Jump to content

Boenicke W5 SE


Nesic

Preporučeni Komentari

Remember, internal volume is 2.8 liters. You can't achieve it with that so thick walls in no way ;) You'll get pretty tiny bass.

Cut in one 22mm side for 14mm, and leave 16mm side as is.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
1 hour ago, pakonja said:

Zanimljivo.... Grafik mu je ocajan... kako svira?

Slušao onomad na hifiles show, dernja se ko magarac. Ono jes Scanspeak, ali brate....:msn-rofl:

Ima jeftinije od tih 2-3", pogledaj  Vifa NE75, NE95, linearno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledajuci grafik takav zvuk sam i ocekivao...... ako uopste treba verovati grafiku... ali malo je zabrinjavajuce da scanspeak za tu cenu daje takav zvuk... ja bar od scanspeak-a ne ocekujem to...

Ni linearnost nije garant dobrog zvuka, ali je bar jedan preduslov ispunjen :)

Hvala na skretanju paznje na ove drajvere.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, pakonja said:

Gledajuci grafik takav zvuk sam i ocekivao...... ako uopste treba verovati grafiku... ali malo je zabrinjavajuce da scanspeak za tu cenu daje takav zvuk... ja bar od scanspeak-a ne ocekujem to...

Ni linearnost nije garant dobrog zvuka, ali je bar jedan preduslov ispunjen :)

Hvala na skretanju paznje na ove drajvere.

Mislim da je bilo u Dayensovoj sobi, u dve varijante, kao PC zvučnik sa dva takva drivera, i kao podnostojeći sa dva takva drivera i neki malim basićem možda od 5inch liči na Peerless.

PC zvučnici su bili koliko toliko pristojni, ali onaj veći je drečao dosta. Tim driverima evidentno treba neko ispravljanje krive Drine da bi svirali lepo. Ne sećam se šta je Troels radio da to koriguje, mislim da je on imao neki mini projekat sa njima, ako ne grešim.

Izgleda od tih malih najbolji i najjeftiniji dođe ovaj FE85 iz Boenicke.

PS 

http://www.troelsgravesen.dk/5F-8422T01.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj mali jako lepo svira. Mislim da je @crni. čuo male desktop zvuje koje i ja imam sa tim driverima. Onako, prilično zapanjujuče precizno i sa fantastičnom pozornicom, jedino što su kilavi. Imaju jako mali sweet spot, ali u tom malom TL idu čak i prilično nisko. Ako se uzmu u obzir dimenzije, naravno. BTW, te Dayens podnostojeće (Grande Mikra) imaju najtačniji ton koji sam ja čuo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

39 minutes ago, gluv_i_udaren said:

BTW, te Dayens podnostojeće (Grande Mikra) imaju najtačniji ton koji sam ja čuo.

Ja sam ih čuo samo na show, onako kako sam opisao, možda u kućnim uslovima bolje zvuče, tamo su bili neobični uslovi. Mali za PC su im dosta bolje zvučali ali na stolu, a nije bila ni ista elektronika, ni kablovi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tačno tako. Intek je onomad uradio domaći oko prezentacije i akustičkog tretmana prostorije, za prezentaciju zvučnika od 1500€ su otišli daleko u pet cifara. I sviralo je naizgled odlično, ali da bi taj zvuk ponovio u svojoj kući, niko neće krenuti od malog ATCa i staviti Shunjata naponski, niti zvučnički kabl 5x skuplji od zvučnika :) Nego bolje zvučnike. E zato je ovaj sport super lol

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...