Jump to content

Sure TPA3116 - prvi koraci, lamentacije i zapažanja (split iz "Novopridošlih skalamerija")


zerowaf

Preporučeni Komentari

Neki butik kondovi kvalitetom dostizu ozbiljne profi impulsne kondove, pa je samo pitanje poznavanja tehnologije i uklapanja sta je potrebno.

Mada, zvuci kao da je ubacivanje "audio grade" komercijalnih kondova, marketinski vise namenjeno sirem trzistu zatrovanom trgovackim psalmovima, nego onom malobrojnom tehnicki pismenijem...

Kao trece, sumnjam da su inz zanemarili zasicenje jesgra koje moze da se dogodi pri znacajno broju ampera, pri kojem su popaljene sprave zvane zvucnici...pa ne bih o tome brinuo na taj nacin.

Pride, sa jezgrom se dobija benefit manjeg broja namotaja i mogucnost koriscenja deblje zice. Air kore su obicno solidno i neprijatno veliki za potrebnu induktivnost. To je lowpass filter, otseca visoke frekvencije, ne mesa se u audio opseg, a bitno je da je sto blize cipu u lejautu...

I na rad filtera dramaticno vise utice situacija u i imedansa zvucnika, nego superfine i suptilne razlikice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

 

On ‎10‎/‎8‎/‎2019 at 11:02 PM, pakonja said:

Aj malo da ozivim temu... sta mislite, ima li smisla ovo ispod i da li je neko vec probao?

 

 

20191008_225152.jpg

Ja sam kupio plocicu kao sa slike,

kit_amp_3116.jpg.15b2645c7f52b1842acc70dbd0f9c47f.jpg

Ove napojne elkose zamenio sa LXZ Nippon 4 komada od 1000uF u paraleli,

poskidao pot, neku diodu protiv obrtanja polariteta, prikljucak ulaz za bananu stereo 3,5mm,

na ulaz stavio 4 polipropilena Akotronic 2,2uF/250V,

filterske prcvoljke sam zamenio sa foliskim impulsnim polipropilenima ERO istih vrednosti,

i na kraju sam napravio neke zavojnice i namotao sa debelom lak zicom zalio epoksiem.

IMG_20191217_212149 (1).jpg

E te zavojnice su stvarale distorziju na visokima na iole vecim glasnocama a grejale se ko lude u bilo kom rezimu.

Skinute i vracene originalne do sledece ideje.

Zvuk, iako je pojacavac podnapojen (20V/4A) svira za medalju, mislim ne mogu kazem da je slusljiviji recimo od F5 ali ima scene, ima basa, visoki ok, dimenzije minimalne , snaga veca od F5, nema grejanja, nema suma ni bruma, jedino prilikom gasenja oce da napravi blop! :-)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kalem treba da ima vise navoja , da se vise oslanja na broj navoja zice a manje na magnecenje jezgra , za istu induktivnost

zakljucak - jezgro manjeg preseka

 

stoj bi rekli u struci - kalem sa vecim faktorom dobrote :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, jorgoss said:

na kraju sam napravio neke zavojnice i namotao sa debelom lak zicom zalio epoksiem.

Da li si utvrdio vrednosti tih zavojnica, izmerio možda? Na njima piše 100 (uH pretpostavljam - 0,1mH). Po data sheet-u ta vrednost je 10uH, 10x manja? Što li su stavili toliko veće induktivnosti? Ako treba 10uH to može da se namota na vazduhu bez problema i ubudži okolo PCB, da ne budu blizu.

Kondenzatori u izlaznom filteru su po datasheet-u 0,68uF, toliki su i na PCB koiko vidim (684)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ispostovao sam I vrednosti kondova ali dignuto na veci nivo sa foliskim polipropilenima, a I vrednosti zavojnica su iste vrednosti nego ko velim da podebljam ali kao sto rece gosn Zen, nije sve u henrijima ima nesto I u znanju! Inace probao sam na vazduhu zavojnice pa popizdeo, ali spremam se za drugi ili treci pokusaj, jer kao sto rekoh ako ste citali svira sasvim pristojno pa daj da vidimo krajnji domet kad je vec dzabe :-)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I jos samo ovo da dodam, toliko je bedza da se mislim da se nabave tri plocice za triamping, plus aktivna skretnica, dahtalo bi to za vratom mnogo skupljim sistemima, ne znam, potvrdite ili demantujte.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala za predlozi ali ja sam vec u velikoj matematici......

Imam biamping sa SE EL84 na visokima, donje oktave cuva F5

Onda biamping gde gore radi GainClone sa legendama LM3875, dole u izgradnji Borin T-Reference

I treci biamping u sastavu, gore Tripat T a dole ce da puni pomenuti TPA3116....I tako da ne nabrajam sta se sve nakupilo za ove godine, zena ce me izbaci kroz prozor sve zajedno sa plocama ko Sonja S Bodu Ninkovica

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...