Jump to content

AK4490EQ


progster

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 53
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Opet ti ostaje da resis i problem cime ces da hranis taj dac. 

 

 

 

Znam. Link je na ono što sam naručio i radi čega sam i rekao gore da trebam nekakav xmos ili kako se već to zove.

 

 

 

 

 

 

 

 

usb > i2s svakako treba 

 

 

usb->i2s treba

ali ak4490 ionako bajpasuje signal na filter pa je nepotreban,

Ako se koristi samo dsd onda je sve sto treba usb->i2s->lpf->amp

 

 

 

Kakav I2S? Imam ESI Juli@ karticu i na netu postoje upute kako presresti I2S na njoj. Ne znam jedino li taj I2S ograničen na 192/24 ili propušta više. DAC na kartici je 192/24.

Gledam onaj JL Sounds xmos i izgleda mi da treba 4 x 5VDC ako hoću da funkcionira galvansko odvajanje i da sve radi sa svojim napajanjem.

Jesam li u pravu ili griješim?

http://jlsounds.com/uploads/Specifications.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakav I2S? Imam ESI Juli@ karticu i na netu postoje upute kako presresti I2S na njoj. Ne znam jedino li taj I2S ograničen na 192/24 ili propušta više. DAC na kartici je 192/24.

 

Ako mozes da izvuces i master clock (MCLK) sa kartice onda mozes nju da koristis. Npr raspberry ima i2s signal ali bez master clock-a.

 

Koliko ja shvatam Jlsound moze da se napaja iz USB-a za pocetak, a posle ti je dovoljan jedan +5V PSU, on na sebi ima LDO regulatore...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako mozes da izvuces i master clock (MCLK) sa kartice onda mozes nju da koristis. Npr raspberry ima i2s signal ali bez master clock-a.

 

Koliko ja shvatam Jlsound moze da se napaja iz USB-a za pocetak, a posle ti je dovoljan jedan +5V PSU, on na sebi ima LDO regulatore...

 

 

 

Hmmmmm....možda sam nešto shvatio sad kad si spomenuo clock - budući da kartica najvjerojatnije ima clock za 192/24 (a ne znam koliko to ono bješe MHz) onda otpada DSD jer vjerojatno treba drugačiji clock.

Hvala!

Što se tiče JL Soundsa, ako dobro razumijem galvansko odvajanje ne radi dok god se sprava napaja sa USB-a. Nemam predodžbu koliko je to bitno.

Ako svaki chip troši oko 200mA, a trebam 4 napajanja po 5V, ima li onda smisla nabaviti ili prekopirati nekakav shunt ili kakav već tihi regulator od 1A i 5V, pa napajati s njim sva četiri pina?

Na egayu ima regulatora koi tvrde da imaju noise od 4uV i snagu od 1A za 20-ak dolara.

EDIT:

Ispravak! Ponovo sam pogledao - treba znači dva vanjska regulatora, a ne 4 ako hoću potpuno izbjeći napajanje iz USB-a.post-436-0-50519400-1450778763_thumb.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam za napajanje waveio koristio LM1085, mislim da je to dovoljno dobro jer sam modul ima dodatno LDO regulisanje.

Cena je oko 1-2eur.

 

 

 

Hvala! Proguglat ću. :thumbsup:

 

 

 

zerowaf, pa imas i JLsounds power supply 

 

http://jlsounds.com/power.html

 

 

 

http://jlsounds.com/uploads/Power_Supply.pdf

 

 

Vidio sam to, ali sam na brzinu krivo shvatio. Prvi put kad sam gledao sam primjetio napon od 4,1V i odustao jer sam negdje pročitao da DSD ne radi ako je napon ispod 4,7V na clocku ili negdje slično - da ne tvrdim ako nisam siguran.

Sad vidim da su to baš ta dva napajanja.

Pronjuškat ću nazive tih elemenata i vidjeti dobavljivost. Napisane su šifre proizvoda u Digi-key-u ali oni traže lude iznose za shipping prema Cro ako se dobro sjećam ranijih pretraživanja.

Ovo mislim da mogu izvesti kad pronađem dijelove negdje lokalno ili izvana sa jeftinom poštarinom.

Tenx! :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...