Jump to content

IT razno.


Mikorist

Preporučeni Komentari

Pojedinacni primeri samo pokazuju opstu formulu. Mac, aple dominiraju optimizovanim softverom, ali ako je korisnik spreman da kopa po setovanjima, upotrebljivost se uravnava. Jos ako se prilagodi zeljenim potrebama, razlike nestaju, odnosno pravi ih vrhunski hardver.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U mom malom studiju za grafički dizajn radimo na 7 godina starim HP 470 i5 + Windows 7, nula problema, i kako stoje stvari odnećemo ih u grob.

Za to vreme moje kolege se bakću sa Mekovima, menjaju ih na dve godine jer večito veruju da je sledeći Mac ono pravo. A svaki novi Mac je još gori i nestabilniji od prethodnog. Za crknutog miša pljunu 100+ evra i imaju jedan taster hahaha

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

posto ja mnogo citam Sci-Fi od malena , meni svi operativni sitemi ogranicavajuci

:Viannen_loungelizard:

mogao bi sad ovde da napisem traktat , navodeci konkretne zivotne primere (pozitivne) za sve fele (win, mac , linux) , al me nesto mrzi

sve zavisi od okolnosti ......

Zavisi od mozga iza ušiju onoga koji koristi operativni sistem.

I meni ograničavajući. Sa 20 godina sam počeo da prepravljam operativne sisteme.

Negde oko 2002 sam učestvovao u pravljenju mini Windows koji se diže lajv sa CD... Ceo http://reboot.pro/ je o tome....

Pre 5 godina sam napravio prvi svoj linux distro. Full...

Sad prepravljam MacOS :smesna:

 

 

Masu drajvera koji ne postoje za MacOS je Hakintoš zajednica uvezla sa Windows i Linux.

Pa je tako sad moguće pokrenuti MacOS i na Rajzen.

MacOS je u stvari Unix zatvorenog koda. Sa minimalističkim kernelom.

Ali su principi isti kao i za sve ostale OS. Boli nas briga što je zatvoren. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni glupo da favorizujem bilo koji operativni sistem. Ovo je isto kao i sa audio uređajima.

Nijedan nije savršen. Ali svaki može da se modifikuje beskonačno. 

Da se krpi i prepravlja.  Ceo život mi prođe u prijavljivanju bagova :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja kuci koristim Linux. A zena navikla na Windows, pa nikako ne moze da se privikne na Linux. Insistirala na Windowsu, ja odbio. Reseno tako sto koristi svoj laptom sa Win. Al dzabe ja objasnjavam njoj zasto Linux, vec ona misli da sam ja "odabrao put kojim se teze ide" umesto da koristim Windows "ko sav normalan svet". Al sta cu kad nisam "ko sav normalan svet" :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Verujem ovo što piše @Mikorist da taj "hakintoš" bolje, brže radi na tim modularnim PC sistemima. Međutim, to korisnicima Apple uređaja nije presudno.

Ovo ti je isto kao da imaš original Nelsonovo SIT3 pojačalo za 5K  ili od Zen SissySIT za 1.5K

 To korisnicima Pass Labs uređaja nije presudno. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Mikorist said:

Ovo ti je isto kao da imaš original Nelsonovo SIT3 pojačalo za 5K  ili od Zen SissySIT za 1.5K

 To korisnicima Pass Labs uređaja nije presudno. 

Ne vidim smisao ovog pojašnjenja, ali dobro. 

U svakom slučaju je jasno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

56 minutes ago, Mikorist said:

Nijedan nije savršen. Ali svaki može da se modifikuje beskonačno. 

Upravo.

Ili si juzer klasicni, pa se koristi zdravo za gotovo, tako je kako je ili krenes u tvikovanje i napavis kako ti pasuje. Zasigurno upotrebljivije ili prihvatljivije od "originala".

E sad, za tvikovanja treba i znanja i volje i vremena...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li bi ova rasprava mogla da se okrene naglavačke?

Sve može ali šta je pametno?

Da li je PAMETNO da svi sa Diy foruma prave SissySIT sa relativno problematičnim izlazom (zato što eto znaju nešto o tome, vole to ili žele[emoji3]) ili to prepustiti stvarnim znalcima poput Zena a za to vreme raditi ono čemu je čovek najbolji poput Mike npr.

Naravno "pamet" (bar u ovom slucaju) uvek treba da se "povuče" pred zadovoljstvom.

Tako je i sa hackintos-ovanjem. Ako je u pitanju zadovoljstvo da a ako je u pitanju posao najjednostavnije, najbrže, najbolje ..... je kupiti Apple proizvod. Koliko god da je skup uvek je skuplje prvo napraviti "alat" da bi ste obavili posao.

Ako već nemate "alat" ni ne ulazi se u posao!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@vladd Je, napisao si win10 je za domaćice, i to... jeste, dok mu ne ispoisključujem jedno 20 servisa i napravim ga da radi kao švajcarski sat. U prvim nanosekundama nakon sveže instalacije isključujem Cortanu, zauvek, pa onda redom... 

A to da će me špijuniraju.. uh, vala imaju šta. Eno, da ukradu nacrt za šestar za glodalicu :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

https://www.ghacks.net/2018/11/23/german-federal-office-bsi-publishes-telemetry-analysis/

 

Workpackage4_Telemetry.pdf

 

The German Federal Office for Information Security, BSI (Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik) published a detailed Windows 10 Telemetry analysis on November 20, 2018.

The research paper, which is available in English (partially) and German, provides a deep analysis of Telemetry functionality that Microsoft implemented in the company's Windows 10 operating system.

telemetry

The paper is based on Windows 10 version 1607 Enterprise. It covers:

  • An overview of Windows 10's event tracing functionality for Telemetry.
  • A technical analysis on how Telemetry data is collected and processed.
  • An analysis of the network interfaces and connections used to transfer Telemetry data.
  • A look at configuration and logging capabilities to monitor and control Telemetry data collecting.

The report is quite technical in nature and the first couple of pages are only available in German at the time of writing. You may want to skip ahead to page 9, Executive Summary, if you don't understand German; the English part of the report begins with chapter 1.2.

Tip: An extra, German-only, paper is available that includes system-based and network-based options to limit or block the collection or transfer of Telemetry data to Microsoft.

 

Slični izveštaji Švaba ne postoje za MacOS i Linux.

Preporučeni OS je Windows7  za njihova javna preduzeća , policiju i vojsku.

Službe bezbednosti uopšte ne koriste Win kod njih :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, vladd said:

Upravo, milioni instalacija su jednostavno legalizovani za po 1din...koliki god kurs da je bio(30 za euro). Sedmica je dolazila sa nekim popustima, ali ne u znacajnom obimu. Plus pokloni za univerzitete.

Sada su 200 evra paketi, s tim sto ofis moze da skokne i do 800...

Sto sad, i jeste i nije mnogo, zavisno za sta treba, ali...kada se sve sabere, ne cini mi se prilagodjena trgovina za ono sto nude..plus ti apdejtovi, uzasi nezavrsenog posla. Osakatio ih je taj ultramoderni bizmis program funkcionisanja i napadanja trzista.

Ekstremni primer(a vidljivo i poucni) je propadanje HP-a agresvnim i sumanutim menadzmentom, a softverasi su  na slicnom putu...

Zar ne dobijes Win uz maltene svaki laptop? Ja Office placam oko 6000 din godisnje, tako da za 800 Evra imas otprilike 16 godina. Plus dobijes  OneDrive 1TB. Poredjenja radi, samo 1TB Dropboxa kosta 100$ godisnje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, vladd said:
@@@

@gluv_i_udaren

Postoje i te opcije...da ne kazem mudro da postoje razne opcije... :) 

Niisam mislio na surf i Word, vec na malo kompletniju spremu za rad...

U nekim sportovima prosto tesko da mozes da prodjes jeftino a da valja...

Ne razumem na sta konkretno kompletnije mislite, ja za 6k dinara imam Word, Excel, Power Point, Access, Publisher, One Drive, One Note, Outlook...

 

 

2019-06-05 (1).png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...