Jump to content

Vintage zvucnici vasa selekcija...top 5


Okibokis

Preporučeni Komentari

Nisi ih prodao?

 

jok, nudili mi svašta dok su bili na KP, malo falilo da ih prodam za 250 imao i finu ponudu SP 2500 i 100e ali nisam video na vreme, čovek prodo kutije,

(ulogovo se posle mesec dana), to bi uzeo, 2dB manje ali i gabaritno manje, taman, pride kolko sam ih platio

posle zagubio slike po hdd-ovima nisam ni obnavljao oglas, nemam ja baš živce za oglase, zovu trojica za jednog u isto vreme obaraju mi cenu neki vašarski fazoni a ja rođen na vašaru

 

ako budem u fazonu ponovo da ih prodajem kod tebe će u izlog, misim ako budeš teo da ih primiš :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedan rugar je pre neko vreme ponudio na KP jedan pojačabač. Ubrzo mu se havio još jedan proavac istog takvog i nagrdio drugara najgore što prodje tko jeftino, kada je on (taj drugi) dredio cenu dosta više. To je tržište na balkanski način.

 

A da ima ludisti, vala ima. Vidim neko nudi AR5 utijr za 300 eura. Imao sam ih nekih 14 godina i mogu da izjavim čiste savesti da te kutije realno ne vrede više od €200, iako su mlađa braća AR 3A imptoved, sem što imaju bas drajver od 10" umesto 12" kao 3A, ali su zato deklarisane ne na 4 Oma koa 3A, nekgo na 8 Oma. Šta su bile onda je davna prošlost, a danas više nisu bilo šta posebno. KOrektne kutije sa dobrim tonskim balansom, i to je to.

 

ILi, jedan beogradski prodavac je utripovao da je JVC 71 integralac nešto specijalno, pa mu je zalepio cenu na €250. Kako je došao do toga ne znam ali to je bio jedan sasvim prosečan modelte firme iz onog doba i sigurno ne vredi više od €150, ali eto, babi se nilo što joj je milo.I evo, nudi ga već mesecima, niko da se primi.

 

Nikako ljudi da shvate da je vrednost nečega određena ne njihovim mišljenjem i njihovom ljubavi prema tom uređju, već sumom koje j tržište spremno to da palti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što se tiče pre-prodavaca leba bez motike je glavni moto, ja sam uređaje uvek prodavao po malo većoj ceni nego što sam ih nabavio bez obzira na to što bi moglo više da se uzme, zaračunao bi pokoji sat proveden da se isti dotera i to je to, na kraju sam popizdeo od ludaka i isprodavao budzašto sve što sam imao, uključujući i kolekciju ploča CDa i gramofon sa sve policama, lik koji je to kupio je bio toliko fini da je uzeo i tiplove iz zidova kojima su police bile pričvršćene :crazy: nisam mogao da verujem, plus priča, malo je falilo da ga izbacim, nego magare se be kd se zaglavi.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugi masovan problem na KP je što svi do jednoga neće domaću robu, uz obrazloženje pa kako sutra da ga prodam? Toliko o ozbiljnosti kupaca. nije ga ni pošteno poslušao a već ga prodaje. O nivou tehničkog neznanja da i ne govorim, mrkli mrak, a šuma (KP) puna loavčkih priča, pa pogledajte samo prikačene priče, da nije tužno bilo bi smešno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugi masovan problem na KP je što svi do jednoga neće domaću robu, uz obrazloženje pa kako sutra da ga prodam? Toliko o ozbiljnosti kupaca. nije ga ni pošteno poslušao a već ga prodaje. O nivou tehničkog neznanja da i ne govorim, mrkli mrak, a šuma (KP) puna loavčkih priča, pa pogledajte samo prikačene priče, da nije tužno bilo bi smešno.

u pravu si, i to 100%

 

ima likova sto kite i rese, pisu roman na oglasu.

 

esej.

 

a veze sa mozgom nemaju.

 

a o trgovini ili nedajboze nekoj zameni da ne govorim.

 

njegovo je alfa i omega i vredi $$$, a moje ne vredi.

 

ko ima vremena, kad nije raspolozen moze da prosurfuje

 

po KP i lepo da se nasmeje do suza, i popravi raspolozenje.

 

:drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

attachicon.gifa7d9e508a2361c3e74f91416d9030b23.jpg

 

jel čuo neko za UNIVERSITY LOUDSPEAKERS neka u.s firma,  po slikama izgledaju kao da su pravili ozbiljica drivere ovo iznad im je neka slotija 2 x 12"

 

http://www.hifilit.com/hifilit/University/University.htm

Kako da ne, pominjani i postavljani oglasi u više navrata uz Utah i sl....

 

 

Evo ih u okruženju:

 

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/university-212-alnico-oglas-16783961

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

University i Stephens Trusonic = dve legendarne americke firme koje su proizvodile fenomenalne alnico zvucnike.

Od kompresionih jedinica pa do traxial sistema 3 in one i do odlicnih pojedinacnih zvucnika. Google.

To je "Vintage"

.

Ovo gore sto smo oisali (o razlicitim zvucnicima)

tu nije vintage nijedan od spomenutih...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa mozda i ne? To je i krenulo masovnije da se radi posle WW2 

Ipak konkurencija je i dovela do kvaliteta... I to u skoro svakoj bitnoj zemlji (pa i u SSSRu Lomo itd...)

.

Nego nikako da se setim neke Australijske stare firme koja je pravila drivere?

Mora da ima toga?

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Australijanci su u međuvremenu gajili high compliance kengure. Poneki ex-domaći Grk koji je otišao na frentovanje i tamo je gajio vrhunsku elektroniku sa ukusom Metaxe. Ipak, domaći DIYeri su provalili Metaxu kao običan vinjak u koji se baci 100 gr suvog grožđa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što se tiče pre-prodavaca leba bez motike je glavni moto, ja sam uređaje uvek prodavao po malo većoj ceni nego što sam ih nabavio bez obzira na to što bi moglo više da se uzme, zaračunao bi pokoji sat proveden da se isti dotera i to je to, na kraju sam popizdeo od ludaka i isprodavao budzašto sve što sam imao

 

 

ista stvar je i kod preprodavaca racunara. :buehehe:  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam ništa protiv povećane cene nečega ako iza toga stoji konkretan rezultat. Na primer, ko je prodavac osvežio uređj kako treba, novi elektroliti, itd, To zošta po nabavnoj vrednosti delova i uloženom radu, a kupca spasava takvih poslova. Samo dva recimo BC Components elektrolita od po 22.000 uF/63V košta tik ispod €50 samo nadavno, a gde je ugradnja.Ali mi smiteja lične procene, prodavac voli taj uređaj, pa je gluv i slep na realne odnose, može on da traži šta god hoće, a da li će to i dobiti je već druga priča. Primčujem da je sve veći broj prodavaca koji prihvataju da sačekaju prodaju i duže od godinu dana. Kako se mene učili ekonomskoj teoriji, to nije racionalno jer je funkcija kapitala da šro brže reprodukuje, a ovo je potpuna inverzija. Ovo samo na silu boga afirmiše njihovu nameru da dobiju kako su zamislili po svaku cenu, ne verujem da u jednom cugu mogu da zarade da pokriju gubitke usled čekanja. Ima na KP uređaja koji se nude već duže od godinu dana, u kom međuvremenu su njihove kolege obrnule taj kapital bar nekoliko puta.

 

Doduše, ima i bizarnih kupaca, koji msle da im je sve jasno, što u stvarnosti znači da će naleteti na nekoga ko će im uzeti pare samo tako. Isto kao što ima i maksimalno bezobraznih prodavaca koji bi da vam naplate €30 ili €50 za delove koje proizvođač standardno daje uz osnovnu kupovinu Toliko je meni tražio jedan lik iz Čačka za plasični deo kojim se podešava pozcioniraje zvučnice na Dual gramofonima. Bezočno je slagao da se to ne dobija nego da je on to platio posebno, ali se malo zaigrao, ja sam od onih koji su baš ih godina kupili Dual gramofon direktno iz Nemačke i dobro znam šta sam uz njega dobio (kao i 1967 prilkom prve kupovine Duala). Onda je u svom besu pravednika nešto odbrusio i onemogućio dalju komunikaciju. Nije mu bilo dosta to što je držao među najvišim cenema za te modele na celom KP, nego se ostrvio na još malo ekstra pofita.

 

Ali sam doživeo i par veoma pozitivnih iskustava sa KP. Recimo, prodavac (Fidelity iz Loznice) je opisao Luxman C-03 predpojačavačthnički kao 10/10, a vizuelno 9/10. Ja obično vidim sve što ne treba da vidim, ali po meni, ja bih ga vizuelno ecenio kap 9,5/10, nigde vidljivog oštećenja On je tražio €275, ja sam rekao Mladene ako može €250, pakuj. Može, kaže on, spakovaga i to jako dobro i evo lepo me služi. Normalan i vaspitan čovek, nikakav problem nazvati i pitati, zna sve bitne odgovore.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

attachicon.gifa7d9e508a2361c3e74f91416d9030b23.jpg

 

jel čuo neko za UNIVERSITY LOUDSPEAKERS neka u.s firma,  po slikama izgledaju kao da su pravili ozbiljica drivere ovo iznad im je neka slotija 2 x 12"

 

http://www.hifilit.com/hifilit/University/University.htm

 

 

Da. Nisam ih nikad vidio ili čuo uživo. Mislim da sam na audiokarmi čitao podosta pohvala za njihove 15-ice i da su se pravili u starom Altec Lansigovom pogonu.

Do pred pet-šest godina su bili rijetki, ali i jeftini na američkom ebaju, ali danas su podosta skuplji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

 

Malo kontempliranja Tima de Paravicini-a o ovim zvučnicima:

 

"Don't add so called woofers. As stacked 57 will go down to 35 Hz minus 3 dB in reality. Line source behaves correctly to 18 KHz.If angled properly."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...