Jump to content

Sure TPA3116 - prvi koraci, lamentacije i zapažanja (split iz "Novopridošlih skalamerija")


zerowaf

Preporučeni Komentari

On 1/20/2017 at 7:01 PM, Vix said:

Narucio sam 10 komada pojacala

Ja porucio isto 10 kom cipova (onaj sto sam ranije narucivao nikad mi nije ni stigao)...mal da se sigramo p-t-p.

Jel ima neki specifičan "BOM" ili da pravim po datasheet-u?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li da kazem sta sam danas kupio u supermarketu, a malo me sramota? Ne, nije sex igracka, ali nije daleko od toga :D

Cisto radi igre, kupih dva djubrekineska zvuchnika od 12", po ceni od 12 Eur (oba). Zasto? Cisto da dokazem sebi da je moguce imati velike zvuchnike za male pare :D. E sad to lepo nakacim na ovo pojacalce, pa na neku gajbu ili bure, i prodam za 1500 Eur :D. Samo moram smisliti dobar marketing :)

P.s. kacim slike kasnije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trebalo bi da ih predstavim u "Novopridosle Skalamerije" :D. Sacekacu da mi stignu smrdibube, da sklopim neki "ultra jeftin" fi-fi pa da ga predstavim. Vec imam ideju. Ovaj woofer u bure od kupusa, pored njega periskop, tj fullrange u kanalizacionoj cevi. Sve se to napaja chipovima i 5v backup napajanjem. Samo jos fali bluetooth :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hm...nema vise 12". Tj. Samo jedan, pa ga nisam uzeo. Nakon malo kopanja, uspeo sam naci jos dva, ali od 10". Ista cena. 5.99 eura/kom. A da vam ne bude zao, evo reci cu vam gde sam ih kupio, ali to vam nije u komsiluku :). Interex supermarket, u Pristini...

IMAG0245-1280x720.jpg

IMAG0246-1280x720.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

Prva verzija upravo zavrsena...PAM8403.U kutijici za uzinu. Ima sve sto treba, 5V  napajanje, i to jos moze i na suncu da se napuni....

I jos ostalo mesta u kutijici za kablove. Samo...jos ne znam da li radi. Proba sutra, sad idem spavati...

IMAG0539-1280x720.jpg

IMAG0540-1280x720.jpg

IMAG0541-1024x1820.jpg

IMAG0542-1280x720.jpg

IMAG0543-1280x720.jpg

IMAG0544-1280x720.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ManicP said:

... stvarno si genije :)

 

Hvala na komplimentu, vidim ja da moja zena nije uvek u pravu kad kaze da sam samo baksuz :)

Inacu u planu su jos dve varijante, dzepna sa mini kutijicom i ona sa kanticom-zvucnicima (ako mi u medjuvremenu ne padne napamet nesto trece).

Inace, verovali ili ne, ono pojacalce sa TDA7297 zvuci sve bolje i bolje. Kad bude vremena, mozda napravim i "premijum" varijantu sa baterijskim napajanjem, mozda cak i sa NiMh celijama. Zvuci jako lepo i zasluzuje premijum kutiju i napajanje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Savetujem svakome ko ima malo volje, da proba. Nije najbolje pojacalo, ali za te pare, jeftinije od soljice kafe, pa tesko da ima bolje. Da nemam nista drugo, skoro bi mogao ziveti s'tim. Zamislite pojacam, a zena ulazi i kaze mi da utisam, preglasno je! :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...