Jump to content

AK4490EQ


progster

Preporučeni Komentari

fidbek imaš i kad prodaješ i kad kupuješ. ovom liku je do sada promet ZERO.

naravno ako zabodeš dobar pazar, ok, ali ako zduvaniš, javi.

 

 

Javit ću u oba slučaja.

 

 

Malo mi je čudno što u naslovu piše "suit", da nije to možda samo kućište za taj dac?

 

 

I ja sam pomislio na to, ali sam vidio i da ovi sa regularnom cijenom imaju "suit" u imenu.

 

 

Da se izrazim po filmskom klišeju - zagrizao sam metak, pa što bude. :D

Znao sam i veće (daleko veće!) novce ostaviti na stvari koje su me koštale zdravlja, mamurluka....a ponekad i sudskih troškova. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 53
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

skrstic,

Ja sam prvi lik na sajtu koji je kupio Ak4490.Ustvari,sin mi ga je naručio(stalno nešto kupuje kod Alija) i stigao za manje od 20 dana.

Tebe interesuje kako svira ali to ti ne mogu napisati jer nemam djek za DC napon,a u petak sam morao da putujem.

Odmah sam ga otvorio da vidim šta je unutra i....Uradjen je filigranski,šotki diode,pana elko,AK4490 stvarno,USB modul isti kao na onom skupljem

koji je taner naručio,solidni konektori itd.OPA 275 je unutra,dekuplovan sa keramikom 100 i 390 picoF što se da lako zameniti(ako bude trebalo).

Ali nisam dobio UPUTSTVO za koriščenje.Nema objašnjenja za: selektor ulaza ima 4 položaja,a ima 5 ledovki.Možda je ta bez položaja za AUX.

Ja  zadovoljan za sada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Zero, stiže li Sanskrit? :Flying:

 

 

Još ništa. Čekam trideseti dan da upletem ebay i paypal u priču. 

Do tada ni ne razmišljam o tome.

Naišao sam (ponovo, jer sam ljetos čitao o tom copyleftu) na Sygnalist DSD. Koncept bez D/A chipa. Ima objavljen BOM i fajl za pločice. Samo trebam naći gdje da naručim izradu pločica.

Nekolicina koji su se igrali time kažu da je dosta dobro.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Zero, stiže li Sanskrit? :Flying:

 

 

Zero, još ništa?

Javljaj bre, ja se nerviram  što ne stiže.

Nije stigao i neće.

Danas sam donio natrag 50USD nakon što sam podigao "Claim" za neposlanu robu.

Više bih volio da je stigao DAC, ali bar nisam ništa izgubio. Ispada da je sigurnije kupiti bilo gdje na netu i platiti Paypalom nego se dangubiti kod domaćih trgovaca kojima nakon što te nasanjkaju još moraš titrati po jajcima da dobiješ svoje.

Ovako je sve prošlo bez muke i brige - roba nije stigla, podigao slučaj na Paypalu (jer je na Egayu veći problem podići slučaj otkad se Paypal odvojio) i za deset dana dobio novac na račun.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ionako je bio long shot. Barem je vraćen novac. 
Za sad mislim da ću sredstva prebaciti u nabavku stroja za rezanje slanine na kockice (i još dodati).

Mjuzu nekako i slušam, ali sam izludio ove godine rezuckajući slaninu za salame i rekao da dogodine moram imati i tu skalamerijicu. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

asam bio dalekovid

Jesi. :)

Al nisam ni ja bio uvjeren. Kliknuo sam sa vjerom da ce me ebay ili paypal zastiti ako se ispostavi da je pokusaj prevare.

Rekao sam da necu uzimati DAC ali sam ipak kliknuo na jednu plocicu sa 4490eq i ponudio 25USD.

Ako i odbije ponudu mislim da cu je kupiti za punu cijenu od 29-nesto dolara.

Sad moram jos smisliti nekakav xmos ili kako li se vec zove to?

Pretpostavljam da cak i ako ukradem I2S sa ESI Julije nece moci svirati DSD?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesi. :)

Al nisam ni ja bio uvjeren. Kliknuo sam sa vjerom da ce me ebay ili paypal zastiti ako se ispostavi da je pokusaj prevare.

Rekao sam da necu uzimati DAC ali sam ipak kliknuo na jednu plocicu sa 4490eq i ponudio 25USD.

Ako i odbije ponudu mislim da cu je kupiti za punu cijenu od 29-nesto dolara.

Sad moram jos smisliti nekakav xmos ili kako li se vec zove to?

Pretpostavljam da cak i ako ukradem I2S sa ESI Julije nece moci svirati DSD?

http://www.diyaudio.rs/topic/7594-dac-šta-kupiti/?p=219791

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opet ti ostaje da resis i problem cime ces da hranis taj dac. Kakvim I2Som? Zato sam ti i predlozio neki x-mos USB to I2S receiver.

Ako je izvord DSD onda dobijas iz njega PWD signal koji je vise analogan nego digitalan. Mozes ga slusati posle propustanja kroz LPF. Tako da ti je ova narudziba obsoletna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...