Jump to content

IT razno.


Mikorist

Preporučeni Komentari

On 3/14/2024 at 9:41 AM, Srecko said:

Molim za savet!

Posedujem laserski štampač "HP LaserJet Pro 400 M401dn" https://support.hp.com/us-en/drivers/hp-laserjet-pro-400-printer-m401-series/model/5096260

Štampač mi je priključen na računar "Lenovo Think Centre M92P", u radnoj sobi koja je udaljena oko 8 metara od Router-a koji je u dnevnoj sobi (štampač je veliki i nije za dnevnu sobu jer u dnevnoj sobi ne želim da imam ništa "kabasto" osim: TV, HiFi i wireless "malih" uređaja poput telefona, tableta i notebook-a).

Računar Lenovo je WiFi donglom priključen na 5GHz 200 MB/s mrežu i na njemu mi je brzina download otprilike upola manja (prirodno).

Štampač je Duplex LAN i hteo sam, posle mnogooooo, vremena da ga umrežim zbog mogućnosti štampanja sa telefona (neki dan mi je po prvi put ta opcija zatrebala jer odavno ne štampam ništa i nisam na njemu odštampao ni list bar godinu dana).

Već sam u sličnu svrhu iskoristio Xiaomi "Mi WiFi Range Extender AC 1200" da bih povezao TV sa EON Box LAN kablom i to radi par godina solidno iako mi se to rešenje ne dopada jer formira, da tako kažem, "lokalnu" WiFi mrežu.

Da li BiH mogao da HP štampač povežem donglom-konverter USB ulaz-Ethernet izlaz sa računarom "Think Centre M92P" i tako od HP štampača napravim mrežni štampač da bi ga video na mreži i štampao sa telefona ili moram opet ići na WiFi extender sa ethernet izlazom.

Možda ima i nešto bolje?

Zahvaljujem unapred na savetu.

 

Povezao sam na kućnu mrežu KONAČNO štampač Duplex LAN "HP LaserJet Pro 400 M401dn" koristeći "Mi WiFi Range Extender AC 1200" i TO RADI SAVRŠENO. Štampa sa svih računara, telefona, tableta, ko pravi (sramota, godine su prošle, baš sam kreten lenji):D.

STVARNO NEMA RAZLOGA GAĐATI MUVU TOPOM (tražiti neko drugo-bolje rešenje) JER OVO STVARNO RADI BESPREKORNO.

Ovaj moj štampač je inače avion za WiFi HP štampač ranga 15000 RSD koji sam hteo da kupim jer pošto gotovo ni ne štampam ništa nisam hteo da dam više novca za novi štampač pogotovo što je ovaj moj stari štampač gotovo nov (jako malooooo je odštampao strana).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Srecko said:

Povezao sam na kućnu mrežu KONAČNO štampač Duplex LAN "HP LaserJet Pro 400 M401dn" koristeći "Mi WiFi Range Extender AC 1200" i TO RADI SAVRŠENO. Štampa sa svih računara, telefona, tableta, ko pravi (sramota, godine su prošle, baš sam kreten lenji):D.

STVARNO NEMA RAZLOGA GAĐATI MUVU TOPOM (tražiti neko drugo-bolje rešenje) JER OVO STVARNO RADI BESPREKORNO.

Ovaj moj štampač je inače avion za WiFi HP štampač ranga 15000 RSD koji sam hteo da kupim jer pošto gotovo ni ne štampam ništa nisam hteo da dam više novca za novi štampač pogotovo što je ovaj moj stari štampač gotovo nov (jako malooooo je odštampao strana).

Gsn @Srecko, jos malo pa ce lepo vreme pa na teren.  Nadam se da imate dobrog sparing partnera 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Igram ja par puta nedeljno stalno, mada dalekooooo najviše volim da igram napolju koliko god da je beton poguban za moja kolena i koliko god da je hladnije.

MORAM, šta ću, kad Nole ne igra:D.

Još malo pa ću ja više biti na terenu nego on:D.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...