Jump to content

Ultrasonic cleaning record machine


Woland

Preporučeni Komentari

8 hours ago, grau said:

20 minuta po ploci? nije bas neki kvocijent efikasnosti, 3 ploce na sat. mislim, za nekog ko ima kolekciju ploca ovo je siguran put u ludilo ili barem opadanje kose (ne od ultrazvuka) :o

Perem dvije ploče zajedno, a može i više. Sve je automatizirano  tako da je utrošeno vrijeme cca minutu po ploči. Sušenje na istom onom nosaču uz pomoć ventilatora. A i nigdje mi se ne žuri. Ionako dnevno mogu poslušati 2-3 ploče, danas ih operem, sutra slušam pa tako do odlaska u starački dom :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako zovu onu tabletu za masinsko pranje. Mislim da imaju u sebi,osim doticnog spektakularnog elementa i natrijum hidroksida, za odmascivanje..

Ako vec uspesno pere tanjir od sarme..mislim da je ploca nesto manje strokava

 

P.S

Prisetih se druge zabave, oko auta..

Za picanjenje lakase prakticno zabranjuje pranje deterdzentima za sudove,vec se koriste drugacije muckalice, namenjene bas za pranje kola.

Pa cisto da ukrstimo razmisljanja, sa raznih tema, meni je vinil ipak dragoceniji od necega izlozenog letecim kravama..  

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onda je to Kalgon. To nikako ne, jer je preagresivno i nebi se isčistilo iz brazdi ni nakon dugotrajnog ispiranja.

Svrha deterdženta ovdje nije klasično pranje nego smanjenje površinske napetosti vode u dodiru za eventualno zamašćenom površinom. Koncentracija je takva da ispiranje ne treba. Pere ultrazvuk. Sve sam već gore napisao....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

BTW ne zaboravimo da svi klasični deterdženti na bazi perborata trebaju neku temperaturu za djelovanje (40°) što je za ploče veliki problem. Deterdženti na drugim bazama (triton, tergitol i sl.) su poželjni uz uvjet da se lako ispiru.

 

Calgon ili Calgonit izgleda da sam ipak ja zamijenio nazive, ali svejedno su oba neupotrebljiva...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, zbotic said:

BTW ne zaboravimo da svi klasični deterdženti na bazi perborata trebaju neku temperaturu za djelovanje (40°) što je za ploče veliki problem. Deterdženti na drugim bazama (triton, tergitol i sl.) su poželjni uz uvjet da se lako ispiru.

Svi pripravci sa predznakom "kal" tipa kalgonit , kalgon , kalcinet .... itd služe za otklanjanje kamenca ! obzirom da u destiliranoj vodi istog nema , to su nepotrebne supstance ? . Da se nešto odmastilo ( iako u brazdama ploče ima svega i svačega ) od cigaretnog dima , kučne prašine i inih čarolija potrebna je lužina , u bilo kojem obliku a i potrebnom omjeru ! E sad ako je ultrazvuk u pitanju lužina mora biti prisutna simbolično kao što je Zbotić rekao . Naknadno ispiranje je upitno . Moglo bi imat smisla , u smislu :) da se isperu eventualni "tragovi" lužine ? .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jasnije je sada, i sama kada ce podici temperaturu vode, tako da su uslovi ispunjeni. Vec sam smisljao kako da uklonim otiske nespretnih papaka.

Najvolim kada mi dodju indijanci pa gledaju plocu, pipkaju, pa ako se ucini neka mrva onda dunu..a sline lete.. :)

Da je operem alkoholom, jos gore, pojeli bi..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mnogo deru, posto je za vinil. Ajd da su dogurali do 500$, sa 350-400 koliko kostaju malo vece kade,, skoro 900 je vise nego bezobrazno
A od "pratece opreme", manual na engleskom, magicni rastavljivi mrezni kabal, garancija iprofesionalna provera paketa. :):)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

50 minutes ago, grau said:

http://www.cattylink.com/rw600.html

 

ostaje da vidimo ko ce prvi da provuce karticu...

Bas su ga kopirali i nabili musku cijenu. To pere i susi i bude super, uzme par minuta po ploci.

Ali, nedavno je ovdje par njih zapaljeno od Cattylink, ni para ni robe! :(

Ja sam pre masa godina kupovao od njih u jednom group buy:u gdje smo uzeli robe tezine 1.5 tona i stiglo avionom na 7 poleta :) ... sve proslo bez problema ... tada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

majku mu, nisam znao da je cattylink HK firma inace bi ih posetio.

 

realno u poredjenju sa cenama za obicne RCM npr u UK, ovih $850 je dzabalesku.... mislim nije, sve se to da napraviti kako je zbotic pokazao za peanuts ali jbga, ovo je plug n play.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Ja imam staru nišku ultrazvučnu kadu od 50l koju planiram da prepravim u spravu za pranje ploča. Koristili smo je za pranje delova u radionici.. E sada me zanima da li će kada sa 24 piezo elementa snage oko 600w da škodi pločama? Moglo bi u jednoj turi da se pere dvadesetak ploča (ili da se upropasti 20 odjednom)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Zen Mod said:

600 je too much

koliko znam , do 300 je plafon

Woland nam je otprilike najverziraniji za problematiku , bar za moje znanje

200W US snage je puna kapa.. valjalo bi da kada može zagreje vodu do 35 stepeni i da se nabavi motor sa malim brojem obrtaja u minuti (2-3).. sve ovo je iskustveno, svaštanešto se piše po netu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...