Jump to content

Konfiguracija za 3ds max, rendering, cad...


Nesic

Preporučeni Komentari

Kućište može i upola manje slobodno, šta si se uhvatio za to. :D

Memorija 8GB, to je 10k već... A i voleo bih da čujem zašto mora Sabertooth, osim ako komp ne stoji otvoren na stolu? :)

Može 1TB za početak, mada jeste dobro ovo sa 2 HDD-a... To je sve oko 15-16k manje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da to nije baš ispravno, postoji li razlog zašto staviti ploču od 30k din, a napajanje skratiti? :)

Te ploče jesu dobre, imaju kvalitetne komponente (možda), ali su snake oil, klasične gaming ploče...Za takvu konfu, može sasvim pristojnu ploču za do max 20k nađe. :) Sabertooth ima poboljšano hlađenje itd. Ali neće ona imati gaming grafiku koja vuče 300W i kuva sve živo (ne bi trebalo da ima, na tebi je da odlučiš)... :) Quadro grafike ne troše više od 60-70W...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovo je dakle fixno:

 

CPU:

LGA1150 Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz BOX 22nm 43.250

HDD:

1x SATA3 7200 1TB Seagate Barracuda ST1000DM003, 64MB 2 godine, 6.490, posle dodati još jedan

SSD:

SATA3 120GB Kingston HyperX Fury 500/500MB/s 7.530

Napajanje:

700W Chieftec GPS-700A8 7.460

 

---

 

aj da fixiramo dalje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovo je dakle fixno:

 

CPU:

LGA1150 Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz BOX 22nm 43.250

HDD:

1x SATA3 7200 1TB Seagate Barracuda ST1000DM003, 64MB 2 godine, 6.490, posle dodati još jedan

SSD:

SSD SATA3 120GB Samsung 850 EVO 540/520MB/s, 5 god garancije, 9.299

Napajanje:

700W Chieftec GPS-700A8 7.460

 

---

 

aj da fixiramo dalje...

 

promena ssd-a

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Može, ima sve što treba... Sve Z97 maticne su namenjene za OC, a ovo je srednja klasa, mada to njoj ni neće trebati sa tim procesorom i stock kulerom. :)

 

odlično, ima i dobre konde :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

fix:

 

CPU:

LGA1150 Intel® Core™ i7-4790K, 4.0GHz BOX 22nm 43.250

MB:

LGA1150 Z97 Gigabyte GA-Z97X-UD3H, PCIe/DDR3/SATA3/GLAN/USB3.0/HDMI/7.1 17.990

HDD:

1x SATA3 7200 1TB Seagate Barracuda ST1000DM003, 64MB 2 godine, 6.490, posle dodati još jedan

SSD:

SSD SATA3 120GB Samsung 850 EVO 540/520MB/s, 5 god garancije, 9.299

PSU:

700W Chieftec GPS-700A8 7.460

 

memorija, idemo jedan štap od 8 pa kasnije dodati još 8, ili 2 kom od 4 pa još 2x4?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.kupujemprodajem.com/nVidia-Quadro-K4000-3GB-GDDR5-NOVO--24497526-oglas.htm?filter_id=20579510

Ovo mi se čini kao odlična ponuda, ne znam samo da li je verovati prodavcu... A i dobro, ne uklapa se u budžet, nego samo kažem...

 

Moje mišljenje da se neće se naraditi sa 750...

 

Ja bih ovo lično uzeo, jeste polovno ali...

http://www.kupujemprodajem.com/NVIDIA-Quadro-2000-1GB-DDR5-128bit-Extra-11026824-oglas.htm?filter_id=26202821

 

BTW. Ne moraš mene da slušaš oko svega, ja samo iznosim svoje mišljenje... Jedino što mislim da je Saber MB bacanje para trenutno, ostalo ostaje otvoreno. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pod obavezno dva monitora. Komocija u radu zagarantovana. Da sad imam para za nov komp biloveoma bi licio na nesto iz ove teme, ali pod broj jedan dva monitora za CAD.

E sad, ja sam masinac, za za arhitekturu nisam bas upucen u nacina rada i koriscenja kompa za rad. 3d max je vise namenjen za crtace i mislim da korisnica predmetnog kompa nece koristiti 3d max za ono za sta je prvenstveno i namenjen.

Mozda i lupetam, ne zamerite mi. AutoCAD koristim od 2000. i za njega ne treba preterivati sa kompom, ArhiCAD je na istoj platformi pa vaze isti uslovi. E vec rendering trazi ozbiljna ulaganja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aj i ja malo da lupetam....    NIKAKO ŠTEKATI na brzom HARDU i na PROCESORU!!!

:buehehe:

 

 

 

 

e sad pravo redovan savet:

1. Termaltek GOLD napajanje ili Seasonic...

2. SSD najmanji/jeftiniji samo radi 3D max cache

3. grafulja bilo koja GTX 384bita (ko veruje u BS o namenskim grafuljama neka sebi kupi "tehnix ili kenwud" pojačalo a ne tu da pravi pass-ove i sl.)

4. 2400mhz, znači onih smešnih 1600mhz zaboraviti, to je svakako tek realnih 400mhz.

4. sve ostalo je mindeđ...

 

btw imo dva DELL ultrasharpa...   nesam preterano oduševljen...  bio!

SGI je zakon ili bilo koji Apple Cinema (radio malo 3d rendering i raytracing imagine onomad) na Amigi :buehehe: 

 

Znači ne se palit na glupost!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elem, da se i ja zamirođišem :blackeye: nikako ne štedeti na dobrom napajanju i solidnom prostranom kućištu u kome je sve dobro provetreno i lako dostupno.

 

Predlog za napajanje Antec TP-650C ili TP-750C, po mom mišljenju best-buy (u toj klasi cene koja je kako gde od 100-120 evrića) GOLD 80 sertifikat, za ove modele im je Seasonic bio OEM, 5 godina garancije. Takav Seasonic na kojem piše Seasonic  košta daleko više.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3. grafulja bilo koja GTX 384bita (ko veruje u BS o namenskim grafuljama neka sebi kupi "tehnix ili kenwud" pojačalo a ne tu da pravi pass-ove i sl.)

E da je tako, onda nam ništa više od iPhone-a ili nekog Android-a od 300+ evra ne bi bilo potrebno da se profesionalno bavimo fotografijom. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rekoh da se ne šteka na ploči i procesoru samo iz razloga dalje nadgradnje sistema, kasnije kad se uželiš više performansi dodaš hard disk, dodaš memoriju, dodaš grafičkiu... ali ako je ploča krš, nema ništa.

I slažem se da nema potrebe za nekim high end pločama, ali svakako da ima mogušćnosti za sva ta proširenja, dobar čipset, i da je Asus - o ukusima ne treba raspravljati, ali brate Asus jebe.

 

Evo recimo: http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/racunarske-komponente/maticne-ploce/maticna-ploca-mb-lga1150-h97-asus-h97-plus-pcie-ddr3-sata3-glan-7-1-usb-3-0-1192258.htmlH97plus plus sve ostalo što treba da se priključi ima...

 

E i bolje 8GB modul, pa dodaj 8GB. Mada je sada 2x4 pucka, neka 16, tako će za vazda potrajati konfiguracija, ojha... 4 slota na ploči, nekada tamo se može dodati još 16, pa ojhahaha......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E da je tako, onda nam ništa više od iPhone-a ili nekog Android-a od 300+ evra ne bi bilo potrebno da se profesionalno bavimo fotografijom. :)

 

Pa reci konkretno koja valja a da nije 300 ili više eura (jer je ograničen budžet za računar) do sada su se ovde spominjale grafulje sa

128bitnom magistralom što je realno dečija igračkica naspram recimo ove od 35 eura: 

http://www.kupujemprodajem.com/GeForce-GTX-260-896MB-GDDR3-448bit-24541804-oglas.htm?filter_id=27163612

a imao sam i starijeg dvoglavog brata gtx295 i naravno skoro SVE ATIJE inkl.r9 290 koje postoje (do pre godinu dana, dok sam kopao) pa sam sve uporedio čak i u xfire kombinaciji!

Paralela sa fotografisanjem ti nije na mestu, da si je naveo u kontekstu hifi ili high end audio opreme imalo bi smisla...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Quadro 2000 (igračka sa 128bit magistralom) vs Nvidia GTX670 4GB... Naravno, ne znači da će na nekim drugim poljima biti bolja. :)

:)

 

Sve grafičke karte koje si naveo su odlične, za gamming... Ovde nema igrica... Workstation grafike se dosta razlikuju od gamming grafika, počev od dobrih drajvera kojih za gamming grafike uglavnom nema, na stranu to što se sve oslanjaju više na procesor nego na sebe. :)

 

Donekle ima smisla, neki tamo telefon ima 13Mpix kameru, to ne znači da pravi bolje slike od aparata koji ima 10Mpix recimo. :) Ali na aparatu ne mogu da se igraju igrice. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...