Jump to content

"The Best DAC is no DAC" sa BIG DIYa


skrstic

Preporučeni Komentari

4 hours ago, parabolis said:

Hm, sta da radim onda?

 

pa postoji dve mogucnosti

prva da iscupas tvoj  SAA7030  iz CD-a i spojis ovu plocicu na izlaz gde je stajao SAA7030 iz CD-a

ili da skines ovaj  SAA7030 sa plocice i povezes ulaz sa SAA7030 sa plocice na ulaz SAA7030 od CD-a

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hmmmm.

Verovatno moze USB to I2S pa u SAA digital  filter.

A sigurno moze sa TDA1541.

Ja pravio Srpski Sirotinjski DAC sa TDA1541. USB u PCM2705 pa I2S direct NOS u TDA1541.

Bilo to po Srbistanu se setalo, Suborica, FAK1, moglo  da se cuje. Moze i sad.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

TDA1540 dac chip ne podrzava I2S protokol. I2S ne postoji nigde na putu digitalnog busa u CD playerima koji koriste TDA1540 platformu. Nemoguce je na bilo koji nacin direktno prikljuciti TDA1540 u bilo koje drugo okruzenje.

SAA7030 je 4 x oversampling i digital filter chip, i nije ga moguce koristiti sa I2S busom. On jednostavno ne radi sa tim formatom. Moguce ga je premostiti u palayeru i onda se dobije NON-oversampling mode. (Ali onda se gubi SPDIF izlaz posto mislim da SPDIF ide preko tog chipa? Pogledai u PDFu integralnog kola...)

Jedini nacin da se upotrebi TDA1540 je da se nekim mikrokontrolerom ili CPLD kolom preformulise digitalni format sa I2S recimo ili nekog drugog na format koji prima TDA1540.

Najverovatnije se moze isto prilagodjavanje potrebnog formata izvesti i samo sa logickim kolima, ali nedovoljno je jasno iz PDFa kako bi tacno taj format trebalo da izgleda? A i ceo sklop bi bio veci i komplikovaniji nego sa CPLD kolom?

Ovaj uredjaj koji je poslao Neskor upravo to radi tu je neki Xilinx CPLD koji je programiran da vrsi tu konverziju formata. Ja sam isprobao taj uredjaj i vrlo dobro radi i sa 4 x OS sa SAA7030 kao i bez SAA7030. TIP veze je bio USB-I2S-CPLD-2xTDA1540-Riv-JFEToutput. TDA1540 radi bez oversamplinga sa muzickim fajlovima do 192KHz, logicno, posto je to max Fs sa 4 x oversamplingom kada radi sa SAA7030 ispred... :)

TDA1540 i TDA1541 neamju nikakve veze jedan sa drugim i ne mogu se direktno menjati u okruzenjima. Eventualno ako se TDA1541 koristi u modu sa ulaznim formatom -TWC i kao mono chip? A i to je veliko pitanje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 07/08/2016 at 1:58 AM, ZZZ said:

TDA1540 radi bez oversamplinga sa muzickim fajlovima do 192KHz, logicno, posto je to max Fs sa 4 x oversamplingom kada radi sa SAA7030 ispred... :)

Znaci da moze, ok, hm, meni je intreresantan 1540 cip zbog toga sto je neverovatno muzikalan, i analogana, jednostavno mi se svidja, e sad, videcu kada mi plejer stigne sa popravke. Cuo sam se juce sa majstorom, vrata se opet otvaraju kako treba, otisao je neki trazistor, pa ga je zamenio. Kada se ubaci cd, laser ocita broj pesama i dalje nece, ne pusta play....pa ce malko duze trajati popravka.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 hours ago, ZZZ said:

Jedini nacin da se upotrebi TDA1540 je da se nekim mikrokontrolerom ili CPLD kolom preformulise digitalni format sa I2S recimo ili nekog drugog na format koji prima TDA1540.

Pa Sir Olivere, ja sam razumeo u postu koji je kolega ZZZ napisao da moze, ili sam nesto propustio.Ma sasvim je nebitno i da ne moze, meni i ovako cd pleyer lepo sviri sa tda 1540, ali imao sam zelju da zaokruzim ceo sistem sa tda 1540.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vec par puta nalecem na neke vrlo ezotericne DIY DAC-ove bazirane na 1540. neki ludi rus koji ima petokanalne goto horne od 100k i lampovnu DIY amplifikaciju slicnog nivoa je posle svih mogucih kupovnih dakova od milion dolara presao na to. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neverovatna muzikalnost ovo cipa (tda1540), me je naterala da razmisljam u ovom smeru.

O lampizaciji razmisllam - naravno, moram i to da probam / cujem, za pocetak cu prvo lampizirati philips cd 160 (tda 1541).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...