Jump to content

Sure TPA3116 - prvi koraci, lamentacije i zapažanja (split iz "Novopridošlih skalamerija")


zerowaf

Preporučeni Komentari

18 minutes ago, Vix said:

Bas lepo izgleda. Jos da nekako ima i neku lampu unutra, pa mrezicu preko, tek da se nazire lampa...ima zena odma da prisvoji to pojacalo... ;)

Može da stavi lampu, može i dve, imam ja starih lampi kome treba ali samo kao ukras da sija unutra. Ima i zvuk da se popravi samo tako kad ugledaš lampu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Vix said:

Bas lepo izgleda. Jos da nekako ima i neku lampu unutra, pa mrezicu preko, tek da se nazire lampa...ima zena odma da prisvoji to pojacalo... ;)

Takav švajseraj sa mrežicom imam.

I mnogo mii se svidja.

Ima i lampicu unutra. I dac.

DSD DAC.jpg

 

56 minutes ago, NIXIE said:

Može da stavi lampu, može i dve, imam ja starih lampi kome treba ali samo kao ukras da sija unutra. Ima i zvuk da se popravi samo tako kad ugledaš lampu.

Vala baš:oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, sir Oliver said:

Takav švajseraj sa mrežicom imam.

I mnogo mii se svidja.

Ima i lampicu unutra. I dac.

DSD DAC.jpg

 

Vala baš:oke:

Lampe popravljaju zvuk samim prisustvom, ne moraju ništa da rade, to znaju i Kinezi, pa prave ona mala pretpojačala gde je u stvari aktivna komponenta NE5532, a lampa samo služi kao ukras sve plavom LED. Zato ću na  DAC da stavim NIXIE display, ima da svira bolje siguran sam, naročito po mraku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, NIXIE said:

Lampe popravljaju zvuk samim prisustvom, ne moraju ništa da rade, to znaju i Kinezi, pa prave ona mala pretpojačala gde je u stvari aktivna komponenta NE5532, a lampa samo služi kao ukras sve plavom LED. Zato ću na  DAC da stavim NIXIE display, ima da svira bolje siguran sam, naročito po mraku.

Ali u Steampunk kutiju sa mnogo mesinga, zupčanika, bakarnih cevi,...još ako i dim izlazi:clap:

steampunk-vintage-industrial-clock-from-

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, sir Oliver said:

Ali u Steampunk kutiju sa mnogo mesinga, zupčanika, bakarnih cevi,...još ako i dim izlazi:clap:

Baš to sam mislio, doduše ovo je malo preterano mašinski, ali one prednje NIXIE cevke su iste ko ove što imam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sinoć D2 prvi put povezan na zvučnike. :bad:

Prvo jak klick kod paljenja.:dubbio:Ajd da to zanemarim.

Onda bez ulaznog signala dosta jak niskofrekventni šum ( kao voda da teče. Nisam imao čime da izmerim f)Membrane na basu plivaju napred nazad.:vava:Preamp na nuli, čak i kad se otkačeni interkonekti. Pipkanje činčeva ne dovodi do bruma:yes3: (bar nešto dobro)

Kad se pusti muzika ( i ovaj šum prekrije) onda je zvuk veoma lep.:nea:

Dal sam ispao:magarac:

 

Malo da pišem i o VU metrima. Rade oni ali ne na TPA3116. Problem je što sam ih isprobavao na drugom setupu pa samo prebacio na TPA a to ne može ( iz  dva razloga-bar ovi sa elektronikom)

Što se estetike tiče, lepo sijaju (kao lampe, odma misliš da to dobro sviraB)) ali su totalno neupotrebljivi. Crna pozadina, svetlo se probija samo kroz baždarne linije (koje su žute tj crvene a kazaljke tanke. Ništa se  ne vidi.

Treba izmeniti dizajn. Neko transparentna pozadina (McIntosh plava:wub:) ili veliki kontrast (bela pozadina i masivne kazaljke , oni retro design sa Alija)

BTW na SH marketu ima masa kasetnih dekova koji mogu za DŽ da postanu donori VU metara. ( pa čak i celih kućišta bar za fazu probanja na "dasci") Samo probrati efektan.NPR

maxresdefault.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sire, ti TPA čipovi imaju mute pin i mogu da dobiju mali rc član da se eliminiše taj pop pri uključenju (dodao na TPA3118) jedino su na ovoj crvenoj pločki ti pinovi ispod ladnjaka pa mož zahteva malo gimnastike.

Za šum pokušaj da povežeš masu ulaznih činčeva sa uzemljenjem kućišta preko 10R (meni pomoglo) ili sa masom napajanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, sir Oliver said:

Nadjoh neki trožilni. Silteh ebote. Audiofilski. Skinuh IEC i stavih ga na switcher. :wacko:

Isto ako ne i gore.

Ako je - od napajanja vezan na - ulaznog signala( na pcbu) da stavim taj 10r izmedju - napajanja i grounda?

Ajde sedaj u mecku pa dodji kod mene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, sir Oliver said:

Onda bez ulaznog signala dosta jak niskofrekventni šum - kao voda da teče.

Ako je to ova pločica

https://de.aliexpress.com/item/XH-M543-high-power-digital-power-amplifier-board-TPA3116D2-audio-amplifier-module-Dual-channel-2-120W/32820689047.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.xKyDWq

rekoše ljudi da ima puno šuma koji je nezavisan od potenciometra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nadjoh neki trožilni. Silteh ebote. Audiofilski. Skinuh IEC i stavih ga na switcher. default_wacko.png
Isto ako ne i gore.
Ako je - od napajanja vezan na - ulaznog signala( na pcbu) da stavim taj 10r izmedju - napajanja i grounda?
Jest. Meni je tako rešen problem.

Sent from Bečkerek

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene brate Sire nic.Nema bruma suma itd sve ok.Mozda sam trefio plocicu ,imam na napajanju i masu ali nisam nista prikopcao osim sto sam promenuo ta cetiri elektrolita i sa starim kompom bas dobro radi.:hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, 2a3 said:

Kod mene brate Sire nic.Nema bruma suma itd sve ok.Mozda sam trefio plocicu ,imam na napajanju i masu ali nisam nista prikopcao osim sto sam promenuo ta cetiri elektrolita i sa starim kompom bas dobro radi.:hi:

Tvoj je isti kao onaj Steampunk iz Sisevca. Da to  lepo radi.

 

 

6 hours ago, zek said:

Jeste to je ta. Ništa ne pomaže. Em šum em pliva membrana. A da nije toga mnogo se lepo čuje. Šteta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...