Jump to content

Philips gramofon


Fly carpenter

Preporučeni Komentari

Pošto već imam Philipsov receiver model 777 koji nemam nameru da otuđujem na duže vreme, jedina stvar koja mi nedostaje u mom skromnom sistemu je gramofon.Interesuje me koji model od Philips-ovih gramofona da jurim ,ako je neko imao iskustva sa određenim modelom neka me posavetuje.Samo da napomenem da bi ovo bio moj prvi gramofon i da nemam nikakva iskustva sa njima ali bih voleo da to bude neki zadovoljavajući kvalitet u okvirima Budžeta koji  bi bio oko 100 eura.Risiver ima phono ulaz ,samo ne znam da li je za mm ili mc .zvučnicu.

 

post-1877-0-56290800-1449334638_thumb.jp

 

post-1877-0-42779700-1449335393_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 25
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ja bih se klonio većine Philipsa kod gramofona, prvenstveno mislim na low-fi izvedbe i na loše kopije Thorens TP ručica.

Znam da nije očekivani odgovor na pitanje, ali neki pošten Dual ili već preporučeni Lenco su okej, ali meni nema nazad odkako sam se zalepio za Technics-a i direct drive. Naravno, pričamo o jeftinijim gramofonima... Kad si spreman da uložiš i četvorocifreni iznos za gramofonski setap, tu ni Tehniksov DD nema šta mnogo da traži...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pošto već imam Philipsov receiver model 777 koji nemam nameru da otuđujem na duže vreme, jedina stvar koja mi nedostaje u mom skromnom sistemu je gramofon.Interesuje me koji model od Philips-ovih gramofona da jurim ,ako je neko imao iskustva sa određenim modelom neka me posavetuje.Samo da napomenem da bi ovo bio moj prvi gramofon i da nemam nikakva iskustva sa njima ali bih voleo da to bude neki zadovoljavajući kvalitet u okvirima Budžeta koji  bi bio oko 100 eura.Risiver ima phono ulaz ,samo ne znam da li je za mm ili mc .zvučnicu.

 

attachicon.gifPhilips AH-777 front.JPG

 

attachicon.gifphilips-22-ah-777.jpg

Koliki je budžet? Philips gramofone bih zaobišao. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliki je budžet? Philips gramofone bih zaobišao.

 

 

 

ali bih voleo da to bude neki zadovoljavajući kvalitet u okvirima Budžeta koji bi bio oko 100 eura.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj je, koliko znam, juče otkupkjen i postao je vlasništvo jednog člna foruma. Inače, to je usti model moga starog 604 modela, samo pomeren unapred ka nama za nekih 18 godina. Ima ručicu ultra male mase, prima glave 4-25 grama, sve mu je podešljivo, EDS 500 motor u direktnom prenosu, normlno servo kontrolisan. Rođeni za zvučnice male mase i visoke komplijanse, imao sam OM 20 na mom, sada ima 2Blue. Kada sam ga kupio 1978. godine, pojma nisam imao kako je to dobra mašina. Ima ne sebi dva anti rezonantna filteram koji mu omogućavaju idealno mesto rezonanse (9 Hz) i neverovatno malu umplitudu od svega 2 dB,

 

Prema navedenim podatcima za ručicu, morao bi da odeš u klasu zvučnica od €350+ da bi ona uopšte mogla da postane problem, sve dotle ograničavakuži fakto će biti trekabilnost same glave.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko znam, gramofon je već kod ljudi koji se profesionalno bave izradom kutija. Ne znam od čega će da je naprave i kako, ali znam da je kutija najlošiji deo tog gramofona, pa ne vidim kako može da omane Ako mi se dopadne ono što ću tek videti, možda se i ja odlučim za novu kutiju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam inače drugaru skrenuo pažnju na čuveni "TK" plastični adapter. Istina, ja imam jedan viška, trenutno popunjen sa jednom Ortofon OM20 glavom, pa ako taj može onda problema nema, ako ne, moraće da padne snalaženje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...