Jump to content

Koje komponente su vas oduševile, sa čime i kada?


dvv

Preporučeni Komentari

E sd , da opišem moj doživljaj "senšn" zvuka ? To je ono kaj Ti paše , bez obzira ns kam Te vuče , a trgofsima je cilj prodati ? ????? :)

 

 

Nisam očekivao detaljan opis. Tek da kažeš je li zvuk s obzirom na okolnosti jako dobar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E sad što znači "jako dobar" ? ! taj zvuk je (eventualno - navlakuša da kupiš predmet prodaje) i to je naravno u redu ! ( ak ne znaš koji auto kupuješ zemi sobom mehaniščra i limara :) ) . Zvučnici su "gore" , znači , nema zvučne slike , neg sam ono kaj je bitno ! jel cd, ploča il eventualno kazeta ispravna, i kolko je ' čudnovata ? . E to je smisao , a ne da bu taj klipal imal dobad saond ? :) Sviđa mi,se kaj si rekao da je ti bil btw "zgodan" zvuk . I sad se postavlja pitanje , što je "zgodan " zvik a što je HI FI ? Ispričavam se što jezično "šaram" , al hebi ga vujde tu i tam :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Namjerno sam rekao zgodan zvuk, a ne "dobar" ili "sjajan" ili "štogod" jer upravo tako sam i mislio - zgodan zvuk. Ništa više od toga se ni ne može zaključiti s obzirom na okolnosti.
Uglavnom, ispada da te Dynaudio kutije imaju potencijala. Tema sam shvatio dvojako. Ne samo kao "što me je oduševilo" nego i što me je iznenadilo zvukom budući da u tim okolnostima i s obzirom na vizualnu pojavu opreme zvuk u trgovini je dobar...ili zgodan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo mojih tri dinara na temu Komponente koje su vas oduševile...

 

Spendor%20Caffe%202%20%289%29.jpg

 

Jednorog među pojačalima, mitsko cevno pojačalo, japanski integralac Leben CS600. Moj prvi, drugi i svaki sledeći utisak je uvek bio - ovaj Leben je jedan od najlepših uređaja koji postoje.

 

Spendor%20Caffe%201%20%283%29.jpg

 

Spendori A9 (levo) gruvaju bez milosti. Neobično je kako iz relativno malih drajvera izlazi toliko basa, i to veoma lepo kontrolisanog basa. Verovatno ima neke veze sa "dampiranjem kutija polimerima" - šta god to značilo.

 

Blue%20Point%20Special%20EVO%20III.jpg

Blue Point Special EVO III glava. Zvuk ove glave je veoma blizu savršenstva - sve skuplje od ovoga verovatno nema puno smisla za 99,99% nas i bolje je skrcati pare u dobre ploče ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima sjajnih uređaja i novije produkcije. Na primer, Luxman C-03, na KP košta tipično €250-300, i drugi slično zvučeći predpojačavač je Harman/Kardon Citation 21 (mislim?), 100% isto kao i veći i skuplji Citation  23, samu što nema daljinsku komandu kao 23. Neverovatno propusni i sva tri bez sopstvenog zvuka, a iznutra ne mogu biti drugačiji. Luxman je moderni pristu, FET-ova koliko hoćeš, kola baš razvijena i podobro komplikovana, dok je Citation 21 sušta suprotost - izbor izvor preko releja i jedan jedini potpuno komlementaran pojačavački blok, sa ukupnoe tačno 8 (4+4) bipolarna trantistora.

 

Probao sam ih na svemu na čemu sam mogao, računajći i integralce (gde su oni služili samo kao pojačavači snage) i svaki put, ama baš SVAKI put sam dobio bolji zvuk. Posebno zanimljiv mi je bio test kada sam jedan Sansui A701 /x balansirana topologija, nominalno 100Wrms/8 Oma). Do tada sam samo sumnjao, a tada sam to i potvrdio, da je pomalo vrišteći i piskav zvuk poticao od ugrađene pretpojačavačke sekcije, i nije imao veze sa pojačavačem snage.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dynaco PAT-5 bi-FET Preamplifer1184.jpg

dynacopat52e.jpg

bio kod mene na slusanju. da se smrznes. na slusalicama sam naravno slusao.

kao lampe. :thumbsup:

 

Cak razmisljam da kupim preko Ebay-a jedan za 40-50 evra i posaljem ga kod Zena da ga osvezi. Toliko me oduševilo. :buehehe:

da ti kazem iskreno, ne bi se zajebo.

 

ja iako sam ljubitelj svetlecih uredjaja, to jest

 

nisam ljubitelj solid state, voleo bi da imam taj Dynaco.

 

jes da nije svetleci, al ima dusu.

 

:drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

jedna od komponenti koja me je svojevremeno oduševljavala je sada kod mene na slušanju a to je magnum pre mp 150 i magnum mono blokovi mf 125

vlasnik je jako dobar drugar koji je lutao po svetu punih 20 godina a ovakav biser mu stajao u ormanu u beogradskom stanu. netaknut.

pošto dugo nije svirao treba mu malo razgibavanja pa će one svoje zvučne domete kojih se odlično sećam dostići tek za par dana.

unutra sve novo i perfektno.

pošto čovek nije više u hi fi fazonu i hoće da proda uopšte nema ideju o ceni, a nemam je ni ja.

šta vi mislite?

 

post-115-0-69053500-1453588595_thumb.jpg

post-115-0-67924900-1453588658_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Magnum pre amp 150 za 150e i magnum mono blokovi mf 125 za 125e :D

 

Ta pojacala su od onih koja se cuju onako "fino" (mekano). Inace vema prosta kola, saka delova, later.mos-fetovi na izlazu.

Za preamp ne znam, ali je sigurno klasu ispod ampa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da, čuo sam da je preamp lošiji deo...probaću sutra sa mojim preampom

ovako u kompletu i neusvirano je baš zavodljiv zvuk

 

Joj, zašto uvek tako... Lošiji... Zašto ljudi ne kažete da je amp bolji... Uvek ste negativni... :)

 

...što se cene tiče, na netu ništa pametno da pomogne oko procene... našao neku informaciju da potiče iz 1993 (ili tu negde) ...

 

Svodi se da ćete oko cene morati da se dogovorite (ako dođe do toga da želiš da to kupiš)

 

Ja sam za Onkyo M5060 snagaš u mint stanju (dat. cca 1980-83) pljunuo 250€. Možda malo previše, ali kako rekoh, u mint stanju pa se ne bunim :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušao ovaj magnum preamp sa izlaznim pojačalo magnum koje-mislim-da-nije-bio-monoblok, koje je bilo pošteno restaurirano u sistemu sa Roksan gramofonom Benz Micro Glider, Tannoy Ardenima, baš i nisam osetio neko uskraćenje u zvuku preampa...

Crni, nemoj žuriti, slušaj što više i duže sa svim materijalima koje slušaš u svakodnevnoj upotrebi, ako ti se dopada, nemoj puno oklevati.

Ponavljam, meni se magnumaški zvuk jako dopao u navedenom okruženju!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jedna od komponenti koja me je svojevremeno oduševljavala je sada kod mene na slušanju a to je magnum pre mp 150 i magnum mono blokovi mf 125

vlasnik je jako dobar drugar koji je lutao po svetu punih 20 godina a ovakav biser mu stajao u ormanu u beogradskom stanu. netaknut.

pošto dugo nije svirao treba mu malo razgibavanja pa će one svoje zvučne domete kojih se odlično sećam dostići tek za par dana.

unutra sve novo i perfektno.

pošto čovek nije više u hi fi fazonu i hoće da proda uopšte nema ideju o ceni, a nemam je ni ja.

šta vi mislite?

Da proda tebi ili na oglas?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lampizator DAC Euphoria. Sinoc bio kod mene opet. Lepota jedna. Prvi DAC sa skroz analognim zvukom. Nigde onog zrna, sve na mestu, nezamarajuca prezentacija, opasna sprava. Sistem zvuci sasvim drugacije. Debelo treba razmisliti o ovoj spravi. Sta god da je Fikus tu radio, odradio za sve pare. Pritom izgleda ko milion Evara.

post-264-0-25137800-1453629284_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušao ovaj magnum preamp sa izlaznim pojačalo magnum koje-mislim-da-nije-bio-monoblok, koje je bilo pošteno restaurirano u sistemu sa Roksan gramofonom Benz Micro Glider, Tannoy Ardenima, baš i nisam osetio neko uskraćenje u zvuku preampa...

Crni, nemoj žuriti, slušaj što više i duže sa svim materijalima koje slušaš u svakodnevnoj upotrebi, ako ti se dopada, nemoj puno oklevati.

Ponavljam, meni se magnumaški zvuk jako dopao u navedenom okruženju!

dali zvučnici su se uvek sjajno slagali sa cambridge ampovima, a sad vidim da je to slučaj i sa ostalim engleskim ampovima...ili bar sa magnumom

upravo sam stavio svoj preamp na ove monoblokove i čuje se razlika. zvuk je malo puniji i prirodniji ali i pored toga ja ne bih menjao magnumov preamp. ipak je sinergija na strani magnumovog setapa. ne žurim, slušaću bar nedelju dana a možda i duže jer on svejedno nema na šta da ih priključi.

 

@prophet

nebitno je kome će prodati

meni je interesantan pre svega zbog gramofonskih ulaza, a i zvuk mosfeta mi se sviđa pa se nešto razmišljam ali bih onda morao da prodam mog ecstasyja pa je tu više kombinacija. najveća je enigma cena, ali smo nešto pričali da krenemo sa nekih 500e. bumo videli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

doneo licno 1985.  iz londona magnum IA-125 integralac, zajedno sa linn index zvucnicima. vozom sa victoria station pa pravo za beograd, 2 dana klackanja. nije lose sviralo ali me uvek nerviralo sto puca kad se pali i gasi ali bas mnogo. u to vreme su se uredjaji gasili, ne znam da li pamtite to vreme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...