Jump to content

Beta 24


shonne

Preporučeni Komentari

Thanks, I used 3 sets of filter capacitors for output mosfet in mono block configuration (2x300 VA transformers). Each channel used 6 x 6,800uF, 4 x 4,700uF, 4 x 2,200uF (all Panasonic THA 63V) for the first main filter board. The second board is 90 x Sysmic II 220uF capacitors and the on board filter is 8 x Mundorf M-Cap 1,500uF 100V capacitors.

www.amb.org/forum/a-beta24-will-be-born-in-thailand-t2834.html

ovo bi bilo dobro :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, ta moda je začeta negde krajem 70ih, neki Amerikanci su napravili napajanje sa nekih 40+ elektrolita od 680 uF. Kada su ih pitali zašto baš tako i zašto baš toliko tih elektrolita, tehničko objašnjenje je zvučalo: "Nemamo pojma, ali smo pronašli da tako najbolje svira". I tako je rođena još jedna urbana legenda.

 

Posle je sve išlo po uatomatici, ono, majmun vidi, majmun radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim, da ako ovo budem zavrsio do kraja, da prosvira, da ce da bude kraj moje amplifikacije...:)

Ono gde mogu da pomognem jeste da dam upute, gde i sta sam nabavljao, carine, porezi, ebay...bez ikakvih problema.

Samo da se zna, da projekat uopste nije jeftin i specifican je za neke delove.

Zaboravih, Igor sto je izbacio ovaj preamp, vrh vrhova u diy...tako se to radi. Svaka cast.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim, da ako ovo budem zavrsio do kraja, da prosvira, da ce da bude kraj moje amplifikacije... :)

Ono gde mogu da pomognem jeste da dam upute, gde i sta sam nabavljao, carine, porezi, ebay...bez ikakvih problema.

Samo da se zna, da projekat uopste nije jeftin i specifican je za neke delove.

Zaboravih, Igor sto je izbacio ovaj preamp, vrh vrhova u diy...tako se to radi. Svaka cast.

 

Thx Nesho!

 

Mada, ja ga samo (beskrajno dugo) skutijavam. Ne znam zasto, uvek mi se cini da Beta lepse radi sa preampom nego direktno Buffalo dac...Kad dodjes ce probamo sve varijante :-)

 

Mene samo kopka kako bi radila u A klasi...

 

PS ne zaboravi da napises na prednjici SuSy a na zadnjoj ''Odobrio Pass'' hehe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hehe, zato ne odgovaras na PM.

Da, Ti je trazio dozvolu od Pape za njegov 'potpis'...izgleda da sve pocinje sa Pass i zavrsava se sa tim.

Ne kazem da je to lose sa preampom...videcu kako ce da bude, ono sto je moj cilj da zadrzim neutralnost.

A ne dolazim kod tebe, ne, ne...:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 5 months later...

Ako se secate onih F5 jos dok smo bili na onaj forum, radjeno je nekoliko plocica power supply za ta pojacala.

 

Ja malo prepravljao za moje potrebe, i polako radim na ovom pojacalu. Nigde se ne zurim.

 

post-103-0-41729800-1459572891_thumb.jpg

 

Zasluge idu zocky-u, jer je njegov original.

 

Odustao sam od velikih konzervi, njih cu u neki buduci projekat, ovde ce snap-in.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako se secate onih F5 jos dok smo bili na onaj forum, radjeno je nekoliko plocica power supply za ta pojacala.

 

Ja malo prepravljao za moje potrebe, i polako radim na ovom pojacalu. Nigde se ne zurim.

 

attachicon.gifsupply.jpg

 

Zasluge idu zocky-u, jer je njegov original.

 

Odustao sam od velikih konzervi, njih cu u neki buduci projekat, ovde ce snap-in.

 

Hehe,

meni ostalo jos par tih plocica :) ala vreme leti...... na plocicama pise "february 2009 V4 rev1."

7 godina proslo , ko juce da je bilo....

 

Jel ga radis dual mono? U jednoj sasiji?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

post-103-0-39144000-1459616620_thumb.jpg

 

da, 2009...kao juce. Imam top od V4rev2

 

post-103-0-87955100-1459616689_thumb.jpg

 

ja prepravljao V1Rev1...ovu bez greceva. Mozda je prakticnije i lepse sa grecevima, ali imam lose iskustvo sa njima. Crkavali u Aleph 3, pa ako se to bude desavalo i ovde , laksi pristup njima.

 

Da, radim dual mono...Jedna sasija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...