Jump to content

Kako štampati datum na glatkoj površini?


kan042

Preporučeni Komentari

Imam problem koji nema veze sa audiom. Trebam ručno štampati datum na kutijicama jer se radi o malim serijama. Kutijice su kartonske s plastifikacijom. Običan pečat se razmazuje i nije pogodan za glatke površine. Zna li neko kako odštampati datum na ambalaži s glatkom površinom? Kojom tehnologijom se štampaju oni tačkasti datumi na ambalaži?

Ne znam zašto tema neće da se pojavi na vrhu. Bojim se da će proći neprimjećeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 15
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

@Miko Hvala!

 

@Leonardo Malo je nezahvalno printati naljepnice s datumom kad ne znaš koliko ćeš ih taj dan trebati. Osim toga malo je i nezgrapno baratati s njima.

 

@Alex Ovo je i bila prvobitna ideja jer je sigurno najjednostavnije i ne zahtjeva nikakvu opremu. Nažalost, nisam to nigdje našao na našim prostorima. Sad kad znam da postoji pokušat ću pronaći dobavljača.

 

@misa & sir Oliver Koriste se i jedna i druga tehnologija ali ja sam našao samo neke glomazne uređaje, vjerovatno i skupe. Postoje li manji, da  su pogodni za povremeno štampanje manjeg broja komada, direktno na ambalažu i naravno da nisu skupi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skupo u eksploataciji.

Probaj program LUW. ( Mogu da ti zipujem i posaljem)

Veoma fleksibilan, podatke uzima iz baze podataka ( serijske brojeve, nazobe, bar kodove, slike) pa merguje u nalepnicu ili fiksna polja ili sam inkrementira ( serijski broj npr), automatski datum,....

Stampa preko windows stampaca. Bilo koji laser. Na ricovan muflon ( samolepiva nalepnica) najlakse.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala svima koji su se uključili da pomognu. Sad sam skontao da je problem sa naljepnicama da ne mogu ići jer je moguće da prekrivaju stvarni datum (sa stanovišta inspekcije). Prozirne bi pretpostavljam mogle da idu ali gdje nabaviti folije A4, ricovane i predviđene za laserski printer?

Rješenje sa specijalnom tintom je i dalje u prednosti ali vidim da cijena nije mala. Evo, na stranu cijena, izgleda da je problem sušenje, bar po izjavi prodavca. Ispada da bi svaki put, kod ponovne upotrebe,trebalo kvasiti jastučić i tako bi se vrlo brzo trošila tinta. Ovo ipak treba provjeriti u praksi.

Razmišljam i o ink-jet printeru ali mislim da ne može za male pare da se nađe takav da mu tinta prianja na plastificiranu podlogu, da može da progura kartonsku kutiju (savijenu) i da je otisak otporan na vodu. Ako ipak postoji takav i  to bi bilo odlično rješenje.

 

@sirOliver Interesira me taj LUW pa ako možeš bio bih zahvalan da mi ga pošalješ.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala svima koji su se uključili da pomognu. Sad sam skontao da je problem sa naljepnicama da ne mogu ići jer je moguće da prekrivaju stvarni datum (sa stanovišta inspekcije). Prozirne bi pretpostavljam mogle da idu ali gdje nabaviti folije A4, ricovane i predviđene za laserski printer?

Rješenje sa specijalnom tintom je i dalje u prednosti ali vidim da cijena nije mala. Evo, na stranu cijena, izgleda da je problem sušenje, bar po izjavi prodavca. Ispada da bi svaki put, kod ponovne upotrebe,trebalo kvasiti jastučić i tako bi se vrlo brzo trošila tinta. Ovo ipak treba provjeriti u praksi.

Razmišljam i o ink-jet printeru ali mislim da ne može za male pare da se nađe takav da mu tinta prianja na plastificiranu podlogu, da može da progura kartonsku kutiju (savijenu) i da je otisak otporan na vodu. Ako ipak postoji takav i  to bi bilo odlično rješenje.

 

@sirOliver Interesira me taj LUW pa ako možeš bio bih zahvalan da mi ga pošalješ.

Naravno, sve za cimera. :wink2:

Poslato na PP

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...