Jump to content

Boenicke W5 SE


Nesic

Preporučeni Komentari

10 minutes ago, Aleks said:

Mišljenje je da bi ga svako imao :buehehe:

Brate koliko truda ljudi ulazu da iz prcvoljaka drajvera izvuku cedjeni bass.

Te smanjuju fabrike efikasnost da dobiju preko snage loudnes -te povecavaju X-max na 10 mm,

stavlaju magnete iste velicine kao  povrsine membrane. Bassevi sa strane - na podu - u kutiji  a spolja pasivne membrane...

Te EQ raznih vrsta . Stalci na stereoidima. 

Mislim da treba i iz velikih membrana da se cedi bass. Isto toliko paznje da se posvecuje na skretnicama i kabinetima.

I da mora da bude veci izbor velikih membrana - pogotovo FR :drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Mikorist said:

Aha . Ko onaj sto spava na 20cm od sudopere - klozet solja mu pored frizidera - ali ima JBL :yeahi: 

Sve bi oni zvučnike dali, samo da Nišikori osvoji bilo šta, ali avaj.:kinez:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 7/12/2019 at 9:48 AM, NIXIE said:

Sinoć bili u gostima vrlo lepo urađeni Boenicke W5, kabineti od jasena obrađeni na CNC. Bolje izgledaju u prirodi nego na sliki zahvaljujući osrednjoj kemeri mog telefona.

Sviraju odlično, samo nema najdubljeg basa, što ne treba ni očekivati od kutije zapremine 5l.

Sve ostalo je na visini zadatka, čisto, puno detalja, ima udarca, ima finoće i 3D zvučne slike.

Aluminijumski FR driver od 3" ne zvuči u opšte kao aluminijumski.

Nisu preterano osetljive, treba im jako pojačalo 100+wata/4ohm.

Možda jedan dobar SUB uz njih i bog da te vidi.

Mnogo mi bolje zvuče od onih većih Aurisa na sajmu.

Uloženo je oko 500eur, plus velika količina ličnog rada ponosnog vlasnika.

Ostatak sistema:

Aikido cathode follower sa E88CC Amperex

DDDAC 1794

Leach LOW TIM (poslednja poznata varijanta)

HP mini PC

20190711_195115.jpg

20190711_195123.jpg

20190711_195130.jpg

Ja sam poslao par kutija jednom mom poznaniku iz Slovenije posto je bio odusevljen Originalima pa smo mu odradili i jedne nase (naravno za par puta manje novca)

Evo njegov komentar u vezi zvucnika

 

Ja sam konačno nekako završio sa dugotrajnim research procesom tako, da imam sad konačno postavljen referentni sistem, da možemo radit kvalificarine usporedbe. Otišlo je stotine satova vremena na studiranju literature, komunikaciji sa dizajnerima i zastupnicima, sound testovima, tweakingu in nekakvih 10k€ ...

 

Evo kako sad izgleda moj sistem (bez analog sekcije (Kuzma Stabi/Kuzma Stogi/Benz Micro ACE MC, koji se nije mjenjajo) :
 

Nekoliko bitnih stvari:

- postoječi DAC sa novim vanjskim 12V AudiophileGrade napajačem svira kao duplo skuplji DAC, nevjerovatno

 

https://www.sbooster.com/MKII-sneak-peak/

 

- srbski WayCables interkonekti DAC to Amp - wow!

 

https://waycables.com/interconnects/

 

- kineski Kinki-Studio EX-M1 pojačivač - može se mirno usporediti 10x skupljima Reference Class (Goldmund, PassLabs, ...)

http://hifiknights.com/reviews/aplifiers/kinki-studio-ex-m1/

 

- Sven Boenicke mi je napravio custom power cable za njega po principu probaj i vrati ako ti ne vredi i vračam pare a cena koliko i samo pojačalo. Ne možeš verovati, isti efekt kao eksterni linearni napajač za DAC. Bazira na LessLoss c-Marc kablovima i konektorima ali sa integriranim Boenicke proprietary skin filtering filtražom. Pao sam na dupe. Nisam ga vratio ...

 

https://www.lessloss.com/

http://hifiknights.com/reviews/cables/lessloss-c-marc-power-cable/

 

- za W5 ne trebam da ti pričam. Out of this world! Ali ne vrede ama baš ništa bez detaljno referentnog front end-a i stvarno beštije od pojačala. Kritična stvar! Moj stari Primaluna lampaš, koji super radi sa drugim zvučnicima se samo uken..... a isto i neka druga pojačala koja su mi drugi dealeri slali na "try & buy@ princip. Ništa od njih, sve sam vratio dok nije kinez stavio stvari na pravo mesto

 

- trebam još menjati speaker cables i onda je sistem izbalansiran bez slabog link-a u lancu

 

Toliko stvarno na kratko ima miljon detalja oko svega ali nema vremena, da ulazimo preduboko. Bitno je da sad posle godine dana traženja sistem svira bolje od svega šta sam kod drugih čuo za mnogo mnogo veče hrpe para. Znam ljudi koji su za speaker kablove dali takve pare a sve uzalud ... ;)

 

pa evo da podelim komentar, mozda nekome bude od koristi

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 7/12/2019 at 2:24 PM, Aleks said:

Stalci. Mora stalci. Napravite slične onakve kao original i dobiće iznenađujuću bas ekstenziju. Kutije nisu ono na šta smo navikli, puno dampinga i umrtvljenje, nasuprot, kutija treba da ima samo malo stive unutra i treba da je što slobodnija da "zvoni" zajedno sa basom. Na stalcima tek svira kako treba. Tanki stalci, čelik pun profil 1.5cm. Moje su bile na 3 Alu šipke 1cm, i onda se otvorio bas....

ja sam najzad odradio stalke za moje zvucnike

0-02-04-0c057123698b2b08196a64f0fc9a55a4131682fcecc67ad7c682153589e4710d_d77db237.jpg

0-02-04-53b90a460488ecc37b6550735c373eef0bc0d8007f6aeb633969abc9cc321d9e_eeefa145.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

44 minutes ago, SantoE said:

pa evo da podelim komentar, mozda nekome bude od koristi

Ja original nisam slušao, samo ove kopije. Mana i jednih i drugih je mala osetljivost 81-82db/1W/1m, i nema dovoljno niskog basa, za pun ugođaj trebalo bi staviti SUB.

Zvučnik tih dimenzija i osetljivosti najbolje zvuči u malim sobama, do 16m2.

Možda moj sistem nije  tako napredan da izvuče maksimum iz tih zvučnika, ali pojačalo je bilo 2x250WRMS na 4oma, jedno 5x jače od zvučnika tako da sam vrlo skeptičan oko mogućnosti zvučnika sa basom od 50W, srednjotoncem od 12W i visokotoncem od 10W u sprezi sa veoma jakim pojačalom, to je recept za nevolju.

U principu lepo zvuče za mini zvučnike od 5l, ali za te pare koliko koštaju originali, može puno bolje da se prođe sa većim zvučnicima, ako je i soba veća.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...