Jump to content

Boenicke W5 SE


Nesic

Preporučeni Komentari

Ne sećam se šta sam na kraju ostavio unutra, ali je izdržalo par sati dobrog panjenja na irs2092 sa istim napajanjem. 
Napravio sam mali zajeb oko tih govanaca, onaj prsten preko basa sam zalepio sa malo moment fixa i sad ako nešto opali u skretnici moraću vešanje od basa da oštetim da bih to podbio švajcigerom. 
Stavio sam samo malo na glave imbusa, prosto ne verujem koliko je uhvatilo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, gluv_i_udaren reče

Ma katastrofa. Delovalo mi naivno u onoj kartuši k’o silikon. Nisam navik’o da je tako veliko pakovanje i da lepi kad se stavi malo.

Sa tim napraviš kutiju za zvučnik, ne treba ništa više, šrafovi, tiplovi, keksići trt mrt. Samo sečeno na meru i zalepiš precizno. Drži ludački.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...
26 minutes ago, gluv_i_udaren said:

U principu koja hiljada eura

...upravo to, gledam na sajtu kod njih, i prodaju maglu... uostalom, to sam i procitao na ovom forumu :)

@NIXIE pa, jedini problem koji ja vidim je nabavka FE85, posto ih skoro nigde vise i nema, a ovo ostalo je pa brat bratu nekih 130e + crossoveri + sitni materijal + drvo... sto je dzabana u odnosu na cenu koju traze braca svajcarci... 
E sad, za W8, nisam jos gledao koji su drajveri, ali pretpostavljam da ce biti malko skuplje...

A i uspeo sam da izradim nacrt, sad samo da se bacim malo u CAD ili 3DSMax i da ostavim CNC da se pomuci :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, WarlockSRB reče

...BTW koje su razlike izmedju Normal, SE i SE+ verzije?

U SE+ idu oni quantum pjurifajeri (zmijsko ulje)... i dosta marketinga.

I tipa srednjak je neki custom, nema nigde da se nadje.

To sve ukupno zajedno je, kao sto rece kolega, par iljada e vise.

 

Negde u temi ima moj ZIP sa komplet 3D modelom i svim nacrtima, prelistaj malo temu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Aleks said:

U SE+ idu oni quantum pjurifajeri (zmijsko ulje)... i dosta marketinga.

I tipa srednjak je neki custom, nema nigde da se nadje.

To sve ukupno zajedno je, kao sto rece kolega, par iljada e vise.

 

Negde u temi ima moj ZIP sa komplet 3D modelom i svim nacrtima, prelistaj malo temu...

...na zalost svi fajlovi su obrisani, barem ono sto ja vidim, nasao sam na 5toj strani, tvoj komentar je #92... Uspecu valjda ja ovo da spakujem kako treba... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, WarlockSRB reče

jedini problem koji ja vidim je nabavka FE85, posto ih skoro nigde vise i nema, a ovo ostalo je pa brat bratu nekih 130e + crossoveri + sitni materijal + drvo...

Ma problem je što to samo onako lepo izgleda i ništa više. Nisam siguran da je izrada onakvih kutija jeftina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Aleks said:

U SE+ idu oni quantum pjurifajeri (zmijsko ulje)... i dosta marketinga.

I tipa srednjak je neki custom, nema nigde da se nadje.

To sve ukupno zajedno je, kao sto rece kolega, par iljada e vise.

 

Negde u temi ima moj ZIP sa komplet 3D modelom i svim nacrtima, prelistaj malo temu...

...nasao :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemoj druže to pakovati, treba ti brutalno pojačalo da bi to prosviralo, za te novce i zajebanciju ima pametnijih stvari… Ok, ima WOW efekat, ako imaš šta da slušaš i ‘iljadarku viška, a trebaju ti male i čudne kutijice - onda da. Ja sam napravio klona sebi, trudio sam se da sve ispoštujem, uključujući i stalke, da sve bude što približnije originalnim (sem backfire tweetera, malo sam ih više seko da ne krepaju).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

500 keka su ti kabineti, 100 terminali, bar 40-50 ožičenje (u originalnim su srebrne žičke u svili), 100-120 skretnice i još drajveri…

Bez stalaka ne rade kako treba, čas posla ćeš satrti još 50 dok nasečeš nogare i postolja za kutije i 20-30 plastifikacija.

To ti je otprilike računica

Izmenjeno od gluv_i_udaren
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

W5 koliko toliko ima smisla praviti, jer je manja kutija (zbog CNC) i zbog solidno realizovanog FAST koncepta. Mada, ja bih uvek pre stavio SB65WBAC25-4 umesto tog FR85, ali Tangband woofer je dobar, nema mnogo izbora za mali woofer sa long throw.

Kod ovih W8 i W11 (ili koje već postoje) sve brzo gubi smisao i pretvara se u maglu. To više nije FAST nego trosistemac, gde umesto nekog visokotonca imaš isti onaj FR85. Takođe za veliku kutiju postoji i veliki izbor rešenja za bass, pa ova nije ništa posebno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Aleks said:

U SE+ idu oni quantum pjurifajeri (zmijsko ulje)... i dosta marketinga.

I tipa srednjak je neki custom, nema nigde da se nadje.

To sve ukupno zajedno je, kao sto rece kolega, par iljada e vise.

 

Negde u temi ima moj ZIP sa komplet 3D modelom i svim nacrtima, prelistaj malo temu...

Nemoj zaboraviti spiralne elektromehaničke paralelne rezonatore, usmerene i sečene u hiljaditi deo milimetra

 

048671B2-B425-4663-86F4-4D5D3190C1BE.thumb.jpeg.25bbc4e0ca7abcce069666c57eccea46.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...