Jump to content

"The Best DAC is no DAC" sa BIG DIYa


skrstic

Preporučeni Komentari

Zaliveno mojim obecanjem da se nece otvarati.

 

Jasna stvar. Ali pitanje je sigurno zarumenelo obraze "švajserima" koji bi voleli da im se "odšvajsuje" takva sprava a nemaju "u švajseraju" 35 sekundi.

 

Javi kako svira sa drugim formatima. Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pitanju je poštovanje prema dobavljaču. Čovek dao, na lepe oči, spravu da čuješ a ti mu je rasturaš jer te onaj mali na ramenu tera. Ne ide. Ipak je ovo fabričko. Da je od nekog švajsera on bi sam reko prčkaj. Ja da ponovim HVALA Raši što sam čuo ovo čudo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ko velite kolega da prosirite malo  proizvodni program.  Rasu sam zamolio da da Branku i Trisi spravu da je cuju, covek mi izasao u susret. Imate na netu vec slika, siguran sam da ce vasa radoznalost uveliko time biti zadovoljena. Naravno postoji i druga mogucnost, kupite spravu, pa onda natenane, mada to je vec nekonforno, jer trazi to vec povise resursa. Ostanimo na tome kako sprava svira, nhf.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U pitanju je poštovanje prema dobavljaču. Čovek dao, na lepe oči, spravu da čuješ a ti mu je rasturaš jer te onaj mali na ramenu tera. Ne ide. Ipak je ovo fabričko. Da je od nekog švajsera on bi sam reko prčkaj. Ja da ponovim HVALA Raši što sam čuo ovo čudo.

 

Tačno, zbog  sebe a ne zbog Raše  ja neću da otvorim uredjaj. Moj lični dignitetmi ne dozvoljava da to uradim. Čovek dao uredjaj na probu a nikad  me očima nije video.Nije tražio nikakav depozit, garanciju, novčani polog,... Čak mi dao i par interkonekta na probu, cardas USB kabl i externi hard disk pun SACD ripova. Svaka čast za gest. To čak nije ni poslovnost jer nije bilo ni reči o probi pre kupovine.

 

Pa ko velite kolega da prosirite malo  proizvodni program.  Rasu sam zamolio da da Branku i Trisi spravu da je cuju, covek mi izasao u susret. Imate na netu vec slika, siguran sam da ce vasa radoznalost uveliko time biti zadovoljena. Naravno postoji i druga mogucnost, kupite spravu, pa onda natenane, mada to je vec nekonforno, jer trazi to vec povise resursa. Ostanimo na tome kako sprava svira, nhf.

Pa ne mora sve da  se švajsuje reverznim inženjeringom. Može nešto i straightforward da se izmisli. Pogotovo što je ovo ( uz sva objašnjenja koja su dostupna na netu i na Fikusovom sajtu) prilično elementarno za napraviti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gresite kolega, ja pokusavam da sklopim novcanu konstrukciju da kupim ovu spravu, a pravljenja sto se tice nekako verujem Impulsu, on zna sta radi. Nemojte da ste na kraj srca, uostalom, pa vama je na pameti bila ideja kopiranja. Jedno je kupiti kineske plocice pa ih preradjivati... a drugo je kopirati nesto sto nije vase, pa jos dato na rec.  Ah da, evo i vama smesko :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto kolega, vi biste verovatno bili prvi na listi :)

Iskren da budem odma sam rekao da ovo vredi tih para.Posle prvog iPhonea ovo je druga stvar koja me je oduševila i koju bi kupio. Kao što mi ne pada na pamet da kupujem jabuku neću ni ovo. Jabuku jer je svako ima a i imala žena i još neki i to mi je mnogo zatvoren sistem i kobajagi predstavlja statusni simbol, po meni debila al ajde. Ovo čudo jer sam cicija. Da slušam muziku svaki dan pa ajde. Ovako da ulažem u nešto da stoji. Jok. Iskreno vredi svakog dinara. Za one kojima je PC izvor ovo je prava stvar. Fikus je dovoljno pisao o svojim lampizacijama, ima trejdova po netu, pa i sam ovaj trejd. Mada rado bi ga pozajmio na godinu dve tri...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gresite kolega, ja pokusavam da sklopim novcanu konstrukciju da kupim ovu spravu, a pravljenja sto se tice nekako verujem Impulsu, on zna sta radi. Nemojte da ste na kraj srca, uostalom, pa vama je na pameti bila ideja kopiranja. Jedno je kupiti kineske plocice pa ih preradjivati... a drugo je kopirati nesto sto nije vase, pa jos dato na rec.  Ah da, evo i vama smesko :oke:

 

Maaaaaaa... nisi mi nešto ubedljiv :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jadan grozni, sta god cuje to mu se svidi :)

To što čovek neće da piše o tome što mu se ne sviđa ne znači da mu se sve sviđa. Mislim da to nije dobro ali ga razumem. Mnogo brate ima svađalica. Ako mi se nešto ne sviđa ok je. Meni se ne sviđa. Tebi je možda najbolje. Super. Ja sam morao Bokija 00007 da teram da napiše da mu se ne sviđa tpa3116 i zašto. Kako će ljudi da steknu neko mišljenje ako se suzdrzavamo. Kaži i ne raspravljaj se. Grozni misli da moj DAC ak4495 ima neku nepovezanost između basova i srednjih. Ja ne čujem. Pa šta. Oni DACovi što smo slušali meni je moj bio bolji dok ne pustismo Lampizatora. Ne zato što je moj nego što mi se sviđa zvuk. Onda ga Lampi počisti. Šta ću. Bolji je. Dosta bolji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Krle,  postupili po naređenju i sve proradilo. Slušali danas i flacove ali najviše upoređivali CD preko playera (McIntosh)  i preko Lampizatora (Jriver da pušta CD medijum sa kompovog CD roma).

post-39-0-43041500-1452461686_thumb.jpg

Krell,  McIntosh, Dynaudio

Juče se vise bavili uporedjivanjem Lampizatora i ProJect Daca

post-39-0-51108100-1452462433_thumb.jpgpost-39-0-63445300-1452462470_thumb.jpg

Octave, ProAc, ProJect

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo malo slika kako bi trebalo to izgleda unutra

amanero plocica za usb/i2s pa onda LPF filter pa onda cevna amplifikacija

Sa tim sto je taj primerak sa Duelund oker condenzatorima verivatno custom jel tih par komada kostaju kao ceo uredjaj - bukvalno :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

citat sa Fikusovog sajta: 

"OPTIONS

  1. Duelund or Jupiter capacitors Copper Cast PIO   (add 180 Eu for one)

  2. Volume control with 64 steps and remote control 

  3. Volume control for balanced with 64 steps and remote control

  4. Biamping output 

  5. Balanced fully differential XLR outputs

  6. (two more Duelunds for balanced cost 180 euro extra for each and 4 are needed in total)"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel može tačna oznaka McIntosha. Ako sam dobro shvatio slišan je isti CD sa Lampizatora i McIntosha i McIntosha bolji. Jel vam palo na pamet da stvar koju imate kao DSD i na CDu pustite i upoređujete da Jriver ne konvertuje u DSD. Probaste li neki drugi program? Meni je DSD falj bio bolji od FLACa konvertovanog u letu pustano na Lampizatoru. Predlog za turu 3 nađi istu stvar kao DSD i kao CD, pusti na oba i uporedi. Onda nam javi tvoje mišljenje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...