Jump to content

+1 Lenco 75


ZZZ

Preporučeni Komentari

Nisam pisao o vibracijama motora on vibrira te vibrira i to federi zavrsavaju fantasticno , pricam o losem zvuku iz motora i sve sto sam ti napiaso je zbog tog zvuka a ne nikakivh vibracija, on vibrira od kad ga ukljucis u struju dok ga ne iskljucis potpuno isto nema tu neke tacke . (to je tako 10.000 posto)

Znaci zvuk motora da li nesto malo struze, krcka, susti ili bilo sta sto ne lici na normalan rad, tome sluzi sve moje sugestije da se tako nesto otkloni, vibracije motora od 1500 do 1700 rpm ne moze ukloniti i to niko nikad nije pokusao, napravili su ptp da bi samo te vibracije jos malo odvojili od lagera al tome i sluze kucista od 50 kilograma da te vibracije ne uticu na sound a i ne utice kada se plinth napravi kao treba, o tome smo pircali i uzivo skoro.

ovakvi zvuci

 

a treba ovako (pusti skakanje ) cujes kako se skoro uopste ne cuje nista nenormalno

 

Da , zaboravio sam , ivbracije jedino mozes da smanjis ako napravis kontroler i pustis ga da radi na negde izmedju 117v i 170 v, a 50hz, pored izuzetno stabilne struje koja mu treba za precizan rad tj brzine utice i drasticno na smanjenje vibracija ali te vibracije inace ne uticu niti se cuju u zvuku tako da je to extra dodatak za extra zaludjenike .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa to i kazem culo se kao neko "lizanje", sustanje ali jako malo na nepodmazanom motoru sada se nista ne cuje.

A motor naravno vibrira kada se drzi u ruci. Vibrirace sigurno i na sasiji. Ali mogu reci ovako po secanju da je i to manje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bilo koje kvalitetno masinsko ulje, retko da bi sto lakse prodrlo kroz pore bronze i tu ostalo.

Evo mojih :my2cents:

Nisam gramuvondžija, čitam temu pa mi pade na pamet da bi to retko ulje, sa sve čaurom u njemu, možda valjalo podgrejati u nekoj džezvi.

Ulje bi postalo još ređe a te pore bi se možda malo proširile te bi tako više ulja ušlo u njih. :moil:

Pa još sve to skupa zadrmati u nekoj UZ kadici...a sad odoh na spavanac, sry na lupetanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nema veze... Ulje sa porastom temperature menja indeks viskoznosti, ali cim dodje na normalnu temperaturu, indeks se vraca na normalu. Uzgred viskozitet a sa njim i indeks viskoziteta mere na 40 stepeni primarno.

Za caure najbolje tekstilno ulje za kruzno pletece igle (proizvodjaci najlon carapa) ISO VG 32 ili 22.. Nije ga problem nabaviti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Juce sam prekontrolisao i odmazao i drugi motor.

Medjutim imao je malo ekscentrican procep. Pa sam pokusao da to doteram.

.

Veoma je nezgodno prici crnim zvezdastim srafovima koji drze lameme statora motora.

Na svu srecu lamele su vec povezane u kompaktno pakovanje. Pa je to telo pricvrsceno za nosac samo sa ta 4 crna zvezdasta srafa...

.

to se moze uraditi na sledeci nacin

1. prvo se odvrnu 4 bela srafa na polednini i odvoji nosac statora od ostatka mehanizma

2. sada su crni srafovi slobodni, popuste se crni srafovi da se telo statora moze malo pomerati.

3. rotor se ozvadi iz lezista i obavije nekim papirom ili folijom. tako da se moze popuniti procep ravnomerno.

4. sklopi se sve ponovo. Zavrnu se ona 4 bela srafa pozadi kod klema...

5. nacentrira se telo statora prema rotiru koji je u lezistima.

6 pricvrste se crni zvezdasti srafovi koji su dostupni, mogu 3 od 4 komada.

7. ponovo se skine citavo telo, i sada se pricvrsti i 4 crni staf a ostali potvrde...

8. Sve se ponovo vrati na mesto i proveri.

9. izvadi se izolacija ili paser

:)

.

post-96-0-97539300-1450948228_thumb.jpg

post-96-0-46014700-1450948241_thumb.jpg

post-96-0-49240700-1450948255_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uzemljnje sasije i motora.

Motor se drzi samo na oprugama pa su ti kontakti nedovoljni da bi bio solidno povezan sa sasijom.

Izveo sam posebne veze i za sasiju i za motor. A na telo motora dodao prikljucak za Ch. Gnd.

Na sasiji je vec postojala rupa...

.

Na ground pin power konektora se kasnije moze dovesti zica sa C.T. sekundara trafoa za posebno napajanje

i kontrolu brzine. Ili razdvojnog mreznog trafoa 220V : 2 x 90-110V C.T.

.

:)

 

post-96-0-45457200-1451324715_thumb.jpg

post-96-0-29476000-1451324737_thumb.jpg

post-96-0-21269100-1451324766_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sledece, korekcija uzemljenja rucke.

U originalnoj izvedbi, rucka se montira sa samo 2 srafcica koji prave jako mali tackasti kontakt sa sasijom.

mase kanala su spojene zajedno i takodje su spojene sa saijom...

Power konektor nema schuko pin, pa je sasija na  taj nacin spojena sa ulazom prampa preko kosuljica audio kablova...

To je neispravno.

.

Ground rucice je ustvari audio ground sheild. A izlazi iz kertridza su ustvari balansirane linije, najcesce tretirane kao single-end linije...

Rucica, na sebi ispod, ima pinove na kojima su bili spojeni sa sasijom.

To je potrebno razdvojiti.

Pin sam iskoristio kao nosac. i izveo posebnu ground liniju (zuta zica) koja je spojena gore sa rucicom. delom na koji ide headshell.

rucka stoji na plasticnoj osnovi bearinga rucke, pa nema kontakt sa bearingom rucke.

(U originalnoj izvedbi taj kontakt je postignut dovodjenjem tela rucice na pinove, koji su daje povezani sa saijom...)

I to je ista prica manje vise kod SVIH gramofona...

To je potrebno razdvojiti.

:)

1. GND rucice je audio gnd i posebnim konektorom se spaja na ulaz narednog preampa ili step up trafoa

2. GND sasije gramofona je takodje poseban gnd i spaja se na chucko mreze.

.

Ovo je mnogo jasnije ako se zamisli eksterna rucica koja nije fizicki sastavni deo gramofonske baze... :)

Sada su svi kontakti OK, provereno instrumentom.

.

Takodje postoji i poseban signal koji se zove ground shield (koristio ga je recimo Neumann u svojim riaa preampima)

Ali je potrebno napraviti i manji elektronski sklop za to...

Potrosnje tog sklopa nije velika, ali je veca od citavog mini riaa JFET preampa koji sam zamislio da radi na baterije

a i mrzi me to da pravim... :)

post-96-0-34274600-1451325584_thumb.jpg

post-96-0-25944500-1451325801_thumb.jpg

post-96-0-97094100-1451325852_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Slusam danima, Lenco double-decker i jako mi se dopada. Veom sam zadovoljan.

Neminovno sledi i kontroler brzine obrtaja, vise da se odvoji od mreze. 

A najverovatnije i neka PTP verzija, koja moze da bude jos manja, za duzinu onog dela koji je predvidjen za rucku...

Cak i sa originalnom ruckom, i mini baterijskim 2sk30atm-y RIAA preampom, vrlo dobro radi. :)

.

Postavio bih snimke frontova albuma koje slusam u temu "na gramofonu" ali me ponekad stvarno mrzi da fotkam pa prebacujem na komp pa saljem... sorry. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Pitam zato što medijapan mogu kupiti u dimenziji koja mi odgovara a šper moram uzeti skoro tri m2 u ploči. Lakše mi je od punog drva.

Šta da radim za konektore? Da li da isečem na trećoj odnosno četvrtoj ploči deo za konektore i koliko bi trebalo prostora?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

puno drvo, moze i iz ploča. nezgodno je iseći u kućnoj verziji kada je iz jednog komada. knektori za chinceve blizu ručke. konektor za napajanje sa suprone strane blize motoru. Zavisi koje veličime su konektori. Snadji se.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...