije ispod 120 Hz pa dole. Zbog toga je dobro što je izbegao kompresiju.

 

Sve u svemu deluje veoma dobro za te pare.

 

Odlične su i ove cene za SB koje si naveo. Da li na sve to treba dodati VAT, ili ima neka druga varijanta?

Ja već imam par Satori 16P, par SB15MFC i par SB29RDCN. Naručivao sam sa Intertechnika, gde su cene bile veće...

 

Generalno SB drajveri od 5" i 6.5" imaju motor takav da profil distorzije odgovara više primeni kao srednjetonci (gde su stvarno odlični). Zato njihove 8", 10" itd jedinice imaju motor baš prilagodjen radu na niskim frekvencijama i uglavnom idu u kompresiju, mada može i BR gde će odziv ići nisko i kutija biti nešto veća.

 

Sa onim novim metalnim jedinicama nisam imao iskustva.

 

Jel nas ima dovoljno da naručimo nešto zajedno da bude preko 10 komada? Nije to mnogo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlične su i ove cene za SB koje si naveo. Da li na sve to treba dodati VAT, ili ima neka druga varijanta?

Generalno SB drajveri od 5" i 6.5" imaju motor takav da profil distorzije odgovara više primeni kao srednjetonci (gde su stvarno odlični). Zato njihove 8", 10" itd jedinice imaju motor baš prilagodjen radu na niskim frekvencijama i uglavnom idu u kompresiju, mada može i BR gde će odziv ići nisko i kutija biti nešto veća.

 

Jel nas ima dovoljno da naručimo nešto zajedno da bude preko 10 komada? Nije to mnogo...

 

Treba dodati VAT. I sa njim cene su odlične. Najbolja varijanta je da se skupi neka količina drivera i da se plati unapred na račun u banci. To bi mogao da nam odradi neki kolega iz EU :)

Paket da se pošalje opet negde u okviru EU pa da se donese vamo. Ako bude više zainteresovanih možemo detaljnije oko toga.

 

Ja planiram da pazarim 2 kom SB17NRXC35-8  + 2 kom SB29RDC-C000-4. Mada je vrlo moguće da uzmem drivere i za ovaj Tribute projekat.

 

Wilson Audio je ako se ne varam krenuo da radi sa SB driverima i to baš na srednjim pozicijama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jel ima diskusija o ovom projektu negde, na htguide ili sl.?

 

Mislim da sam našao negde na Techtalk. Potražiću link. Kutiju je već neko tamo na sajmu kupio.

Razlog manjeg interesovanja za izradu je verovatno trapezoidna kutija. Zahteva sečenje nekih ploča pod uglom, mada nije problem da se odradi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisao si po 4 komada, uzima još neko isto što i ti?

 

Imamo šemu za donošenje iz Nemacke, malo se čeka ali ide. Ostaje još bank transfer.

 

Ja bih isto uzeo nešto, mada moram da razmislim šta, verovatno nešto 8" ili 10". Ili neki od ovih novih aluminijumskih. Imaš li cene i za ostale njihove drajvere? Ja na sajtu ne nalazim ništa, verovatno si te cene dobio direktno na mail?

 

 

Inače to za Wilson Audio nije ni čudo, to su jedni od najboljih sredjetonskih drajvera. Motor im je tako podešen. Na žalost, imaju višu distorziju u bass području, pa je za potpuni ugođaj bolje ići na trosistemac...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, uzima drugar identično. Ja se mislim da uzmem i kombinaciju za Tribute. Jako mi se sviđa kutija i pristup.

 

Na stranici pošalješ upit za drivere i odgovor stiže vrlo brzo.

 

Naravno, nismo vezani samo za SB Acoustics, mogu i druge firme.

 

Kojo, javi mi se kad stigneš na bobannesic(at)gmail(dot)com

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.stereophile.com/news/092407scar/

According to Stereophile, the Scandinavian Audio Research (ScAR) has annouced SB Acoustic. The people behind all of this are famous person in its world. Check the names below:

- Lars Goller (former directing engineer at Danish Sound Technology)

- Ulrik Schmidt (former ScanSpeak senior engineer)

- Frank Neilsen (former DST senior mechanical engineer)

- Benny Frank Pedersen (former ScanSpeak engineer)

- Alan Hydel Jensen (former ScanSpeak engineer)

- Torben Sondergaard (former ScanSpeak president)

- David A. Stephens (former vice-president of VIFA)

Sounds like the 'soul' of Scanspeak has moved to SB Acoustics

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Impulse, možda još nije kasno, dobio sam soludnu cenu za neke Scan speak discovery bassove, pa bih ja možda uzeo to.

Šta bi ti uzeo? Možeš da napišeš ovde, a može i na PM.

 

Takođe, ako bi još neko da naruči nešto sa audiocomponents.nl neka kapiše ili neka se javi, bilo SB acoustic, bilo nešto drugo (Scan Speak, Vifa, Peerless, intertechnik delovi za skretnice itd)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...