Jump to content
shonne

Beta 24

Recommended Posts

16 minutes ago, shonne said:

. . . .

naravno da jeste bolje...40 komada...drugi padez :P

OK. Sada smo to i videli na slici. Thnx 4 info.

Next step - a kako ti monoblokovi "voze" Bower-e ( Igore . . . . javi se :) ) ?

Da budem konkretan, da li monoblokovi imaju dovoljno rezervne snage da sve bude pod kontrolom ( tipa : minimalna jacina, kao i kada su vece snage ) ? 

Ovako na oko ovi blokovi obecavaju, ali  s obzirom na "veliku glad za strujom" 800-tica, pitanje stoji. :hmmm:

45 minutes ago, Superfi said:

Nesho,

samo ti to zavrsi, ako mozes stavi Nichikone i zaboravi jedno vreme na amp. Ako ne, nema veze, nece ti Panasonici 100% biti razlog loseg zvuka. Slusao je skoro, bash mi fali! Uskoro ce opet kod mene, moram samo zvucnike odgovarajuce da joj nadjem. Od Bowersa se toliko uplasila da je pobegla od kuce :D

Inace je neki Rus na Tijevom sajtu odradio sva merenja i potvrdio ono sto smo svi culi, fenomenalan amp. Eto, da i brat Vladd bude podmiren :)

Hocu...radicu 30-40W u A klasi i 80-100W AB...to niko nije radio. U napajanju ce PSU od Aleph 3, sa United chemicon kondenzatori U32D, 4x56000uf po kanalu. Soooon.

Evo i datasheet ako nekom treba da se razmece sa ripl...

1061909384505b66a161392.pdf

@ Doktor i Nesho,

Dok ovo pisem slusam Nirvana Unplugged LP i razmisljam da se resim Levinsona i upucam tu lovu u ploce.

Bowersi su mi najbolje radili sa Karan ampom (Grozni da se javi!) i sa tim monosima Xa ali tek nakon nekih modifikacija...

Passovi su strasni ali ima nekoliko varijabli. Sama sema i stampa bez pravog setovanja ne znaci apsolutno nista. Zato je Beta sjajan amp, svaki je isti ili jako slican bez obzira na delove. Kod XA ili mozda i svih Pass ampova, igranje sa 

onim famoznim potom (setovanje H2 i H3 odnosa) pravi razliku! Od sumraka do svitanja

Da se vratim na pocetnu recenicu...hebes amp ako izvor nije LP...

11 minutes ago, Superfi said:

@ Doktor . . . 

Bowersi su mi najbolje radili sa Karan ampom (Grozni da se javi!) i sa tim monosima Xa ali tek nakon nekih modifikacija...

. . . 

Thnx 4 info.

Samo da uskladimo "rasporede casova" ( :) ), pa poslusamo to kod tebe.

Naravno, izvor SME i LP-i ( ponesem onako random par komata ).

@ Doktor, 

Bice mi neizmerno zadovoljstvo! Do NG imam jedan tezak put (Japan), ostalo boranija. Cujemo se preko posrednika Mice da se ytanache detalji.

SME i LP-S su spremni, phono novi takodje :-) Ali to neka bude iznenadjenje. 

Inace, na direktno pitanje i direktan odgovor: trenutno za BW juri BAT. Ninja zna o cemu pricam ;) 

15 minutes ago, Superfi said:

. . .

Inace, na direktno pitanje i direktan odgovor: trenutno za BW juri BAT. Ninja zna o cemu pricam ;) 

BAT ( sa Respons Grand ) - zna @ninja, ali sam saznao i ja. ;)

A znam ja i za Korato Anniversary amp, pa Rotel 1090, pa za Bryston 4B SST, pa sada najnovije i McIntosh MC 302 ( sa B&W 801 Nautilus ). :D

Kazes phono i iznenadjenje - odlicno. 

36 minutes ago, Superfi said:

Ohohohooooo .... nisam znao. Lampas ili tranzistorac? VK60?

Meni je još uvijek moja referensa VK75SE sa Respons :)

1 hour ago, Superfi said:

@ Doktor i Nesho,

Dok ovo pisem slusam Nirvana Unplugged LP i razmisljam da se resim Levinsona i upucam tu lovu u ploce.

Passovi su strasni ali ima nekoliko varijabli. Sama sema i stampa bez pravog setovanja ne znaci apsolutno nista. Zato je Beta sjajan amp, svaki je isti ili jako slican bez obzira na delove. Kod XA ili mozda i svih Pass ampova, igranje sa 

onim famoznim potom (setovanje H2 i H3 odnosa) pravi razliku! Od sumraka do svitanja

Da se vratim na pocetnu recenicu...hebes amp ako izvor nije LP...

u to ime...

zelim vam lepo druzenje :)

Nesho izvini za off, bar ti je tema u vrhu :-)

@Ninja, BAT je dosao da pravi drustvo Tannoyima. A onda sam ih reda radi spojio na BW. I to radi OK. Voleo bih da ima mao vise kontrole na basu ali srednji i visoki su oduvali sve bivse varijante. Posto se zvuk slusa u globalu, nisam zadovoljan kako to radi (zbog tog basa) ali su mi pale na pamet ideje:

1) bi amping, lampe gore a trandza dole :-)

2) Bridget VK50 (fali jos jedan, BAT izadje manje nego delovi za XA!!!) mislim da bi tih 110 watta bilo vise nego dovoljno

3) Prodati BW i uzivati sa Tannoyima 

4) Srediti XA i uzivati sa BW, ostaviti BAT i Tannoy (ovo drugo ce svakako ostati) 

Daleko sam ja od VK75SE, ti si odlikas a ja samo dobar djak :-) Sto si ih se resio?