Jump to content

EllamXT


Nesic

Preporučeni Komentari

Koji prečnik predlažeš za visoke i midbass?

 

U mojim podnostojećim kutijama se najbolje pokazala kombinacija : od terminala do skretnice 1,5mm2 , od skretnice do mid bassa 1mm2  a na visoke puni presjek 0.7 mm2. Da sam na tvom mjestu zadrzao bih tu koju si do sada koristio na mid bass a probao samo na visoke ovu solid core ;)

http://www.hificollective.co.uk/catalog/soct18-neotech-upocc-copper-wire-110mm-teflon-p-8453.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Znao sam, Lester ionako nikad nece biti sampion.

Nego, znatizelje radi, zasto nikad i nigde da vidim da se neko upustio u izradu 3-sistemskih kompresionih zvucnika? Mozebiti da sam ja iz davne proslosti a svi diyeri modernisti ali da li je to ključni razlog? Nema toga ni na www, u čemu je kvaka?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sve smislio, nabavio, cekam proleće. Biće 3sistemski kompresioni :)

 

Scan Speak 25W/8565-01 Classic bass

SB Acoustic SB15MFC30 midbass (za mid)

i SB Acoustic SB29RDCN visokotonac

 

skretnica na 300 i 3000 Hz verovatno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeftiniji nije, vrlo su slični po ceni. A nisam imao prilike da ga probam ili da nađem neki dobar test na netu tako da ne znam.

 

Visokotonac može i da se menja, npr neki u waveguideu ili neki malo manji da bi imao bolji off-axis odziv itd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.troelsgravesen.dk/EllamXT.htm

 

Po narudžbi.

 

Danas se malo radilo. Biće ko puckice :)

 

...

 

 

Ovaj text je sa Troelsovog sajta.

 

-------------------------------------------

 

None of the constructions, illustrations or information presented here may be used for commercial purposes without my written consent.
 
 
 
Since January 2014, all my constructions do not show crossover components' values. The only way to get the full schematics is by buying the kit from Jantzen Audio.
As kits can be bought without accessories and drivers you can still get the full construction details for a fair investment and later upgrade to whatever brand you may favour. 
The schematics alone cannot be bought from me either.
 
The reason for this is simple: Quite a few "creative" dealers in New Zealand, EasternEurope, Russia, Spain and a few other places had started copying images, drawings and schematics from my website to their own website and selling kits based on my constructions. This without asking permission to copy files or suggesting any kind of royalties.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...