Jump to content

TV 42" - 49"


Nesic

Preporučeni Komentari

Najzad i ja prelomio.LG, 40", smart, WebOs, WiFi, 3hdmi'ja, 3 USBa, svašta nešto od servisa, Miracast, netflix, mediashare,...

Subotička veza,KP, AKS( mamu im jebem, probao da mi uradi sečku kod brojanja para. To još nisam čuo da rade. Znate šta je sečka?)Oduvao sam  ga, dobro da ga nisam bio. Možda sutra nazovem AKS da ga odrukam.

Uglavnom ja dobar 12000-19000 dinara,  zavisno od radnje u Nišu. Mogu da se ložim  na novi mobilni.

Boja Šampanj Gold. Da se slaže sa Marantz CD73. :oke:

330843931.lg-40lf631v.jpg

Jedva stade .  Sat i po sam samo inicijalno podešavanje radio  . Smart , streaming  i ostali  high tech nisam probao još.

Utisci? Još rano. HD super. Obični  kanali, onako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@nesic

Sad obratih pažnju,  tvoj i moj tv su isti sem  razlike u  boji ukrasnih lajsni i veličini ekrana.

Koliko sam ( a vrlo malo se bavio time) skapirao, moze da se šalje preko mreže ( i WiFi) i to prosto.

Samo izabereš PlayTo  da redirekciju vršiš na LG 631V i otvara ti se drugi ekran sa komandama za reprodukciju na LGu. Televizor se  automatski prebaci u odgovarajući mod u  pušta reprodukciju sa mreže. Ništa ne  pipkaš po daljinskom oko toga. Ko Bugarin u raketu, raniš kučići i ne diraš dugmići.

post-39-0-15216800-1457815430_thumb.jpg

E sad ima kvaka.   Titlovi preko media servera  ( WiFija) neće da se prikazuju, čak ni ako su istog  imena kao i film. A kad film snimim na flešku i pustim onda se prikazuju.

Po vorumi ima predloženi  neki drugi media serveri  ( Mezzmo npr) koji kao   to prevazilaze ali nisam probao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, opcija Cast to Device radi, to je OK. Čak i sa tableta ta opcija radi. Ja sam se dovijao da mi proradi Miracast/WiFi Direct, tj. projekcija ekrana sa PC-a. Ako imaš odgovarajući hardver radiće ti i to. Prođi trid malo unazad, o svemu sam pisao. Za filmove/titlove koristim Serviio koji radi besprekorno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledam danas kako je kod mene. Kod mene je kompletan meni na srpskom, možda ima neku ulogu u svemu tome (kodna stranica il šta ja znan). Uglavnom, po sećanju, pustim film sa titlom, onda podmeni za podešavanje titla (boja, pozicija, encoding, ...) i tu su sva podešavanja. To sam samo prvi put i od tada nisam dirao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...

Na nagovor drugara instalirao KODI. Namučio se sa onim AddOn-ima i to najzad proradilo. Skida sa neta film, titl, sve to radi lepo.

Pokušao da šaljem na TV ali ne radi. Otkrije TV ponudi opciju da se šalje tamo ali se ništa ne dešava. Pokušam ponovo, kaže da je prethodni pokušaj failled i da je info o tome u log fajlu. Taj log fajl ne nalazim.

cast to.jpg

Da li je neko uspeo da castuje KODIjem sa PCa na LG TV?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja probao silesiju server programa , stao na Serviio

free verzija je skroz OK

pustam video na samom TV , Samsung Smart

bitno da je izabran pravi profil u Serviio , ona sto TV player podrzava , Serviio ne transkoduja

sto TV Player ne moze , Serviio transkoduje i isporuci TV-u

subtitles takodje rade kako treba

nisam probao Kodi , a ako i jesam , ostarilo se pa se ne secam

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moze ali mora munja net. Znacajno bolje od 10MB.

Ja istina imam handmade mlatimudijalnu igracku, rozberi, hardic i wifi, pod kodijem, ali sam zabagovao na sporom netu. Koliko god da platim telekomu, oni salju sa teskim seckanjem, neki burst net, sta li su vec smislili da lici da je nesto, a da ne radi..
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...