Jump to content

Aphex 10.4 interface,cemu sluzi ovo?


Okibokis

Preporučeni Komentari

moja ti je preporuka, baci ovaj gedžet na KP i za te novce kupi/napravi željeni ampić za slušalice.

Mislio sam da ce rca da radi,i bilo mi je interesantno da probam,ali ocigledno da se iz ovoga na obican nacin ne moze izvuci zvuk jbg.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moze , sve moze

 

al' sto da se patimo i objasnjavamo kako da uzmes nebalansirani sa XLR , kad ti je problem da skontas uputstvo?

 

ajd zatvori to i prodaj , dok nisi poginuo .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moze , sve moze

 

al' sto da se patimo i objasnjavamo kako da uzmes nebalansirani sa XLR , kad ti je problem da skontas uputstvo?

 

ajd zatvori to i prodaj , dok nisi poginuo .

Zaista nije bio problem,da zamenim uticnicu,i nije problem da napravim nebalansirani hlr,jer sam vec pravio,pa ga  imam.Ovde sam postavio pitanje za koje uredjaje su postavili rca na uredjaju,i to mi niko nije rekao.Nisam obratio paznju na semu na pocetku,ali imam gumene cizme i dacu zeni ili tasti da ubode u struju posle mog povezivanja,pa opet necu ja da zasvetlim.Kad sam vec kupio nesto, logicno je da cu to i da probam,uz pomoc forumasa ili bez.Uglavnom me je zainteresovalo to specificno vezivanje i kako se cuje razlika u zvuku sa ili bez ovog uredjaja.Ako mi kazete na sta da obratim paznju,mozda nece niko da nastrada:) U svakom slucaju ostavicu poruku da je forum kriv za sve:))

 

A pitanje je bilo jednostavno,meni laiku malo mutno jer nemam toliko iskustva,dakle koji uredjaji su predvidjeni da dobiju signal sa fabrickog rca koji se nalazi uz xlr?Ovo sto pise -10 na levom rca,to je verovatno jacina signala u odnosu na balansirani izlaz ili ulaz,tako da mi tu ne treba objasnjenje.

post-1130-0-62343100-1445579564_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo da se javim,napravio sam kablove i ukapirao kako uredjaj radi.Uzemljenje mu nije trebalo za rad,dzabe sam stavljao trozilnu uticnicu,od nazad gledajuci sliku ulaz je rca,ali je izlaz automatski xlr i obratno,ako imate izvor xlr onda radi i rca koji je do njega.Znaci in -rca,out xlr,i do njega stoji suprotna kombinacija.

Zvuk je definitivno bolji,ako neko pita i to sam narocito osetio u niskim tonovima,mekse i bolje se voze.Ugladjen i smiren ton .Vredelo je probati,svi smo zivi i zdravi po kuci i nista nisam spalio,a ovo je napravilo novi dozivljaj kod mene u sistemu.

post-1130-0-68638200-1445628859_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

RCA konektori se spoje kracim kablovima. Onda je XLR in : XLR out = 1:1

RCA konektori su samo "send" i "return" izvodi za recimo efekte i/ili za driver duzih kablova, itd...

.

Balansirani kabl ustvari bi trebalo da sadrzi 4 zice a ne tri, sheild=chasses, gnd, + i -.

isto ako se transformise na SE.

Pogledati kod Hypexa u brosurama za ampove...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, Gujo

+

to sto "smiri" zvuk je verovatno efekat kompresije / limitacije i overdampinga zbog malene izlaznee impedanse drivera, sa gomilom OP ampova unutra...

.

ali moze da bude korisno ima pot a i prema dijagramu unutra ima neki preklopnik za biranje pojacanja?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

RCA konektori se spoje kracim kablovima. Onda je XLR in : XLR out = 1:1

RCA konektori su samo "send" i "return" izvodi za recimo efekte i/ili za driver duzih kablova, itd...

.

Balansirani kabl ustvari bi trebalo da sadrzi 4 zice a ne tri, sheild=chasses, gnd, + i -.

isto ako se transformise na SE.

Pogledati kod Hypexa u brosurama za ampove...

Ima 4 zice,s tim sto se ta neka masa nalazi u dnu xlr konekcije kao zljebic kroz koji mora da prodje konektor

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije to,

nego ako pogledas svaki XLR kabl ima oko samog konektora metalni prsten koji obuhvata ceo konektor i pravi veliki i solidan kontakt sa onim na sasiji...

To je chasses ground i ide na kosuljicu unutar kable koja obuhvata sva tri pin kontakta.

Taj sheild bi trebalo da je povezan samo na kraju uredjaja koji salje signal, na njegov shasses ground. ALI retko gde je to povezano kao sto je originalno konstrukcijom samog konektora predvidjeno i zamisljeno... Uglavnom te "mase idu djuture" pa se obesmisljava prvobitna dobra zamisao.

...

(Isto vazi i za recimo USB konektor - ima 5 izvoda a ne samo 4. metalni oklop bi trebalo da ide na sasiju, a sam kabl da je 4 zilni + shirm.)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posto je plasticni nosac konektora (izolovan od sasije) mora na taj nacin da napravi kontakt. To je kontakt za kosuljicu i on ide dalje na chasses ground unutra... Vidi se da su i RCA konektori izolovani od sasije takodje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...