Jump to content

IT razno.


Mikorist

Preporučeni Komentari

 " Article 12a: No posting your own photos or videos of sports matches. Only the "organisers" of sports matches will have the right to publicly post any kind of record of the match. No posting your selfies, or short videos of exciting plays. You are the audience, your job is to sit where you're told, passively watch the game and go home."

ne smes selfi da napravis sa bilo koje sportske manifestacije... ludilo:sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ga pun tekst bez tumačenja

https://juliareda.eu/wp-content/uploads/2018/09/Copyright_Sept12_Voss.pdf

Posebno se isključuju iz direktive:

1. mali biznisi (manje od 50 zaposlenih i 10 miliona obrta / bilansne sume)

2. nekomercijalni hosting

3. pojedinci (pretpostavljam da to znači lični blogovi bez monetizacije)

4. open source projekti

Praktično znači da će svi EU provajderi morati da uključe ove filtere. Odnosno da odseku sami sebe od Google, FB i Twittera...

Ovo liči na strogo kontrolisani intranet koji se zove "Kwangmyong" u Severnoj Koreji.

Mi nismo u EU ali smo zakačeni na njih. Što mu dođe jedno isto...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni ovo liči na nastavak carinskog rata EU - US, jasno je da google, FB itd glavni profit ubiraju od reklama, pa se neće tek tako lišiti prihoda iz EU, ako je procena da je Evropa 10% "interneta", prihod od reklama iz EU, je značajnije veći od tog procenta..

 

u EU naravno vlada birokratija, ali se odluke ne donose spontano i slučajno

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja 3-4x godišnje organizujem javne priredbe sa ~1000 posetilaca i dopada mi se Copyright Directive :)  Na mojim priredbama je zabranjeno slikanje bez akreditacije. Fotkanje za uspomenu je OK, ali guranje i laktanje sa ogromnim torbama i objektivima za lavove od 1000mm nije OK. Nije svako raspoložen za slikanje i kačenje većinom jako ružnih fotki po portalima, Fejsbuku i forumima. Primer je Šćepa i njegove ružne reportaže sa hifi berzi.

Žao mi je, ali moja priredba je moja intelektualna svojina i nemaš pravo da puniš svoje bezvezne portale i blogove mojim sadržajem. Traži i daću ti, ali ne može bez pitanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, Woland said:

meni ovo liči na nastavak carinskog rata EU - US, jasno je da google, FB itd glavni profit ubiraju od reklama, pa se neće tek tako lišiti prihoda iz EU, ako je procena da je Evropa 10% "interneta", prihod od reklama iz EU, je značajnije veći od tog procenta..

 

u EU naravno vlada birokratija, ali se odluke ne donose spontano i slučajno

 

 

Lici, mada je odluka specificno osetljiva i ima privid brige o pravima, kao svaka birokratska uredba.

Tu su im problematicni i Rusi sa piraterijom, Kinezi, pa i Indijci.

EU ce pokusati da naplati sta moze da se naplati, do trenutka kada ce da je zaobidju. 

Ako se vec stvara multipolarni svet, samoizolacija je corav posao.

EU je tigar od papira prema novim svetskim silama, nema ni resurse ni moci da istrpi izolaciju, a udara na spremne i dovoljno pokvarene, koji nece da zale novac da odrze status qvo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

meni ovo liči na nastavak carinskog rata EU - US, jasno je da google, FB itd glavni profit ubiraju od reklama, pa se neće tek tako lišiti prihoda iz EU, ako je procena da je Evropa 10% "interneta", prihod od reklama iz EU, je značajnije veći od tog procenta..

 

u EU naravno vlada birokratija, ali se odluke ne donose spontano i slučajno

 

 

Teško da je slučajno da Facebook baš ove godine rešio da lansira prvi satelit... Ljudi razmišljaju 10 koraka unapred. Verovatno su uzeli u obzir ovo sranje...

Evo izvor

https://www.wired.com/story/facebook-confirms-its-working-on-new-internet-satellite/

Čitaj  - vraćamo se svi na satelitske antene. Dvosmerni (prijem i predaja) signala ...Provajder Facebook, Google... Mogu da im popuše onda.

71-76 GHz downlinks

81-86 GHz uplinks

1200W predajnik

visina 550km

Evo tehnička dokumentacija

https://www.documentcloud.org/documents/4450555-Pointview-Narrative-Redacted.html

U EU je to (Ku-band) slobodna frekvencija, Problem je što ovo neće da bude komercijalni internet. Nego za dž. Ono loguješ se na njega sa istim Facebook username i passwordom...

Spominje se SpaceX u ovom dokumentu. Dakle Elon Musk i Zuckerberg.... a satelit mogu da lansiraju iz Baikonura...Putina boli patka za EU filtere.Kapiram da im treba 4 satelita da pokriju celu EU...Sahraniće i web i EU.

EU će imati svoju mrežu, ostatak normalnog sveta će imati sadašnji net samo bez EU, FB će dići svoju mrežu, i to je to, pocepaće internet.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Ne znam da li ste čuli, ali: Gugl je izbacio Srbiju sa liste zemalja sa kojima sarađuje - iz kojih prihvata mušterije. Napredovali smo.

Quote

 

 Thanks for your patience.

It has just come to my attention that we have officially decided to remove some countries from the list of supported countries and that includes Serbia. There are no workarounds we can propose.

A more complete official comment will be made public soon explaining the same but in more detail. I invite you to stay put for news at https://gsuiteupdates.googleblog.com/ and https://gsuite.google.com/whatsnew/product-updates/

Let me know if you have any other question or if this answers your request and you agree with me closing this case.

I look forward to your response.

Sincerely,

Sebastian
Google Cloud Support

 

evo i ovde 

https://www.cloudconnect.goog/docs/DOC-9252

Nema Srbije na listi.

Quote

 

“Hello ,

Thank you for contacting the G Suite Account Recovery team, my name is Dimitar AMD I will be assisting you on the matter.

As I understand, your clients are from Serbia and from this morning they are having issues using the G Suite service.

From today Serbia was added in the list of blacklisted countries for using Google products which means that since the account is registered in Serbia it is banned from G Suite. The public article with the list of all blacklisted countries is currently being updated with the official statement as to why these countries were added to the list.

Reply back to me if you need anything else.

Sincerely, 

Dimitar
Google Cloud”

 

Screen Shot 2018-10-18 at 4.56.11 PM.png

 

evo razlog

Screen Shot 2018-10-18 at 4.59.01 PM.png

 

https://www.hop.com.hr/2018/10/17/ekskluzivno-google-stavio-srbiju-na-crnu-listu/

https://www.vice.com/rs/article/43emqq/google-stavio-srbiju-na-crnu-listu-korak-unazad-za-srpske-biznise

 

za diyaudio.rs radi i dalje... msm ima 10 godina da radi.... još dok je bilo kao free opcija.

Screen Shot 2018-10-18 at 5.18.29 PM.png

mada mislim da se nisam registrovao na Srbiju nego na USA... jer smo imali i diyaudio.us domen tad :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se bojim da se ovo nece zavrsiti na Guglu, ne vidim zasto bi se oni nesto posebno uzrujavali zbog Irana ili ne znam cega.

Ako je doneta odluka zbog Irana, moze i Microsoft Outlook i Onedrive i Amazon i Dropbox…PAYPAL:sarcastic_hand:

pa nije zbog Irana već zbog pranja novca i trgovine oružjem, koji su glavni izvor prihoda braće na vlasti

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

očekuje se da će ove godine domaća IT industrija ostvariti jednu milijardu Eura prihoda.. dvojac je već počeo da ih rastače tako što je Nemačkoj firmi dodelio subvencije po radnom mestu i na taj način ih doveo u povlašten položaj u odnosu na domaće firme.. ako i ostali krenu tragom Googlea, možemo da zamandalimo IT.. a mogli bi smo i konačno da se latimo motke.. 

P.S. penzosi ni nemaju pojma ko puni budžet iz kog dobijaju penzije - oni klinci kojima svašta spočitavaju :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mjok, narod ce reci neka! ako! samo su gubili vreme na fejsbucima i tastaturama, umesto da gledaju kiju i ..bem li ga(je) koga jos na farmi...to je uspesna omladina,  na TV-u su..i imaju sponzore..pride iskreni i neposredni, onako narodski... :D 

A i IT sektor ce se izmestiti, tesko je bas njima da budu eksteritorijalni sa racunima u kojojbilo banci :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Pantone 300C 

91c9acb3972bee3c5e72802e6ced9ba5.png

 

Blue Pantone (color) in USB 3.0 Connectors
Mandate: Informational
Effective Date: June, 2011
Section 5.3.1.3 of the USB 3.0 Specification defines Blue (Pantone 300C) as a recommended color for USB 3.0 A-connectors.

The use of blue pantone thermoplastics in USB 3.0 connectors is recommended on systems with a mix of USB 2.0 and USB 3.0 ports. For certification, the USB-IF does require that the user be able to clearly and easily distinguish between a USB 3.0 and a USB 2.0 port on a system; however, it is left to the system implementer on how to accomplish this.

 

evo ti ovde standard

http://compliance.usb.org/index.asp?UpdateFile=USB3&Format=Standard#78

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...