Jump to content

IT razno.


Mikorist

Preporučeni Komentari

Pogledajte optužbe uzbunjivačice - i zaključke senata.

1. Fejsbuk ne može da nastavi da radi sam bez pomoći spolja - a da ne ugrozi bezbednost nacionalnu.

2. Sva istraživanja koja su radili interno moraju javno da budu objavljena u skladu sa tačkom 1 - i njih moraju da prate naučni timovi van Fejsbuka - regulatorno telo.

3. Zakerberg ne ume  sam da vodi kompaniju bez pomoći spolja :loleverybody:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 časa, mrcelavi reče

U pravu si ako misliš da kongers ima dobre namere i štiti interese građana. Bojim se da je po sredi, da su konačno shvatili moć oružja koje najveće soc.mreže imaju i zapravo stavljaju šapu na njih kako bi prigrabili totalnu kontrolu alatima koje ove mreže poseduju. J..be se njima za privatnost i sigurnost građana. Mislim takođe da je prelomni momenat kada su sve mreže banovale Trampa. Svako normalan je tada shvatio da je vrag odneo šalu ( čak i Angela Merkel je reagovala), banovati još uvek najmoćnijeg čoveka na svetu je bio čist pokazatelj ko je gospodar sveta. Živi bili pa videli da će na kraju Zaki da se povuče u penziju a duboka država preuzima I Facebook i sve ostalo.

Pa ne može niko da stavi profit ispred nacionalne bezbednosti USA. Već jednom je imao sipitivanje na tu temu i kleo se pred senatom da će sve da bude u redu. Onda kad je bio slučaj sa Cambridge Analytica - tad je imao prvu ličnu........Posle toga su olavbavili algoritam (i uzeli gomilu love od Trampa) i kad je puklo sa onim događajem sa Trampom - to mu je druga lična (bez obzira što su banovali Trampa ). Nakon toga poslali su insajdera u sam Fejsbuk - ovu uzbunjivačicu da ispita da li su normalni. Sad je dobio crveni karton...Plus sav prljav veš je isplivao napolje....Ako neko misli da ona ne radi za NSA grdno se vara...Šta će duboka država da radi naknadno to ostaje da se vidi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

Pa ne može niko da stavi profit ispred nacionalne bezbednosti USA. Već jednom je imao sipitivanje na tu temu i kleo se pred senatom da će sve da bude u redu. Onda kad je bio slučaj sa Cambridge Analytica - tad je imao prvu ličnu........Posle toga su olavbavili algoritam (i uzeli gomilu love od Trampa) i kad je puklo sa onim događajem sa Trampom - to mu je druga lična (bez obzira što su banovali Trampa ). Nakon toga poslali su insajdera u sam Fejsbuk - ovu uzbunjivačicu da ispita da li su normalni. Sad je dobio crveni karton...Plus sav prljav veš je isplivao napolje....Ako neko misli da ona ne radi za NSA grdno se vara...Šta će duboka država da radi naknadno to ostaje da se vidi.

Uz ogradu da je Nacionalna bezbednost u funkciji profita, odnosno isključivo je tu da bi omogućila privatnim kontraktorima nesmetani rad. Teško je shvatiti državu u kojoj je čak i nacionalni trezor privatna firma. Jedno je sigurno, šta god saopšte, istina je na suprotnoj strani. Ispada da je onaj tip iz šaljivog klipa na YT apsolutno u pravu, čovek filozof. "Sve što na ovem svetu kažu, nije istina" :thumbup:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako nekom treba da iščupa vokal iz muzike:rofl:

https://github.com/deezer/spleeter

pip install spleeter

ovako odvaja

~/.local/bin/spleeter separate -p spleeter:2stems -o output 0000.flac 

 

Bokte mazo kako ovo radi...:prankster2:

primer

 

p.s.

Tražim ovo godinama - i ovo je naj što postoji do sad. :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
pre 24 minuta, Mikorist reče

videti pojam Metaverse

Citat

The Metaverse, a phrase coined by Stephenson as a successor to the Internet, constitutes Stephenson's vision of how a virtual reality–based Internet might evolve in the near future. Resembling a massively multiplayer online game (MMO), the Metaverse is populated by user-controlled avatars, as well as system daemons. Although there are public-access Metaverse terminals in Reality, using them carries a social stigma among Metaverse denizens, in part because of the poor visual representations of themselves as low-quality avatars. Status in the Metaverse is a function of two things: access to restricted environments such as the Black Sun, an exclusive Metaverse club, and technical acumen, which is often demonstrated by the sophistication of one's avatar.

:hihihihi:

 

Ovo će gore  (opasnije) da bude od Instagrama i Fejsbuka. :to_pick_ones_nose2:

Zamislite tek to ludilo. Da možeš da izabereš svoje virtuelno telo u takvom socijalnom meta-  konglomeratu .

Ili si recimo naci ili hejter . Možeš virtuelni logor da napraviš.

Ovde neće ni zakon moći da isprati sve moguće zloupotrebe :buehehe:

 

Screenshot_2021-10-29_12-12-58.png

 

Strpajte bre u zatvor ovog manijaka dok nije kasno :prankster2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^ :)

Facebook ce ostati facebook, samo su dodali firmu iznad Facebook-a koja ce sadrzati 3+ firmi ispod sebe

Facebook, Instagram, Whatsup...

Da ne bude da Facebook ima ispod sebe Instagram, nego ovako Meta ima nekoliko firmi koje su entiteti za sebe...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inače....sam pojam i ime - Metaverse (Metauniverzum)  izmislio je Nil Taun Stivenson (rođen 31. oktobra 1959.) je američki pisac poznat po svojim delima spekulativne fantastike .

Stivenson je radio u Blue Origin-u — kompaniji za svemirske letove Džefa Bezosa — sedam godina početkom 2000-ih, kada je njen fokus bio na „novim alternativnim pristupima svemiru , alternativnim pogonskim sistemima i poslovnim modelima“, ali ga je napustio nakon što je Blue postao standardnija kompanija za vazduhoplovstvo. .

Godine 2012. Stivenson je pokrenuo Kickstarter kampanju za CLANG, realističnu fantastičnu igru borbe mačevima. Koncept je bio da se koristi kontrola pokreta za pružanje impresivnog iskustva. Cilj finansiranja kampanje od 500.000 dolara postignut je do ciljanog datuma 9. jula 2012. na Kickstarteru, ali opcije finansiranja su ostale otvorene i projekat je nastavio da prima priloge na svom zvaničnom sajtu. Projekat je ostao bez novca u septembru 2013. Ovo, i okolnosti oko njega, naljutile su neke pristalice jer su neki pretili grupnom tužbom. Projekat CLANG je završen u septembru 2014. godine bez završetka. Stivenson je preuzeo deo odgovornosti za neuspeh projekta, rekavši: „Verovatno sam se previše fokusirao na istorijsku tačnost, a nedovoljno na to da ga učinim dovoljno zabavnim da privučem dodatne investicije“.

Godine 2014. Stivenson je angažovan kao glavni futurist od strane kompanije Magic Leap sa sedištem u Floridi .  Magic Leap tvrdi da razvija revolucionarni oblik proširene stvarnosti, koji se ne razlikuje previše od tehnologija koje je Stephenson ranije opisao u svojim knjigama naučne fantastike. Stivenson je napustio kompaniju u aprilu 2020. kao deo otkaza.

-------
Nemojte da se iznenadite ako je sad na platnom spisku Meta - i radi na proširenoj stvarnosti.....

Sve ove osobe i firme  su povezane ideološki i materijalno dugo vremena.

Promena FB u Meta nije kozmetička i nije šala.  A nije ni bezazlena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Pozdrav,

Treba mi vasa pomoc. Juce dobih od poznanice laptop Asus, crko, da pogledam, moze li se oziveti ili da ga baci...

Dakle, krene na cita HD, pa se posle par sekundi ugasi.

Ja odmah Linux CD, krene da cita, pa se posle par sekundi ugasi.

Rekoh da proverim memoriju.

Jeste bilo brljano, menjano. 

Memtest. Radi par sekundi. Evo screenshota, sekund pre neg' sto 'mre...

Sad,da li je memorijs, ako jeste, vredi li kupovati nove, (ima 2x4gb ddr3) ako ne sta je drugo? Moze li se nesto s'tim, ili pravac u otpad?

 

mmm.jpg

mem.jpg

mem0.jpg

mem1.jpg

mem2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je pre dve nedelje padao windows i prijavljivao gresku kao da je hard disk u kvaru, uzeo otkacio sve kontakte od napajanja do ploce i periferija i evo ga radi kao sat. Pregledaj kondenzatore dali se koji naduvao

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Vix reče

Memtest. Radi par sekundi. Evo screenshota, sekund pre neg' sto 'mre...

Sad,da li je memorijs, ako jeste, vredi li kupovati nove, (ima 2x4gb ddr3) ako ne sta je drugo?

Izbaci ih sve napolje . Izduvaj lezista . Pa vracaj nazad jednu po jednu.

Obicno postoji jedna fabricka . Ostavi samo nju . Ako jedna stabilno radi Probaj Bios da pregazis -apdejtujes.

Ako i posle toga isto kanta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probao. Zanimljivo je da samo sa jednom memorijskom karticom, (bilo kojom) nece ni da startuje, (?)

A sa obe, startuje, ali se desava kao sto sam vec opisao. Nije mi jasno. Ako je jedna u kvaru, trebalo bi da radi samo sa jednom, zar ne?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...