Jump to content
Mikorist

IT razno.

Recommended Posts

Na mobilnom nadjem neki sajt za online slušanje klasične muzike.

Želim da slušam na PCu pa taj linak pošaljem sebi kao mail.

Mail stigne ali linka nema ?!?!?!:o:o

Nekoliko puta ponovim i isto. Kad pogledam mail na mobilnom prikaže se linak. Kad stigne na PC nema ništa.:angry:

Ko filtrira poruke? Gmail ili neki adbloker ili koj djavo?

Mene to asocira na "loudness war" s pocetka 80-ih, a sada je u toku "hardware war" sa operativnim sistemima koji imaju prekomplikovane opcije i zahteve po pitanju hardvera, a realno su davez za rad. Razumem ja njihovu zelju da vire u svaki kompjuter, ali onda se os deli besplatno. Treba nam operativni sistem, a ne operativacijin sistem :) 

Cak su se i ljutnuli u MS-u, kada sam ih na nekom seminaru pitao kada misle da naprave profesionalini OS...da ne iskacu nikakvi "pomocnici", da sistem ima ozbiljniju proveru modula a da ne trazi po netu update, da zakrpe i pecevi nisu veci od osnovnog os-a, da me ne dave sa pitanjima "da li si siguran"..valjda u to sto radim? :) 

Čitam sad šta su ovi retardi u evropskom parlamentu usvojili pre par dana.
Veliki igrači poput Googla, Facebooka i Twittera će, dakle, morati da naprave ''pametne filtere'' koji će svaki copyrightovani materijal morati instant da prepoznaju i obrišu.
Kako ovo NIJE tehnički izvodljivo - kapiram da će Google, FB i Twitter BLOKIRATI pristup svojim servisima državljanima EU - u fazonu ''kad ste tolki retardi sada svirajte u prste bez 90% interneta''.

Evo šta su usvojili - :buehehe::buehehe:

https://www.eff.org/deeplinks/2018/09/today-europe-lost-internet-now-we-fight-back

" Article 12a: No posting your own photos or videos of sports matches. Only the "organisers" of sports matches will have the right to publicly post any kind of record of the match. No posting your selfies, or short videos of exciting plays. You are the audience, your job is to sit where you're told, passively watch the game and go home."

ne smes selfi da napravis sa bilo koje sportske manifestacije... ludilo:sarcastic_hand:

Evo ga pun tekst bez tumačenja

https://juliareda.eu/wp-content/uploads/2018/09/Copyright_Sept12_Voss.pdf

Posebno se isključuju iz direktive:

1. mali biznisi (manje od 50 zaposlenih i 10 miliona obrta / bilansne sume)

2. nekomercijalni hosting

3. pojedinci (pretpostavljam da to znači lični blogovi bez monetizacije)

4. open source projekti

Praktično znači da će svi EU provajderi morati da uključe ove filtere. Odnosno da odseku sami sebe od Google, FB i Twittera...

Ovo liči na strogo kontrolisani intranet koji se zove "Kwangmyong" u Severnoj Koreji.

Mi nismo u EU ali smo zakačeni na njih. Što mu dođe jedno isto...

meni ovo liči na nastavak carinskog rata EU - US, jasno je da google, FB itd glavni profit ubiraju od reklama, pa se neće tek tako lišiti prihoda iz EU, ako je procena da je Evropa 10% "interneta", prihod od reklama iz EU, je značajnije veći od tog procenta..

u EU naravno vlada birokratija, ali se odluke ne donose spontano i slučajno

Ja 3-4x godišnje organizujem javne priredbe sa ~1000 posetilaca i dopada mi se Copyright Directive :)  Na mojim priredbama je zabranjeno slikanje bez akreditacije. Fotkanje za uspomenu je OK, ali guranje i laktanje sa ogromnim torbama i objektivima za lavove od 1000mm nije OK. Nije svako raspoložen za slikanje i kačenje većinom jako ružnih fotki po portalima, Fejsbuku i forumima. Primer je Šćepa i njegove ružne reportaže sa hifi berzi.

Žao mi je, ali moja priredba je moja intelektualna svojina i nemaš pravo da puniš svoje bezvezne portale i blogove mojim sadržajem. Traži i daću ti, ali ne može bez pitanja.

54 minutes ago, Woland said:

meni ovo liči na nastavak carinskog rata EU - US, jasno je da google, FB itd glavni profit ubiraju od reklama, pa se neće tek tako lišiti prihoda iz EU, ako je procena da je Evropa 10% "interneta", prihod od reklama iz EU, je značajnije veći od tog procenta..

Lici, mada je odluka specificno osetljiva i ima privid brige o pravima, kao svaka birokratska uredba.

Tu su im problematicni i Rusi sa piraterijom, Kinezi, pa i Indijci.

EU ce pokusati da naplati sta moze da se naplati, do trenutka kada ce da je zaobidju. 

Ako se vec stvara multipolarni svet, samoizolacija je corav posao.

EU je tigar od papira prema novim svetskim silama, nema ni resurse ni moci da istrpi izolaciju, a udara na spremne i dovoljno pokvarene, koji nece da zale novac da odrze status qvo.

1 hour ago, Woland said:

Teško da je slučajno da Facebook baš ove godine rešio da lansira prvi satelit... Ljudi razmišljaju 10 koraka unapred. Verovatno su uzeli u obzir ovo sranje...

Evo izvor

https://www.wired.com/story/facebook-confirms-its-working-on-new-internet-satellite/

Čitaj  - vraćamo se svi na satelitske antene. Dvosmerni (prijem i predaja) signala ...Provajder Facebook, Google... Mogu da im popuše onda.

71-76 GHz downlinks

81-86 GHz uplinks

1200W predajnik

visina 550km

Evo tehnička dokumentacija

https://www.documentcloud.org/documents/4450555-Pointview-Narrative-Redacted.html

U EU je to (Ku-band) slobodna frekvencija, Problem je što ovo neće da bude komercijalni internet. Nego za dž. Ono loguješ se na njega sa istim Facebook username i passwordom...

Spominje se SpaceX u ovom dokumentu. Dakle Elon Musk i Zuckerberg.... a satelit mogu da lansiraju iz Baikonura...Putina boli patka za EU filtere.Kapiram da im treba 4 satelita da pokriju celu EU...Sahraniće i web i EU.

EU će imati svoju mrežu, ostatak normalnog sveta će imati sadašnji net samo bez EU, FB će dići svoju mrežu, i to je to, pocepaće internet.