Jump to content

Pass BA3 power amp nebalansiran


Impuls

Preporučeni Komentari

Prijatelj sa ovog foruma je izrazio zelju da sklopi sebi jednog Passa sa malo wati. Kasnije ce se sam prijaviti ako bude zeleo. U razgovoru sam napomenuo da vec imam nacrtane plocice odavno za jednu varijantu Pass izlaznog stepena sa 20 tranzistora. Interesovanje je jos vise poraslo nakon nabavke Fischer hladnjaka 400x150x40mm i plocica za napajanja. Paralelno sa ovom temom mozete otvoriti, ako ste zainteresovani i za GB plocica za izlazne tranzistore.

 

Plocica je uradjena tako da moze da se koristi za BA3 balansirani i nebalansirani, F5turbo, F5X, XA.5, XA.8, F4, Aleph... jedino ne moze Aleph X. Potrebne su dve plocice za stereo ili ako se radi o nebalansiranom amp a da nije SE onda moze i jedna za oba kanala. Dimenzija plocice je oko 370x60mm tako da moze na 400mm hladnjake

post-15-0-73757600-1447238281_thumb.jpg

post-15-0-63933200-1447238302_thumb.jpg

post-15-0-13683800-1447238356_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

F4 ima izlaz za zvucnike na sorsu pa bi mogao i stereo na jednu plocicu, s tim sto se kolo za biasovanje mora uraditi na spoljnoj plocici ili ga nabosti na konektor u sredini. Kod folded varijante kao sto je F5 turbo mora da se koriste dve plocice jer je napajanje na sorsovima a izlaz na drejnu. Plocica je radjena pre nekoliko meseci i u tom momentu sam napravio i varijantu koja odgovara i za Aleph X ali sam odustao zbog vise kratkospojnika koje treba povezati.

 

Plocica nije bila jos u planu da se radi ali je prijatelj izrazio zelju pa je ta prica dosla na red

post-15-0-49497800-1447270092_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...