Jump to content

Iskustva sa novijim Ortofon zvučnicama


dvv

Preporučeni Komentari

@dvv:ne beri brigu za AT,i 150MLX-ka ce se namuciti tonalno sa 2M Blue,jedinu glat prednost sto ima naspram 2M Blue-a je tisina laufa u brazdi,al navlacis skupljanje prasine iz brazde sa njom,pa ima da skaces svakih 5-10 minuta da skidas grudvice...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 30
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Iskreno, Pajo, uopšt se ne sekiram. Čak i ova 2MBlue košta već toliko da tu ne sme da bude promašaja, Ortotofon mora da pazi šta radi, ovo je već srednja klasa po ceni. NIKO ne živi danas od zvučnica koje koštaju nekoliko kiloeura, a ima ih kao kusih pasa. U tom smislu, Ortofon je relativno sigurna kupovina, posebno za nas koji smo se odavno navikli na njihov zvuk. Ono za AT sam rekao, radi se naprosto o mojoj radoznalosti, ništa više. Družićo se sa 2MBlue još čitav niz godina, neće se ni on ni ceo gramofon kod mene baš intenzivan režim upotrebe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskreno, Pajo, uopšt se ne sekiram. Čak i ova 2MBlue košta već toliko da tu ne sme da bude promašaja, Ortotofon mora da pazi šta radi, ovo je već srednja klasa po ceni. NIKO ne živi danas od zvučnica koje koštaju nekoliko kiloeura, a ima ih kao kusih pasa. U tom smislu, Ortofon je relativno sigurna kupovina, posebno za nas koji smo se odavno navikli na njihov zvuk. Ono za AT sam rekao, radi se naprosto o mojoj radoznalosti, ništa više. Družićo se sa 2MBlue još čitav niz godina, neće se ni on ni ceo gramofon kod mene baš intenzivan režim upotrebe.

 

Ja imam jednu 440 u rezervi, ako je tvoja Ortofonka namontirana na Technics šel, možemo da ih upoznamo ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iskreno, Pajo, uopšt se ne sekiram. Čak i ova 2MBlue košta već toliko da tu ne sme da bude promašaja, Ortotofon mora da pazi šta radi, ovo je već srednja klasa po ceni. NIKO ne živi danas od zvučnica koje koštaju nekoliko kiloeura, a ima ih kao kusih pasa. U tom smislu, Ortofon je relativno sigurna kupovina, posebno za nas koji smo se odavno navikli na njihov zvuk. Ono za AT sam rekao, radi se naprosto o mojoj radoznalosti, ništa više. Družićo se sa 2MBlue još čitav niz godina, neće se ni on ni ceo gramofon kod mene baš intenzivan režim upotrebe.

eh ima promasaja (nazalost) i za mnogo vise para..naravno ako neko sebe zeli da limitira na slusanje 2-3 audifilska snimka,i spreman je na ovo,sretno mu bilo,onda su sve skuplje/skupe zvucnice uvek pravi pogodak u metu i garancija za srecu :)..al nije mali broj korisnika koji su se opekli raznoraznim hajpovima sa zvucnicama od vise hiljada eura,pa danas oru sa zardjalim ekserima,i zadovoljni su...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kombinacija glava -> ručka -> phono preamp unosi toliko kombinacija i varijacija da nije moguće tačno odrediti gde je tačno krivica ili zasluga za loš ili dobar zvuk phono-sistema. Veoma je važno poslušati glavu u svom sistemu pre kupovine. Većina glava su dobre, verovatno više i nema nekih krševa koji posebno loše zvuče (Goldring glave mi padaju na pamet, ili komično skupe Linn glave). Ali je zato moguće da će neke kombinacije imati više ili manje izražen analogni karakter (= prijatnost, umilnost zvuka), pa ko šta voli :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam jednu 440 u rezervi, ako je tvoja Ortofonka namontirana na Technics šel, možemo da ih upoznamo ;)

Na žalost nije, kod Dual-a nosači zvučnica su odlvici od plastike sa oznakom prema seriji. Dakle, prvo bih morao da je skinem sa standardnog nosača, pa da je onda monitram na dualov okvir, i nakdano sve to opet u obrnutiom smeru. Komplikovano, Nema veze, ponuđen kao i počašćen. Onako planiram da pokupujem opremu za montažu, protraktor, vagu efektivne mase, itd, pa možemo kada sve to obavim za mesec-dva. Ne bih se igrao sa postavkm za koju nisam siguran da mogu da je vratim nazad kako treba.Ianko su mi glavne kutije van pogona, nako što su pale kao žrtva prirodne nepogode, tj. žene koja čisti kod nas. Lepo sam joj rekao da može i mene da ubije, ali da mi kutije ne dira, nakon čega je on za par sati redukovala titanjumski visokotonac od polulopte do ravne površine u jednom lako koraku.  Srećom, imam rezervnu kalotu, ali zamena iste podrazumeva dvojicu (jedan drži, drugi radi). Istina, mogle bi to i AR-ke, ali ne onako detaljno kako B&M kutije to mogu. Sa njima ću završiti naredne sedmice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Da se i ja ukljucim, trenutno se lomim za kupovinu MM glave za moj Technics SL-1500 u cenovnom rangu do 200 EUR ali blize 150 naravno :)

 

Kandidati su 2M Blue i AT440mla/b pa ako je neko ipak imao prilike da uporedi ova dva zvuka ili ima misljenje za jednu ili drugu glavu, info bi dobro dosao, hvala unapred.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se i ja ukljucim, trenutno se lomim za kupovinu MM glave za moj Technics SL-1500 u cenovnom rangu do 200 EUR ali blize 150 naravno :)

 

Kandidati su 2M Blue i AT440mla/b pa ako je neko ipak imao prilike da uporedi ova dva zvuka ili ima misljenje za jednu ili drugu glavu, info bi dobro dosao, hvala unapred.

Imaš da pročitaš ovde: http://www.audiokarma.org/forums/index.php?threads/pulling-the-trigger-very-soon-at-440mla-vs-ortofon-blue.410860/

                                     http://www.audioasylum.com/cgi/vt.mpl?f=vinyl&m=731547&VT=T

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Procitao odavno, ali rekoh mozda neko ovde ima iskustva sa obe... U svakom slucaju, mislim da AT440 otpada, posebno sto imam isostatic-e. Blue lici na dobru opciju, mada nesto razmisljam i o AT-F7...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...