Jump to content

IT razno.


Mikorist

Preporučeni Komentari

No Such Agency može da mi ga podudla sa svim podacima iz svih mejlova koje sam ikada napisao poslao i primio. Inače, ovo je već stara vest (2013) i nikoga više nije briga :P

Ne znam što se lep i zgodan i nadasve sposoban i inteligentan lik kao ti stalno prima na ovakve teorije zavere.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guramo dalje    :D 
 

The following companies just betrayed billions of people.


 

Apple, Microsoft, Adobe, Symantec, and a handful of other tech companies just began publicly lobbying Congress to pass Cyber Threat Information Sharing legislation, like CISA, a bill that would give corporations total legal immunity when they share private user data with the government and with each other. Many of these companies have previously claimed to fight for their users' privacy rights, but by supporting this type of legislation, they've made it clear that they've abandoned that position, and are willing to endanger their users' security and civil rights in exchange for government handouts and protection.

Tell them why they're on the wrong side of history.  




EMAIL THEM

Fight for the Future will deliver your email and send you campaign updates. Privacy






logocloud.png
We are boycotting Salesforce / Heroku. Click here to learn more.[/size] These companies sold us out.  

What does it take for some of the biggest competitors in the tech industry to put their differences aside and 
sign a letter endorsing hugely unpopular surveillance legislation that's been lambasted by privacy groups and security experts? Sweeping legal immunity. Worse, these companies know that their customers hate CISA, and so they’re jumping into the water together, hoping there’s safety in numbers. After all, you can’t blame Microsoft if Apple is doing the same thing, right?
In the letter, these companies didn't come right out and say they were endorsing CISA. Instead, they asked Congress to "act promptly" to pass "Cyber Threat Information Sharing Legislation." But these companies aren't stupid. They know that the Senate will vote on CISA soon, and will use this letter as cover to say the tech industry supports it.

What's wrong with CISA?  

If you’re not up to speed, CISA is a mass surveillance bill posing as a “cybersecurity” bill. Congress has been blindly scrambling to react to the OPM hacks, and their solution is a giveaway to the NSA and giant corporations:
[/size]
  • All privacy policies effectively null and void. Companies can shareany private user data with the government, without a warrant, as long as the government says it is being used for a “cybersecurity” purpose.
  • Data is shared with a wide array of government agencies, from the FBI and NSA, to the IRS and local law enforcement.
  • In exchange, companies are given blanket immunity from civil and criminal laws, like fraud, money laundering, or illegal wiretapping (if a violation was committed or exposed in the process of sharing data).
  • Companies that play along can get otherwise classified intelligence data from the government, including private information about their competitors.
Learn more about CISA

https://www.youbetrayedus.org/
 
 
tek ce internet da se raspadne.  sad mi je jasno sta je i ko je  . . . 2zrjpr9.png  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Juce od podne u firmi na dva gmail naloga, preko vise racunara probano, problem. Ne otvara, jedino preko slow connection opcije, i to kilavi posle x minuta. Dodjem kuci, ista stvar. Probam ponovo oko 7 uvece, sve normalno.

Mislim da sam cak video na nekom sajtu da je bili dosta prijavljenih slucajeva iz Srbije, Engleske i Japana u to vreme... Isto se dogodilo, cini mi se, polovinom avgusta, samo sto je tada trajalo skoro 24 sata, vrlo zajebano mi bilo za komunikacije u firmi. Ko za inat, oba puta bila frka, neko narucivanje, kupovine, a mailovi ne rade. Bzvz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ono gore je ista ekipa koj se bunila protivu SOPA : http://www.diyaudio.rs/topic/4590-stop-the-internet-blacklist-legislation/

 

secate je se ?  

 

onda bese SOPA sad je CISA .

 

https://www.eff.org/deeplinks/2015/09/amendments-cisa-cybersecurity-bill-fail-all-regards

 

Onda likovi sa maskama Vendetta, oni "mogu" da satru "sve" servere i dns-ove :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I kod nas je juče bilo malo krkljanja gmaila i gugla oko podneva i nadalje ali tek sam onda skapirao da nešto nije kako treba kad sam se setio da nismo više na wifiju nego na ADSL-u i da 11:30 ne mora da znači da je adio brzini inter-njet-a... Al' dobro sam se izdresirao tokom ovih godina pa uglavnom sve poslovno i važno (a vezano za net) obavim do 10 prepodne...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Torrent ne mogu da ukokaju osim ako ukokaju ceo net a ne verujem da hoće zbog deprivacije

 

ako ukokaju ceo net, lampe iz pojačala promenjivce iz radiona i na parče žice će se čujemo, ne mogu nam ništa, bar dok ima struje

 

glavni serveri su u amerike što je onda čudno što prisluškuju sve, kakav privacy, čega, to je uvek bila samo reč na ekranu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

mozda nekom zatreba.

 

Dzepni konverter, digital (HDMI) na VGA

 

http://emmi.rs/kablovi-konverter.11.html?productId=42573

 

 

ovo radi odlicno. izbegoh da kupim (jos jedan dodatni) monitor. radi i sa OSX. 

 

inace OSX ne podrzava VGA monitore. samo DVI, HDMI.

 

 

sa ovim cak radi i setapbox na VGA monitoru.

 

p.s.

ko nema para za X smart-televizora - pokupuje stare dobre VGA monitore - neke za dz. setapbox-ove, konvertere i udri u svaku  sobu.

 vec sam nabio jedan manji od 20" u kujnu. dizgitalizacija je u jeku.  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni sve ispod integrisanog Intela HD 4600 ne zadovoljava kriterijume  za neki ozbiljan TV ili monitor. kao HTPC . . .

  • DisplayPort* 1.2 / eDP*
  • H-Processors: 3840 x 2160 @ 60 Hz (Ultra-HD)
  • U-Processors: 3200 x 2000 @ 60 Hz, 3840 x 2160 @ 30 Hz
  • Y-Processors: 2560 x 1600 @ 60 Hz
  • HDMI*: 4096 x 2304, 3840 x 2160 @ 24 Hz / 24bpp
  • DVI: 1920 x 1200 @ 60 Hz
https://software.intel.com/en-us/articles/quick-reference-guide-to-intel-processor-graphics

 

daklem bar i3-4360   

 

minimum 4GB rama.

 

minijaturna ploca tipa GA-Z97N

 

drugi mi je kriterijum da cepam sve moguce OS istovremeno  (OSX, WIN, LINUX)

 

mnooogo jeftinija kombinacija je sa AMD al onda nista od OSX... 

 

nemoj mene da pitas nista. ostaces bez kinte prebijene.  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa kinta i jeste problem ali ovaj dyno koji sada ganjam je gotov da rikne nemam nameru više da menjam kondove i ventilatore nema smisla

 

a ono gore valjda ima i x16, može da se gurne neka pasivna grafika igrice mi ne trebaju, filmove možemo da gledamo kao i do sada low-res

 

vazno je da ga ne pregazi vreme brzo, ako ga već nije pregazilo

 

kako OSX, valjda hackintosh - bezkintosh :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

Ajde ITovci pomoć. HITNOO. HELP!!

Od jutros me zeza ne otvara jedan sajt koji je bio u otvorenopm prozoru.. Umesto . com adresa je promenjena u .rs i naravno takva strana ne postoji.

Ja ukucam ponovo adresu sa .com   on prebaci u .rs.

Ukucam u traženje adresu bez ekstenzije. nadje sajt. Kad kliknem da odem na tu stranu, prebaci na .rs i ...naravno ne nadje je

Jel neki virus šta je? Kako da se spasem?

Evo primera

This site can’t be reached

The webpage at http://nwavguy.blogspot.rs/2012/04/odac-released.html might be temporarily down or it may have moved permanently to a new web address.

ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...