Jump to content

Sav Taj Jazz !


BANAT

Preporučeni Komentari

J.J.Johnson trombon

Ja sa jasnom namerom slusam odredjene kompozicije tj iste kompozicije na razlicitim lead instrumentima ili na istim instrumentima a od strane razlicitih izvodjaca pa tako i ovde sam vec par puta postavio you tube snimak kompozicije Autumn Leaves izvodjenu na razlicitim main instrumentima i sa razlicitim bendovima jer tako jako lagano moze da se cuje i uoci razlika u shvatanju iste kompozicije a interpretirane na dijametralno razlicit nacin i tehnicki i osecajno, o pogledu i shvatanju sustine i muzike i muziciranja od strane pojedinaca i kako isti to prezentuju javnosti tj slusaocima odnosno kako je oni osecaju pre svega...........a to pak kasnije mzoe jako da pomogne kod nekog kritickog slusanja uredjaja i da ne duzim evo je opet Autumn Leaves ali sada sa trombonom kao lead instrumentom ali preporuka je da poslusate pazljivo izvodjenje basiste jer je po meni ako nista drugo ono bar  vredno paznje slusaoca., a ja cak mislim i mogu slobodno reci izuzetno vredno.

Bass Refus Reid

 

 

 

Evo ista kompizicija na istom lead instumentu ali drugi izvodjaci, i nemojte gledati sliku vec obratite paznju na bass liniju sviranja , ako budete gledali mozda vam basista izgleda malo nezainteresovano pa vam to odvuce paznju ali ako ga budete samo slusali mislim da cete se sloziti samnom da tako ne svira, tj svirka mu je vrlo angazovana a za trombon i nacin prezentacije ove kompozicije neka svako prosudi po svom ukusu ili iskustvu

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I za kraj (za danas naravno)

Covek koji je na svojim plocama nesebicno davao prostora drugima da se pokazu i dokazu i vise nego cesto bio cak i minutno u drugom planu ali svirkom odnosno kvalitetom iste nikada, .... kazu da je kralj svinga pogotovo kada su veci orkestri u pitanju, itd itd. izvrstan solista ali i izvrstan organizator i autoritet u jazz krugovima.

The King him self Count Basie sa jos jednim velikanom Joe Pass

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Stradi!  :phil_04: 

Užitak je pratiti tvoje osvrte i poslušati izbor glazbe! 

Hvala veliko ali istovremeno i nema na cemu, drago mi je da ti se svidja bolje reci da ti odgovara ali nema potrebe za ovim, tema mi odgovara, zelim da ostavim neki svoj doprinos a ta neka moja potreba da obrazlazem svoja gledista me najcesce dovede u problem (osim kada je zavrsna rec u pitanju :unbelieveble: ) ali hvala Bogu da sada izgleda nije tako., mada bi neko mogao da protimaci to kao neku pretencioznost ali nije najiskrenije, samo moja zelja da podelim nesto svoje sa vama svima koji prate ovu temu.  :oke: a isto tako moram priznati da su i meni otkrivene mnoge kompozicije koje nisam nikada pre  cuo kao i neke meni nepoznate izvodjace sve dok ih nisam video u ovoj temi a postavili drugi ucesnici. Hvala njima sa moje strane. Za sada je odlican duh i zeleo bih da tako i ostane a onda cemo svi nauciti i poslusati mnogo toga nama novog i nepoznatog. Hvala ti jos jednom na lepim recima.

 

A sada da malo zadenemo za pojas i zaigramo, stari dobri swing 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 je vek to se vidi u drugoj polovini snimka, vek tehnike i odlaska ljudi na druge planete ali ovakvo muziciranje, ah i   lepota i harmonicnost same kompozicije je nesto sto ce bilo koju buducnost uvek vezivati za proslost. Ima mozda par gresaka intonativnih ali za posvecenost, strast tako neophodnu za kontakt sa publikom i zelju da prenese emocije na slusaoca cista 10 ka.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakva lakoca, savrsenstvo je i jednostavnosti a istovremeno efektnosti, po meni ovo je savrseno sviranje saxofona bar sto se tice te stare skole takozvanog lezernog sviranja duvackih instrumenata a virtuoznost izvire ja mislim i iz onih dasak sa bine ispod.

O 96 godina i sviranja uzivo nema potrebe komentarisati

Uzitak je gledati kako je kroz vreme tokom trajanja kompozicije svojim fenomenalnim sviranjem i strascu uspeo da ostatak benda uvede u mnogo vecu angazovanost i plemenitiju svirku i sa njihove strane,

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...........

 

:oke: Kao nase zvezdice,.(kojih ima,.... meni uvek naviru suze na oci kada cujem decu da pevaju tako emotivno )

Kada zazmuris i slusas ovu gospodjicu tacno cujes to nesto decije u boji glasa ali za 10 godina kada joj sazri glas bice sam vrh, naravno ako nastavi da radi i usavrsava svoj bogom dati talenat..Ali, ima nesto fenomenalno kada cujes da deca tablet generacija ovako peva pesmu sasvim druge vremenske zone a sa takvim osecajem kao da je pisana za nju, . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Stradi   jeste, Higins je manje-više takav.. njanjav :)

 

Znaci ja volim njanjavu muziku , druze ovome se nisam nadao od tebe  :angry7:  mnogo se druzis sa groznim i vidi se da to lose utice na tebe, u svakom pogledu a narocito muzickom. :msn-rofl:

Ja sam romantik i meni to ninu nanu odgovara,   :shinymj5:  

Mada obozavam zenske vokale i intereasantna ti je najava ali strasan je Higins, ima 26 albuma gledacu ako mogu sve da ih nabavim i onda ti neces dobiti ni jedan i vratices mi moje krpice i salvete ........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma i Grozni je romantik.. svako malo pa kmezi po raznoraznim salama :D slušaj brate, ko ti brani, ali mnoogo će biti 26 albuma - sve je to slično :) a krpice i saVlete ti ne dam uzimalodavala :D

 

nego, ima tamo kod rusa, jedan bootleg (nije loš, skidan sa radija) - koncert Torda Gustavsena i Simin Tander - veoma interesantno.. pretražiti: Tord Gustavsen - Klosterkirche Loccum 2015

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...