Jump to content

Sure TPA3116 - prvi koraci, lamentacije i zapažanja (split iz "Novopridošlih skalamerija")


zerowaf

Preporučeni Komentari

14 minutes ago, sir Oliver said:

na mom su po dve sijalice po instrumentu. Mnogo bolje nego led.Toplije svetli

Ima u proelektroniku sijalice a ima i navlakice za sijalice. ko mali kondomi :rolleyes: Zelene, crvene, ljubičaste,...Pa menjaš boju

_6251_buza_2.jpg4322_5806.jpg4321_5809.jpg

 

Nisam znao da to drže, to bre i na LED pasuje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Meni se ti LED barovi ne svidjaju. Stvar ukusa. Ima jedan vrlo interesantan, postovao sam ovde ako nadjem ponoviću.

2 hours ago, NIXIE said:

Ovaj je isti kao moj samo ima ugradjeno osvetljenje a moj ima pozadi iz daljine. Meni smeta što je mnogo taman i ništa se iz daljine ne vidi, eventualno da se promeni iscrta nova pozadina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, sir Oliver said:

Ovaj je isti kao moj samo ima ugradjeno osvetljenje a moj ima pozadi iz daljine. Meni smeta što je mnogo taman i ništa se iz daljine ne vidi, eventualno da se promeni iscrta nova pozadina.

Zato sam i mislio da se proba se LED osvetljenjem, recimo sa strane. Možda bi se onda videlo lepše.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A evo i interesantnog softwerskog VU metra.Na primer pustiti muziku sa nekog kompa koji na displey prikazuje omot i VU.:wub:

Probajte ovaj program. Veoma dobro uradjen. Kazaljke igraju baš kako treba sa nekom inercijom.:clapping:Ne samo da imaju inerciju nego kao da mere u nekim inkrementima vremena, krenu na izmerenu vrednost a onda se polako vraćaju nazad do sledećeg sampla.:haha:

Pustite muziku(bilo šta, youtube, neki player,..)i gledate kazaljke:grino:

http://www.vuplayer.com/other.php

VU.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prepravi raspored elemenata i izbaci žice. Biće mnogo lepše,i kompaktnije,  servisabilnije.

Raster da se zalemi direktno na kleme VU metra(malo se proširi rupica i provuku kleme i zaleme.) Kasnije se lakše montira jedan sklop nego posebno Vu a posebno raster.

Još imaš i mesta da isprobavaš raspored LEDova da najbolje osvetlepozadinu instrumenta.

ovako nešto

 

vu iza.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, sir Oliver said:

Prepravi raspored elemenata i izbaci žice. Biće mnogo lepše,i kompaktnije,  servisabilnije.

Raster da se zalemi direktno na kleme VU metra(malo se proširi rupica i provuku kleme i zaleme.) Kasnije se lakše montira jedan sklop nego posebno Vu a posebno raster.

Još imaš i mesta da isprobavaš raspored LEDova da najbolje osvetlepozadinu instrumenta.

ovako nešto

Ja ga već spakovao, samo da odnesem paket sutra na poštu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, 2a3 said:

Stigli vu metri,zahvaljujuci kolegi sa foruma Nixie koji je sve odradio Sa svojim delovima i voljom I tim povodom se zahvaljujem.C im bude vremena montaza .:hi:ce javim.

 

Onaj desni VU metar je neobičan, kako ga okrećeš u prostoru tako mu se mrda kazaljka, naročito kad stoji ovako horizontalno ode skroz levo, a jedino kad stoji uspravno, tad je u sve redu. Na svu sreću kad je uspravan i radi normalno kao i levi. Levi se isto tako pomera, ali vrlo malo. Očigledno nisu jednaki mehanički.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...