Jump to content

IT razno.


Mikorist

Preporučeni Komentari

WWW.HIGHNORTHNEWS.COM

Damage to subsea communication cables near the Faroe and Shetlands Islands left much of the islands without internet access. Subsea fiber-optics cables in the south of France were also cut in what authorities call acts of sabotage.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 nedelje kasnije...

Meta svet kuca na vrata a ko će ga tek znati šta nam sve još nisu rekli i  pokazali:D

WWW.HELLOWORLD.RS

ChatGPT nije jedini kauboj u gradu 

 

Izmenjeno od dejanco32
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
pre 3 časa, Woland reče

da li mrežni kablovi od dva različita provajdera, sa dva rutera, mogu da se priključe na isti pasivni switch, na koji su, između ostalog, priključeni android boksovi tih provajdera?

Nisam siguran da može. Na switch koliko znam ima samo jedan ulaz a više izlaza za samo jedan ulaz.

Mora dva switcha za dva provajdera. Cross Bar Switch nisam video po kućama samo na provajderu (gde se ukrštaju više njih sa linkovima)

Cisco Catalyst ne znam koji model - košta kao kuća nečija ($$,$$$)  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Woland said:

da li mrežni kablovi od dva različita provajdera, sa dva rutera, mogu da se priključe na isti pasivni switch, na koji su, između ostalog, priključeni android boksovi tih provajdera?

Može ako se pomirite sa tim da podešavanjima na svakom od clien(a)t-a odredite kojem će od provider-a pristupati i ako router-ima dodelite različite address-e. Na taj način možete podeliti protok/opterećenje na svakom od router-a. Bez dodataka u HW-u, osiim, možda, jednog dodatnog cable-a, ako nije već i prisutan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram da se nadovežem na predhodne postove.

Nije dovoljno Obrisati Windows pa instalirati Linux da bi neko imao računar pod svojom kontrolom.

 

Mora se Intel ME engine ukloniti iz BIOS. I tek onda ste vlasnik svoga računara;)

GITHUB.COM

Tool for partial deblobbing of Intel ME/TXE firmware images - GitHub - corna/me_cleaner: Tool for partial deblobbing of Intel ME/TXE firmware images

 

Problem je što ne može ni da se skine na svim bez programera čipa.

Gde postoji enkripcija BIOS....

 

Gde nema enkripcija (kao kod mene) jako je jednostavno.

Skineš BIOS sa sajta - staviš u folder sa me_cleaner - pa komanda.

python me_cleaner.py -S -O čistbios.F5 H81AMPUP.F5

Pa na USB fleš pa apdejt BIOS.....

Doviđenja NSA.:D

 

Ako postoji enkripcija - odbiće flešovanje BIOS-a stari BIOS.

Onda mora štipaljka da radi. Ili da se odlemi BIOS čip pa se stavi u adapter pa na programer.

Zato sam i kupio duvaljku. Za posebne slučajeve. :smesna: 

 

Ovaj KIT ima i na KP da se uzme;)

61TgzQrWkOL._AC_SL1001_.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...