Jump to content

TV 42" - 49"


Nesic

Preporučeni Komentari

To sto je u pitanju samsung ima veze kao i to sto je Mignolet isto los golman kod Klopp-a kao i kod onog njanjavog Irca pre njega. Moglo je da pise i Panasonic ili LG, sta to garantuje, da ce da traje 19 godina?

Garancija je 2 godine, sve preko toga je bonus. Tja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E bre Stein. Sad me razocara u Samsung.

I meni sad bas riknjava televizor i probrao sam

http://www.emmi.rs/televizori-tv-40-smart-samsung-ue40ju6072uxxh.11.html?productId=51187

Pa sta da radim, da izbegavam Samsung?

 

Nemoj molim te nikako ispod 50". Poslušaj Wolanda :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E pa ne može ni kod mene da stane širi od onoliko koliko mesta ima između dva segmenta regala. (spavaća soba je 3x3m) a u dnevnu nema ništa dok ne premandurim grejanje tj izbacim kotao iz dnevnog boravka i oslobodim zid. 

Što se mene tiče, Samsung ima nenadjebivo dobru sliku, čak i sa glupih domaćih non-HD kanala, o kvalitetnim BRR da i ne pričam. LG je što se slike tiče kesa, ali sam kupio jednog za sobu da ima u šta da se blene pre spavanja. Oduševio me u radnji onaj zakrivljeni giga-mega Samsung, ali kako rekoh, čak ni 37" ne može da se ugura, a kamoli nešto veće. E sad će ovaj (jeftini, ali navodno full HD) LG morati da bude dobar pa eto...

Elem, ajd što je slika njunjava na LG, al' zvuk tek... :bad: Nema takvog settinga koji bi od toliko lošeg zvuka uspeo da izvuče nešto manje loše... Ništa, sakriću iza TV-a nešto bolje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

woli, ti znas da imam onaj veliki, a sad mi treba jedan za drgu gajbu, E pa veci od 40 ne moze da stane.

Sad ih prave manje. Msm - malo su veći od samog ekrana.

@stein uzeo sam deci neki LG 32" LED, slika je super. Ima još svaštanešto - wifi, pa može da se strimuje youtube sa telefona. Čudo [emoji3]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E pa ne može ni kod mene da stane širi od onoliko koliko mesta ima između dva segmenta regala. (spavaća soba je 3x3m) a u dnevnu nema ništa dok ne premandurim grejanje tj izbacim kotao iz dnevnog boravka i oslobodim zid. 

Što se mene tiče, Samsung ima nenadjebivo dobru sliku, čak i sa glupih domaćih non-HD kanala, o kvalitetnim BRR da i ne pričam. LG je što se slike tiče kesa, ali sam kupio jednog za sobu da ima u šta da se blene pre spavanja. Oduševio me u radnji onaj zakrivljeni giga-mega Samsung, ali kako rekoh, čak ni 37" ne može da se ugura, a kamoli nešto veće. E sad će ovaj (jeftini, ali navodno full HD) LG morati da bude dobar pa eto...

Elem, ajd što je slika njunjava na LG, al' zvuk tek... :bad: Nema takvog settinga koji bi od toliko lošeg zvuka uspeo da izvuče nešto manje loše... Ništa, sakriću iza TV-a nešto bolje...

 

Ne znam u čemu je problem, ali ovaj LG koji sam pazario ima strašno dobru sliku i sa zemaljskim stanicama, a o drugom kvalitetnijem sadržaju da ne pričam. Boje, dubina slike, oštrina, ..., sve odlično. Zvuk je isto odličan, pun, može dosta glasnije od slušljivih nivoa a da se opet ne čuje bilo kakva distorzija. Treba se poigrati sa slikom. Bacio sam gore neke linkove, možda pomognu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šogor (ženin brat) je uzeo LG, poveći (40?) i kod njega je slika da se briješ. Možda sam juče bio previše isfrustriran da se "igram" podešavanjima... Ko zna kakav sam LG trash kupio, ovaj ima samo po jedan USB i HDMI. Samsung ima 4x HDMI, 2x USB, LAN... Ma nije ni bitno. Kad se (ako se) Samsung popravi, doneću ga u potkrovlje i probati da smestim kod mjuze i pilati muzičke koncerte po njemu a možda i poneki dobar film :) S druge strane, da budem iskren, došao kući malo kasnije s posla (oko 16h) i prčkao pola sata dok nisam ustanovio šta radi (ciklični restart) potom tražio ovlašteni servis, rastavljao TV, pakovao ga i nosio u grad, posle u dućan, kopao po ponudi, iskeširao 39k za LG, doneo kući, prao sudove, propaljivao, namontirao TV, pojeo par zalogaja, zakasnio malo na masažu, vratio se kući u pola devet i onda mi već bilo dosta svega... Pozabaviću se novim TV-om kad dođem s posla... (priloženo uputstvo je uopšteno i totalno neupotrebljivo na svih dvadeset jezika, bitno je da na svakom jeziku jasno piše da najlon kese koje su u pakovanju nisu za jelo :( )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Očigledno je da upoređuješ uređaje koji nisu u istoj klasi

 

Upravo to. Pre no što sam kupio Samsunga, dva meseca sam kopao i istraživao dok se nisam odlučio. LG je kupljen po sistemu dobar dan, jedan TV od 32", full HD, za poneti... Odmah... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Furt ja to govorim, navika je čudo. Posle 5 dana sam konstatovao da je TV mogao i za broj-dva veći :)

 

Takođe sam na Serviu, odnos cena kvalitete izuzetan. Uglavnom sve odradi besprekorno, gde štucne posao završi HDMI na relaciji komp-TV.

Nešto se kanim da probam Plex, video da LG smart u nekom apdejtu softvera dobio aplikaciju za isti al to kad mi bude baš jako dosadno.

 

Postoji li mogućnost da se strimuje neki sadržaj sa PC-a na TV putem nekog softvera, a da bude bez kabla? Recimo, gledam ESPN3 na PC (preko firefoxa), a isto to bih da fiknem na TV.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam za PC ali ako može da se gleda na nekom androidu tu Miracast završava posao. Mislim da je ubačen standardno u android od verzije 4.2 ili tako nešto s tim što nisam probao ništa duže da gledam.

 

Ili da probaš direkt iz browsera TV-a pametnoga :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa da, upravo tako.

 

TV spec:

  • Media Share - Remote App
  • Media Share - Network File Browser
  • Media Share - Google Dial
  • Media Share - Bluetooth - Phone to TV Sound Transmission
  • Screen Share - Miracast
  • Screen Share - WiDi
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prerano ga otpisah i popljuvah. Tri dana u servisu. Odnet i predat na masakriranje, ja otišao, oni ga uključili i radi. Tri dana radio bez ijednog zamuckivanja ili problema. Serviser čak i otvorio da vizuelno pregleda eventualni izvor prijavljene greške tj eratičnog resetovanja. Ništa, ama baš NIŠTA... Zovu me danas, odem, sve mi izreferiraju... Spakovao ga doneo kući, ostavio da se akomodira na temperaturu (vlaga, hladnoća itd) i satićak ili tako kasnije, prikočam na staro mesto, sve povežem i uključim. Sve radi, i evo od tada radi bez problema. Gremlins. Gledam u sliku, slušam zvuk... Može da kaže ko šta hoće, po svemu bolji od zamenskog LG-a. LG sada u potkrovlju, čuči i čeka da smislim šta ću s njim. Dve su mi varijante pale na pamet, obe su trenutačno neizvodljive. Jedna je da stavim uz ili namesto 24" monitora za PC, nema mesta na polici a i preblizu bi mi bilo, definitivno, druga opcija, da postavim između zvučnika u audio sistemu, ali to znači da prvo moram da kupim zidni nosač i modifikujem zarad montaže na kosu krovnu površinu te da izbunarim gde se nalazi bar jedna kosa greda iza gips-karton ploče da se može bezbedno montirati. LG je izuzetno lagan, ali ni onda ne bih montirao samo na malo kartona i gipsa. Opciono, moglo bi namesto gramofona i laptopa ali to mi i nije neka opcija. Još bih laptop i sklonio, ali gramofon ne dam odatle a se miče... Do daljnjeg, stajaće sa strane u kutiji pa ćemo videti. Osim ako nekome treba nov TV, kupljen u radnji u Srbiji, tri dana star, u zamenu za neki solidan DSLR... Napomena: Bio sam izričit u prodavnici da želim da TV bude full HD, međutim ovaj to nije. Kako se meni čini, u ponedeljak ide nazad sa sve računom i raspravom na temu sposobnosti osoblja da uradi neke elementarne stvari.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad si brzak. Nisi mogao da sacekas "popravku".

BTW opet ce on da zeza. Moraces malo  kondove da mu podmladis.

 

Vidi, kad znaš da kući niko neće da čeka "možda tri, možda trideset dana" onda nemaš mnogo prostora za filozofiranje. Ćutiš i gledaš kako da izbegneš pitanja na koja nemaš odgovor... "a kad će da bude, a zašto toliko mora da se čeka, a šta mu je, a zašto to ne može brže...."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Ti ustvari hoces da ti TV bude monitor od PC-a a sve preko wifi?

 

Vidim da to dosta ljudi pita i uglavnom se pominje termin WiDi, pretpostavljam od wifi display...

 

Juče sam uspeo da grebujem sliku sa desktopa na TV preko DLNA. To je ona varijanta sa VLC i screen captur, gde VLC strimuje ono što se grebuje. Ima laga i ima seckanja - moguće i zbog moje nejake mašine, a moguće da je i zbog same ove varijante "prenosa". Ako se ovo zanemari (što je nemoguće za potpuni ugođaj), i nije tako loše :)

 

Malo sam gledao oko WiDi, odlična stvar. Pročešljam još malo oko i nekih drugih rešenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Suzio sam izbor na ove modele. Ima li neko savet, preporuku, ...?  Koja je razlika izmedju H i J modela?

 

http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/samsung-3d-televizor-led-lcd-ue-40h6400ak--t230w.html

 

http://www.jakovsistem.com/televizori/smart/samsung-ue40j6302akxxh-smart-led-curved-40-full-hd-dvb-t2-c-pqi-600-wifi-b-in-silver

 

I još ovaj JU ( ultra HD).  Neki pričaju da UHD modeli nemaju dobru sliku u običnom režimu. Jel ima to neke veze sa stvarnošću?

 

http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/samsung-televizor-led-lcd-ue40ju6072uxxh.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Juče sam uspeo da grebujem sliku sa desktopa na TV preko DLNA. To je ona varijanta sa VLC i screen captur, gde VLC strimuje ono što se grebuje. Ima laga i ima seckanja - moguće i zbog moje nejake mašine, a moguće da je i zbog same ove varijante "prenosa". Ako se ovo zanemari (što je nemoguće za potpuni ugođaj), i nije tako loše :)

 

Malo sam gledao oko WiDi, odlična stvar. Pročešljam još malo oko i nekih drugih rešenja.

 

Da se nadovežem na ovo.

 

Izgleda da je Miracast/WiDi jedino ispravno rešenje za striming ekrana PC-a.

 

Ako se neko bavio time, šta je sve potrebno ispuniti vezano za hardver računara da bi se isti mogao povezati na TV i da krene deljenje slike - WiFi kartica, grafička,...?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...