Jump to content

PROBLEM Tablet ne bootuje


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Acer Iconia Tab  A200. Do juce fino radio. Ostao iskljucen (sleep ) i nije hteo  da ukljuci ( prazna baterija verovatno).

Napunjen i  sad nece da se bootuje.

:crying:

Ispise ACER (  logo) i odradi animaciju , zatim ispise IconiaTab  i ...nista.

Eventualno vrti opet od pocetka.

Punio ga celu noc i jutros se zamalo dig'o. Nacrtao ikone, ukljucio wallpaper i kad je trebalo da ispise weather widgets, naprasno krenuo da bootuje ispocetka.

Sad samo radi bezuspesne pokusaje ( Logo, animacija, Iconiatab i stoji tako.)

 

Ima li leka. :respect:

Otvaranje,  otkacinjanje baterije,neki jumperi unutra,...?

Probao da pritisnem reset taster u rupici ali bez efekta.(  Kako se resetuje  tim  tasterom?Drzi Reset  taster pa onda Power taster neko vreme ili Reset u toku rada-dizanja, ili ...)

Ima na youtubetu neka procedura fabrickog reseta ali bih to ostavio za kraj jer imam neke vazne programe instalirane.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 30
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

procedura fabrickog reseta

1.Power off the tablet.

2.Press and hold the Volume up button, which is located closest to the touch screen lock switch.

3.With the Volume up button held, press and hold the Power button for 3 seconds then release it. Continue holding the Volume up button.

4.Once the tablet vibrates, switch the touch screen lock switch on and off repeatedly while still holding the Volume up button.

5.Release the Volume up button and stop switching the touch screen lock switch once the "Erasing Userdata..." message appears in the upper left corner of the screen.

Once the factory reset has been completed your tablet will load to the Welcome screen.

Your Factory Data Reset has completed now follow the onscreen steps to setup your tablet.

 

 

obzirom , kako vidim da nema  "recovery disk".   moraces da ga resetujes "na mrtvo".   :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

obzirom , kako vidim da nema  "recovery disk".   moraces da ga resetujes "na mrtvo".   :(

Jeste, toje ta  procedura ali jos cu malo da  probavam cold start

 

Meni to mirise na losu bateriju. Nema dovoljno struje da ga digne. 

Da li ima razlike u dizanju kad je tablet na punjacu i kad nije?

I meni se tako cini  na prvi pogled  ali verovatno nije.

Isto se ponasa i na punjacu i skinut sa njega.

 

Uglavnom punio sam ga jos nekoliko sati  i  ....DIGO SE! :good2:

Da odradim sad ova placanja pa da vidim kako se beck_up-uje , pa da napravim recovery disk  i pobrisem sve nepotrebne aplikacije ( ili obrnutim redom).

Zadnje sam instalirao neki update clean programa sa poboljsanjem cuvanja baterije. Sumnjam na  njega.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za ovo si se već snašao...al neka:

 

a imaš inače "custom rom"-ove koji su često stabilniji od samih fabričkih, ja sam na svaki android stavio rom koji meni odgovara, (manje troši bateriju, brže radi...itd.).

 

za tvoj tablet instrukcije (ako te jednom ne bude mrzelo):

http://forum.xda-developers.com/wiki/Acer_Iconia_A200

 

pozdrav!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma jutros opet nije hteo da bootuje. "#$%& :angry7:

Sad  kad se vratim sa posla da probam opet da ga dignem, pa onda BackUp, pa faktory default reset, pa onda mlacenje sa upgradeom softvera ili rootovanje. Kad sam sinoć probao da proverim update firmvera prijavljuje da je slab network coverage a ima sve linije upaljene ( prišao sam na metar od rutera) :unbelieveble:

 

Hvala svima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

man_and_trash.png

Ptico zloslutnico. Nemoj da si negativan.

Prvo probao  recovery  

android-developers.jpg

koji se zavrsio sa

image-2_zps0de7d136.jpg

Vec sam se uplasio da je Stain imao prorocanske ideje i da mu kanta ne gine.

Ipak probavam zadnju soluciju

fastboot  pa unlock  pa oem bootloader,flashovanje i recovery na KITKAT

:drinking-2:

Sad imam upgradovani tablet. :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Setih se da imam tablet koji takođe pravi problem. U pitanju je Prestigio MultiPad Wize 3008. Naime, stalno ulazu u boot loop - krene da podiže sistem, izbaci par ekrana sa nekim reklamama i resetuje se. I tako stalno dok se ne isprazni. Power taster reaguje korektno, ali ne mogu da uđem u reset mode/factory - niti jedna kombinacija tastera ne daje recovery mode (tipa power taster + volume up/down).

Inače, tablet je radio zaista odlično, mučen maksimalno :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Setih se da imam tablet koji takođe pravi problem. U pitanju je Prestigio MultiPad Wize 3008. Naime, stalno ulazu u boot loop - krene da podiže sistem, izbaci par ekrana sa nekim reklamama i resetuje se. I tako stalno dok se ne isprazni. Power taster reaguje korektno, ali ne mogu da uđem u reset mode/factory - niti jedna kombinacija tastera ne daje recovery mode (tipa power taster + volume up/down).

Inače, tablet je radio zaista odlično, mučen maksimalno :)

 

Dakle ovo ne radi? http://www.recovery-mode.com/android/prestigio-multipad-wize-3008.html

 

Piše da treba držati deset sekundi  i volume up i down a potom nastaviti držati... (opisano na strani u linku)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Flashuj ga i ugradi noviji android.

Moraces verovatno da obrises sve korisnicke podatke. Oni su i izazvali korupciju.

Moj Acer leti i evo drugi dan radi a baterija 69%

 

Trebaće mi SD card za ovu akciju? Hoće li moći pošto se on non-stop resetuje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dakle ovo ne radi? http://www.recovery-mode.com/android/prestigio-multipad-wize-3008.html

 

Piše da treba držati deset sekundi  i volume up i down a potom nastaviti držati... (opisano na strani u linku)

 

Ne nađoh da treba down?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sorry, to je sa druge strane... http://www.hardreset.info/devices/prestigio/prestigio-3008-multipad-wize/

 

Iščitavao nekoliko rešenja pa sam polupao lončiće. Izvinjavam se. Neko od ovih rešenja bi ipak trebalo da radi. Imao sam onomad neslaganje sa ZTE telefonom pa sam išao redom... Jedno od uputstava je rešilo problem...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...