Jump to content

Konfiguracija za 3ds max, rendering, cad...


Nesic

Preporučeni Komentari

mislim daje mnogo dati toliku lovu za ploču...

 

može ova: http://emmi.rs/matične-ploče-(mb)-mb-lga1150-z97-gigabyte-ga-z97x-ud3h.11.html?productId=42121

 

 

Grifon care nemoj da ti promakne

 

http://emmi.rs/matične-ploče-(mb)-mb-lga1150-z97-asus-gryphon-z97-armor-edition.11.html?productId=45868

 

 https://www.asus.com/rs/Motherboards/GRYPHON_Z97/

 

Ja sam liku nabio Grifona u mini kuciste posto je mATX.

 

ovo kuciste  http://emmi.rs/ku%C4%87i%C5%A1ta-kuciste-corsair-carbide-240.11.html?productId=48729

mali PC spolja a unutra zverina. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nikad mi nije bilo jasno što su sve dobre stvari military. :buehehe:

 

 

Zvuk
Realtek® ALC892 8-Channel High Definition Audio CODEC 
- Supports : Jack-detection, Multi-streaming, Front Panel Jack-retasking
Audio Feature :
- Absolute Pitch 192kHz/ 24-bit True BD Lossless Sound
- Optical S/PDIF out port(s) at back panel
- BD Audio Layer Content Protection
 
TUF komponente [TUF 10K Ti-Caps, TUF prigušnice od unapređenih legura & MOSFET-i; Sertifikovani prema vojnim standardima] - Sertifikovani za teške zadatke
 
 
Grifon  opako dobro i  svira - slusao i sertifikovao   :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zipa istu  kombinaciju

 

 

 

Specs:

Corsair Air 240 case

Corsair Dominator Platinum @2400

Intel i7 4790k

Evga SC 980

Asus Gryphon Z97

Corsair H105

Corsair HX750

Samsung 840 EVO

 

Sve radi na ovome. Windows, Linux , MacOSX - sta oces od igrica, 3ds max, rendering, audio/video obrada a nije ni glomazan.

 

:shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Presek ( crveno je izglasano :) ):

CPU:

LGA1150 Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz BOX 22nm 43.250

HDD:

1x SATA3 7200 1TB Seagate Barracuda ST1000DM003, 64MB 2 godine, 6.490, dodati još jedan HDD

SSD:

SSD SATA3 120GB Samsung 850 EVO 540/520MB/s, 5 god garancije, 9.299

MEM:

DDR3 8GB 1866MHz Kingston HyperX Fury Black CL10, HX318C10FB/8 5.890, dodati još jedan modul

GPU:

NVIDIA Quadro 2000 1GB DDR5 128bit, 14.500 polovna na KP ili će se nabaviti nova

još neki predlog

MONITOR:

jedan ili dva, odluka zavisi od korisnika

2x 21.5" Dell P2214H LED AH-IPS, FullHD DVI-D DP 4xUSB HA pivot Swivel 22.250

još neki predlog

PSU:

700W Chieftec GPS-700A8 7.460

650W Antec TP-650C EC 11.455

još neki predlog

MB:

LGA1150 Z97 Gigabyte GA-Z97X-UD3H, PCIe/DDR3/SATA3/GLAN/USB3.0/HDMI/7.1 17.990

MB LGA1150 Z97 ASUS GRYPHON Z97 ARMOR EDITION, PCIe/DDR3/SATA3/GLAN/7.1 19.999

MB LGA1150 H97 ASUS H97-PLUS PCIe/DDR3/SATA3/GLAN/7.1/USB 3.0 12.190

Još neki predlog

CASE:

Kuciste Corsair Carbide 240 Black 14.499

Thermaltake Urban R31 Window, CA-1A7-00M1WN-00 8.499

Cooler Master Silencio 452, SIL-452-KKN1 8.240

još neki predlog

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Quadro 2000 (igračka sa 128bit magistralom) vs Nvidia GTX670 4GB... Naravno, ne znači da će na nekim drugim poljima biti bolja. :)

:)

 

Sve grafičke karte koje si naveo su odlične, za gamming... Ovde nema igrica... Workstation grafike se dosta razlikuju od gamming grafika, počev od dobrih drajvera kojih za gamming grafike uglavnom nema, na stranu to što se sve oslanjaju više na procesor nego na sebe. :)

 

Donekle ima smisla, neki tamo telefon ima 13Mpix kameru, to ne znači da pravi bolje slike od aparata koji ima 10Mpix recimo. :) Ali na aparatu ne mogu da se igraju igrice. :)

 

Zar stvarno misliš da je to realno? Mislim da GeForce ne može JEDAN žičani objekt da okreće oko svoje ose normalnom brzinom??? MARKETING !!!

Distanstanciraju se sami od sebe...   i uzimaju lovu! Samo to se krije iza ove priče.

 

evo šta kažu neverne tome:

Current conclusion (as of Jan 15th, 2015): Go with (MUCH cheaper) GTX cards (Best bang-for-your-buck = GTX 780) over Quadro cards for workstations using professional software such as 3ds max, Maya, C4D, After Effects, Photoshop, etc. Quadros do have a slight advantage over OLDER gtx cards due to the drivers but the newer GTX cards (GTX 780 and above) outperform most, if not all, of the Quadro cards. 

znači toma i ja se slažemo   :wink2: 

 

Evo primer kako jedna jadna GTX grafulja ne vrti JEDAN žičani objekt več JEDAN CEO žičani GRAD sa milion objekata: (no možda je sve ovo samo fejk, možda to i nije 3D već samo 3D iluzija?)  :buehehe:  nije ni čudo što me niko ne svata ozbiljno...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mark, pa ta grafulja 500 eur. opet kažem da imamo ograničen budžet, moramo da idemo na neki kompromis. lako je bacati na papir sve najbolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mark, pa ta grafulja 500 eur. opet kažem da imamo ograničen budžet, moramo da idemo na neki kompromis. lako je bacati na papir sve najbolje.

 

Savetovao sam graf od 35 eura ne tu 780! Možda je GTX slabija ali DVE takve šiju tu 2000ku ladno za duplo manje pare!

Može i neka malo skuplja imaš ih po oglasima kolko voleš a možeš ih i više komada mećat ako matična podržava...  sli xfire...

 

evo lik objasnio:

 

ako već mora bit QUADRO neka onda i cpu bude XEON  :wink2:  kad je WORKSTATION nije PLAYSTATION :buehehe:

another myth?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neću ništa predlagati jer više ne pratim, ali ne treba pretjerivati, biznis je u čovjeku, nije u stroju. Usput, za biznis je važniji ploter pet puta od kompjutera. Cijeli projekt hrvatske autoceste u 3D sa modelima u desecima milijuma točaka napravljen sa najvećim RAM-om od 256MB. Ja radio :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neću ništa predlagati jer više ne pratim, ali ne treba pretjerivati, biznis je u čovjeku, nije u stroju. Usput, za biznis je važniji ploter pet puta od kompjutera. Cijeli projekt hrvatske autoceste u 3D sa modelima u desecima milijuma točaka napravljen sa najvećim RAM-om od 256MB. Ja radio :)

 

Bravo!

Ja radio (mada je potrajalo) sve 3D animacije na Amigama sa max 2+16mb memorije pa ti vidi   :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je najjednostavniji odgovor, marketing. :) Ljudi su ludi što prave te grafike... Model Quadro K2000 koji košta oko 500e ima takođe 128-bit magistralu, i nju šije ladno? :) K4000 ima bednih 192-bit... a košta više od bilo koje gaming grafike, pff smeće...
Samo što sam ja imao prilike da se uverim da nije baš tako...  Čovek mi je objasnio zašto ljudi kupuju grafike koje na papiru budu više puta slabije od gamming, a cenovno skuplje... I onda to demonstrirao... Ja priznajem ne znam puno o radu u tim programima, pokušavam nešto, tu i tamo napravim, ali verujem onome što vidim, bila je to demonstracija Quadro 2000, i njene superiornosti nad mojom 660-icom kada je u pitanju SolidWorks 12 čini mi se...

 

Gamming grafike su optimizovane da rade sa malim brojem frejmova, preciznost im je mala, mnogo manja nego kod workstation, i drajveri nisu uopšte optimizovani za rad sa CAD programima... Tipična gamming grafika obradi mnogo manje operacija od procesora, dok je kod workstation grafike često to baš suprotno, i broj operacija koje obavi grafika je često veći nego broj operacija. Aplikacije se optimizuju za rad sa tim grafikama, za razliku od običnih kartica...

U igricama grafika ne prikazuje more koje se talasa i leptire sa tvoje desne strane, to nju ne zanima, ovde to nije slučaj, niti je bitno kakav je oblik krila leptira koji se nalazi na 100m od tebe, obične grafičke ne mogu to ni da obrade (primer je banalan). :) A i workstation grafike se ne oslanjaju na DX...

Ne želim raspravu zato što je ovako neosnovano, ja napišem par činjenica, ti kažeš da je marketing (to je klasična logička greška), ima mnogo kompetentnijih ljudi od mene, ljudi kojima je to profesija pa neka oni kažu, neko ko je video razliku. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Druže Boticu, jeste istina, sve je u čoveku, ali... Radio sam i ja pre 11 godina animaciju za tv potrebe (više njih ali ova je bila najveća), minut jedan, snesko belić se sunja oko kuće da gleda novogodišnji program - na računaru sa 256mb rama je renderovalo 11 sati. Sledeće godine sam animaciju prepravljao na računaru sa giga rama i 2 harda, izrenderovalo za 2 sata.

Da ne govorim koja je boza bio editing na tom jačem kompu.. Tako da znam koja je hladovina kada kreativni čovek ima širinu sa alatom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U igricama grafika ne prikazuje more koje se talasa i leptire sa tvoje desne strane, to nju ne zanima, ovde to nije slučaj, niti je bitno kakav je oblik krila leptira koji se nalazi na 100m od tebe, obične grafičke ne mogu to ni da obrade (primer je banalan). A i workstation grafike se ne oslanjaju na DX...

 

 

mmm...  da nema ništa levo desno....  snimak je PS3 sa 256mb rama grafulja neka iz nvidia 7800 serije i ko zna kakav/nikakav cpu, smešna sprava  :wink2:

 

GTX 590:

 

poslušajte lika na 11.minutu šta kaže...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Time i dalje tvrdiš da igrice imaju više detalja, a zaboravljaš da su to uglavnom predefinisane teksture. :)

 

EDIT: Kad si već naveo PS3... Kako objašnjavaš da toliko inferiorniji PS3 može da potera igre sa toliko "detalja", a komp mora da bude 4-5 puta jači? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Time i dalje tvrdiš da igrice imaju više detalja, a zaboravljaš da su to uglavnom predefinisane teksture. :)

 

Kažem ja Xeon i Quadro / dobitna kombinacija, ko se bavi ozbiljnim poslom mora tim putem, ostalo je sve igranje za decu...  :oke:

.

.

.

.

isto tako i u hifiju, Mark L., Grifon Sonus F., Nordost, SME, ko se ozbiljno bavi audijom mora tim putem ostalo je igranje za veliku decu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa zar se ovde ne pravi komp za ozbiljan posao...

Sto se renderinga tice, muke sam imao kada sam crtao neki visestepeni reduktor u raznim presecima u ACADu na kompu koji je imao 512mb ram, 128mb nvidia neka grafika zaboravio sam koja, 15" crt zaobljen monitor... Mooda su mi poplavela svaki put kad odradis zoom ili regen (da pravu liniju pokaze kao pravu liniju a ne kao izlomljenu)... Jedino sto mi kod wide monitora smeta je sto kruznica ima oblik elipse....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kažem ja Xeon i Quadro / dobitna kombinacija

 

jest za matematicke operacije .  za servere takodje. ali uz Xeon onda mora i  ECC memory nema smisla da ide obicna budjava.

a kad je vec takva Xeon ploca ja bih isao na ovu sa  2 procesora - malo je jedan znas kako rade dva Xeona  Extreme multitasking   :buehehe:

 

asus-xeon.jpg

sve ostalo  je igranje za veliku decu... :character13: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...