Jump to content

IT razno.


Mikorist

Preporučeni Komentari

On 9/26/2020 at 7:21 PM, Mikorist said:

 

mislim da je ovo loša ideja...zbog vlage i kondezacije :smesna:

sto bi reko edi marfi - kad sam bio mali i hteo ovo, moro sam da prdim u kadi

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
  • 3 nedelje kasnije...

Jedan mali tip od mene.

Ukoliko ste imali potrebu da vašu komunikaciju (pa i na ovom forumu) obogatite smajlijima, a nemate opciju da ih dodate, u Windows-u 10 imate prečicu na tastaturi - Win + .

Ako ste u nekom browser-ovom text box-u, (kod mene u Firefox-u radi), pritisnete Win i tačkicu, odmah iznad... sekund-dva kasnije se pojavljuje mali meni sa nekolicinom smajlija, koji samo čekaju da ih izaberete...

👌

firefox_EE28wTvyOc.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

koliko je ovo glup tekst jbt...za koga pišu ovo i zašto ...

https://www.blic.rs/slobodno-vreme/najpoznatiji-haker-na-svetu-pao-je-u-ruke-fbi-zbog-slabe-loznike-koju-koristite-i-vi/97fsz28

ušli bi mu u PC  bilo koju lozinku da je imao- bilo koje  dužine i snage.......kad te pronađu sa sve laptopom gotovo...ideš bre u zatvor....pogotovo FBI...

......

kako se ulazi u računar sa LINUX-om bez passworda

 

držiš šift pre neho što se GRUB pojavi - držiš  E na  tastaturi da edituješ putanju koja počinje sa linux /boot/vmlinuz-

8403322293_7ccb114d04_o.png

dodaš na kraju

init=/bin/bash

Ctrl+X

kad se pojavi terminal

mount –o remount,rw /

pa onda

passwd

promeniš  root pass u šta god oćeš

 

za Windows /MacOS
 

https://kon-boot.com/

 

ovo provereno radi (probao u VM) - uđeš sa blank passwordom u bilo koji WINshit - MacOS

naravno nisam platio - skinuo ga sa torrenta.....:D

 

 

p.s.

ako je BIOS zaključan - flešuju ti lepo BIOS - sa eksternim programatorom...pa idu ono odozgo. Jedino macola pomaže od 10kg  - i to u sitne delove da se razlupa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

LC600H-12, ver. 2.3 (pišem model sâmo zbog poveznica, nisu iste kao što sam ja viđao nekada, starac...)

Koje napajanje uzeti kao zamenu za ovo (umrelo)?

Ili ga vredi popravljati?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, vladd said:

Vredi ga pregledati, ako su se naduli neki kondenzatori, vredi popravljati. Ako je tezi kvar, nov je nesto manje od 40-ak €.

Upravo tako sam i ja mislio. Hvala. Nisam 'teo da besmisleno izlažem člana porodice troškovima zbog (sâmo) svog mišljenja. Varničilo je, dugo, pri uključivanju na mrežu, čim dobije napon na IEC, ako je O/1 uključen, i pre uključivanja PC, jednom ili dvaput je, čak, izbacilo 16A osigurač, i, srećom, baš, danas, kada je došla zamena, i ja na lice mesta, ispustilo je dušu i odbilo da se podigne, varnica, čujna i vidljiva je ostala... Cena LC je oko 4KRSD, no mislio sam da li je nekome na umu neka bolja izvedba, kada se, već, menja... Ostalo je vrlo dobro i izdržljivo, brzo, što je najvažnije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...