Jump to content

Pomoc oko izbora DIY pojacala...


tapehead

Preporučeni Komentari

Ljudi, potrebna mi je mala pomoc. Ne znam prosto kuda bih krenuo. Imam par kutija raznoraznog djubreta ( iz kojekakvih radio prijemnika, simfonija AF i pojacavacki deo baziran na STK084 sa trafoom iz nekih nesrecnih orgulja, ne znam da li moze da se koristi ). Ono sto mene muci su odluke. 

 

Ono sto bih ja voleo da izvedem, je klon bass glave sunn model T ( redface verzija ). Neko preko bare mi je savetovao da ako se uputim, koristim manji, kao marsalov trafo ( koji je na izlazu 350v ) i koristim voltage rectifier ne bi li ustedeo na trafou ( jer u original izvedbi sunn trazi 800v ). Zasto bas ova glava, pa probao sam je, i svidja mi se kako zvuci. Tacnije, svidja mi se kako njen "tonestack" reaguje na sintisajzer i njegov filter. Na svim gitarskim glavama sto sam probao, zvuci ok, ali mlako, bez "muda" da prostite, jer me gitarsko pojacalo odsece i stavi u taj neki midrange, a za sint mi treba malo ispod i iznad gitare. Pogano je glasna ( probao sam je na sunn kabinetu 6x 10" zvucnika ) i ono je divno. Posto "sviram" sintisajzer ( a'la moog ) kad gitaristi postanu bezobrazni da imam nesto da ih operem. 

 

Ako vec sebi pravim isti kabinet ( 6 x 10" ) moje pitanje je cime da ga teram. Ne treba mi vise od 100w

 

Da li :

 

Da pravim lampaski preamp, nesto slicno kao http://www.paia.com/proddetail.asp?prod=9210KP( ili drugaciji, treba mi malo saturacije, ne toliko drajva ) i to gurnem u neki solid state snagas da tera zvucnike.

 

Da li da se potrudim i izvedem modifikovanu kopiju glave. 

 

Da li da se bacim na nesto sasvim trece, sto bi mi neko savetovao. 

 

Vremena imam vikendom, finansija.. kao vecina ( zato i ne mogu da kupim, ali kad pravim mogu da razvucem, i znam da ce proces da traje pa da stekam )

 

Hvala unapred!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 3
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

u adio spada i pro sound

 

elem , uzmi preamp koji ti se svidja po boji i mogucnostima i nakalemi power amp normalnog hifi kvaliteta - sto ce reci da imapotentan i normalan drive

 

moze neki kit sa LM 3886 , ne znam sta ima na domacem trzistu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...