Jump to content

Van Gogh u Ćupriji


Nesic

Preporučeni Komentari

 

 Malim mestima nije potrebna filharmonija, potrebne su im sitnice koje će im značiti da se izvuku iz govana.

Takodje zivim u malom mestu, klasicnu muziku veoma slabo slusam, znam sta si hteo da kazes ali Van Gog... To mu dodje kao da nekog, zaglavljenog u govnima, vadis tako sto mu konopac vezes za vrat i vuces iz sve snage :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... Malim mestima nije potrebna filharmonija, potrebne su im sitnice koje će im značiti da se izvuku iz govana.

 

Potrebna je i Filharmonija u malim mestima. Ako su mogli da idu na Kosovo, mogli bi i u Ćupriju. Pogotovo zato što se baš u Ćupriji nalazi Škola za muzičke talente. Slušao sam ih skoro u Galeriji Srpske Akademije Nauka, imate nekoliko bisera. 

 

Ako mogu Mehta, Iserilis, Xavier da Maistre da dođu u BG, a za njih je to (da oproste beograđani) vukojebina, mogla bi i Filharmonija da se pokrene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam izgleda muzički izšvajsovan pa mi sve osim Ipčeta Ahmedovskog i takvih sličnih srdozvučnih derivata zvuči dobro, pa i Van Gog :)

Slušam sve od Sabatona do numera Betovena i nazad do kantrija, roka, bluza, džeza, techna, ebemligaviše...

Jedino gde bih uvek izazvao opštu paniku dojavom o bombi su sve vrste posela i melosa: "Otkad si me ostavila, ubio me boooOOoOooOOooOoooog..."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

     Veliko "DA" za filharmoniju. Naravno !

     Ove godine na Danima Piva u Zrenjaninu prvo vece,na otvaranju manifestacije nastupila je zrenjaninska filharmonija koja se okupila posle, Boga pitaj,koliko decenija.Ja sam uzivao.Nazalost,bilo je par hiljada ljudi ali ih je bilo ! I to je jako vazno u ovom vremenu ludom gde ima shunda na svakom koraku.Naredno vece je gostovala Ceca.Nisam bio na koncertu ali znam da je trg bio prepun.Ljudi su bili i u poprecnim ulicama.Cak je i ozvucenje bilo tako postavljeno da je cuju i ti ljudi koji nisu stali na trg a dolazili su,znam pouzdano,organizovane grupe autobusima i iz inostranstva !

      Leti u ZR se subotom organizuju svirke " U Podne" To su obicno rok bendovi i dodje dosta mase.3,5 ili vise hiljada ljudi.Bude tu Chorba,Vlado Georgijev,Parni Valjak.Prave se odlicni koncerti.Sve ovo je besplatno i zato su ove brojke vrlo merodavne.Ne mozemo reci " nisam bio na koncertu jer je karta bila 1000,oo". E ,sad,sto je na Cecinom koncertu bilo1/2 a na Koncertu filharmonije 1/20 -ina grada -jbg,to je stvar nase kulture.Opet kazem,treba da bude i jednog i drugog i treceg pa neka svako gleda i slusa ono sta voli.

     Evo Vam radi ilustracije slika trga od prve i druge veceri. post-1742-0-65171900-1450784786_thumb.jp post-1742-0-06417000-1450784816_thumb.jp 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potrebna je i Filharmonija u malim mestima. Ako su mogli da idu na Kosovo, mogli bi i u Ćupriju. Pogotovo zato što se baš u Ćupriji nalazi Škola za muzičke talente. Slušao sam ih skoro u Galeriji Srpske Akademije Nauka, imate nekoliko bisera. 

 

Zato nam i ne treba :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Takodje zivim u malom mestu, klasicnu muziku veoma slabo slusam, znam sta si hteo da kazes ali Van Gog... To mu dodje kao da nekog, zaglavljenog u govnima, vadis tako sto mu konopac vezes za vrat i vuces iz sve snage :)

 

Ne slušam ih ni ja, nije moj fah. Nikad nisam previše gotivio domaći rok, domaći zvuk. Bilo je pokušaja i tu se sve završavalo. Ja sam odrastao uz italo disco tuc tuc, kozlicu, disco susret, noćni program radio begrada :)

Dovodiš me u situaciju da napišem bolje išta no ništa, tj. bolje Van Gogh no neka napucana skovla koja posle koncerta daje za 30 eur, ali neću to da uradim :).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mala šala nikad ne škodi sem ako se neko ne nađe uvređen. Nadam se da si shvatio da nije bilo malicioznosti u tome.

Apropo  toga što moje skalamerije nazivam švajserajem i to je upravo a(nda)luzija na to što neki pljuju po DIY i nazivaju ga švajserajem ( čak su i začetnici te nomenklature) a onda kad ukapiraju da (samo) DIY može da dovede do vrhunskog HiFia, dodju na forum i besramno ližu šta su pljuvali.

 

A šta znam... Dođe neko sa strane, pogleda, ne poznaje istoriju dešavanja, pročita švajseraj trt mrt... Deluje (malo?) neozbiljno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

     ...Ove godine na Danima Piva u Zrenjaninu...

 

Hurricane Brothers u Kulturnom centru, otprilike u isto vreme kad i Svetlana na trgu. 200 nas je al smo besni  :)

BTW Sviraju sledeći vikend u Zr pa kome je usput...

post-53-0-88935900-1450789420_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se niko ne oseti prozvanim i uvredjenim, slazem se da je bolje bilo kakvo desavanje nego nikakvo, bolje i oni nego seka,ceca,dara,kat[r]a....ali meni se ljudi najiskrenije povraca kad cujem da neko pomene van gogh.

 

Od benda koji je stvarno mnogo obecavao postao je najvece smece danasnjice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...